Berghuis viert zijn verjaardag wellicht op een rondvaartboot
DOHA (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal doet al ruim een jaar zijn best om zijn spelers van het Nederlands elftal te overtuigen dat ze wereldkampioen kunnen worden. En toch was Steven Berghuis vrijdag vlak voor de training van Oranje in Doha verrast toen hem gevraagd werd waar hij op 19 december zijn 31e verjaardag viert. "Is dat de dag van de WK-finale?", antwoordde hij. "Oh, een dag na de finale."
Van Gaal had waarschijnlijk liever gehad dat Berghuis over een rondvaartboot in de Amsterdamse grachten was begonnen. "Maar het is zeker niet zo dat de boodschap van onze bondscoach niet aankomt", haastte de speler van Ajax zich te zeggen. "Hij is onze leider en als hij iets heel vaak zegt, dan gaan we dat zeker geloven."
Volgens Berghuis doet Van Gaal er alles aan om zijn spelers te overtuigen. "Tijdens meetings spreekt hij vaak over de wereldtitel, maar ook over WhatsApp. "Toen duidelijk werd dat hij ziek was, heb ik hem beterschap gewenst. 'Dankjewel. Ik hoop dat jij klaar bent om wereldkampioen te worden', stuurde hij terug. Dat kwam wel even aan bij me."
Rol
Berghuis zegt niet precies te weten welke rol hij op het WK gaat spelen. Frenkie de Jong, mits fit, lijkt de enige middenvelder die zeker is van een basisplaats. Berghuis kan vlak achter de twee spitsen voetballen, net als Cody Gakpo. Hij kan ook een middenveld vormen met De Jong en Gakpo. Al zal de bondscoach tegen sterke tegenstanders misschien eerder Teun Koopmeiners of Marten de Roon als verdedigende middenvelder laten spelen.
"Ik moet gewoon zorgen dat ik er klaar voor ben", zegt Berghuis. "Of ik nu begin of van de bank kom. Ik hoop dat het een mooi WK wordt en ik mijn steentje kan bijdragen. Ik vind dat we een fantastische spelersgroep hebben. We gaan voor elkaar door het vuur. Binnen en buiten het veld. Onze eerste wedstrijd van maandag komt er aan. Die gaat nu steeds meer in mijn hoofd zitten."
Meer uit Voetbal
MARRAKESH (ANP) - Nigeria heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Afrika Cup. In Marrakesh versloegen de Super Eagles het Algerije van Ramiz Zerrouki en Anis Hadj Moussa met 2-0.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ryan Flamingo heeft zaterdag in de thuiswedstrijd van PSV tegen Excelsior een basisplaats. De centrale verdediger vervangt aanvoerder Jerdy Schouten, die in het laatste competitieduel voor de winterstop met FC Utrecht een rode kaart kreeg en geschorst is.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft de Eredivisie hervat met een nipte 1-0-overwinning op FC Volendam. Het was de eerste zege voor de ploeg van trainer Maarten Martens sinds begin november.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Mede dankzij een doelpunt van Tijjani Reijnders heeft Manchester City een zeer ruime zege geboekt in de derde ronde van de FA Cup. De nummer 2 van de Premier League was thuis met 10-1 te sterk voor Exeter City, dat uitkomt op het derde niveau in Engeland.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft Kevin Balvers aangesteld als spelhervattingen-specialist. De 35-jarige Balvers was al werkzaam bij de koploper van de Eredivisie als manager voetbalvisie. De functie van spelhervattingen-specialist is nieuw bij de Eindhovense club.
3 uur geledenMACCLESFIELD (ANP) - Bekerhouder Crystal Palace is verrassend uitgeschakeld in de derde ronde van de FA Cup. De ploeg uit Londen verloor met 2-1 van Macclesfield FC, dat uitkomt op het zesde niveau.
5 uur geledenJEDDAH (ANP) - Real Madrid-coach Xabi Alonso kan zondag bij de finale van de Spaanse Super Cup tegen Barcelona beschikken over Kylian Mbappé, die terugkeert van een knieblessure
5 uur geleden