Berghuis viert zijn eerste treffer in 23 interlands met oerkreet
AMSTERDAM (ANP) - Met een oerkreet vierde Steven Berghuis zijn openingstreffer van het Nederlands elftal in het thuisduel met Letland. Hij sloeg tweemaal op zijn borst en stak beide armen in de lucht. "Eindelijk", zei hij na een magere zege (2-0) over zijn eerste treffer voor Oranje. "Hier ben ik trots op, maar het werd tijd ook."
"Een serie van 22 interlands en nul doelpunten is natuurlijk niet goed", zei de aanvoerder van Feyenoord over zijn vorige interlands. "Ik was op zoek naar een goaltje. Hier heb ik keihard voor gewerkt. Ik wil ook bij Oranje leveren. Hoe langer zo'n treffer uitblijft, hoe meer het een item gaat worden. Maar ik ben niet tevreden, op naar mijn tweede doelpunt."
Voor de 29-jarige aanvoerder van Feyenoord leek de interlandperiode als geroepen te komen. Na het gelijkspel van vorige week tegen FC Emmen (1-1) werd weer duidelijk dat hij zich niet altijd kan vinden in de visie van zijn trainer Dick Advocaat, die in de slotfase liever compacter had verdedigd tegen de hekkensluiter. Berghuis had aanvallende intenties en kwam weer onder een vergrootglas te liggen. De belangrijkste speler van Feyenoord zou zich niet ondergeschikt maken aan het teambelang.
Wonder
Afgelopen woensdag tijdens het verloren duel met Turkije (4-2) kon Berghuis niet duidelijk maken waarom hij een basisplaats had. Tijdens een wedstrijd van gemiste kansen tegen de Letten was hij goed voor een prachtige openingstreffer. "Ik was er super blij mee, al had ik nog wel een keer mogen scoren", bleef hij kritisch.
"Het is eigenlijk een wonder dat het bij rust niet al 5-0 stond", zei Berghuis. "Ik schiet een keer over terwijl die bal zeker op doel had gemoeten. Dat was geen pech. Maar Luuk en Davy raken de lat. En Luuk legt de bal drie keer goed terug, Maar Klaassen, Memphis en Wijnaldum scoren net niet."
Uitduel met Gibraltar
Oranje raakte in de thuiswedstrijd tegen Letland verder achterop bij Turkije, dat tegen een op het oog veel zwaardere tegenstander als Noorwegen driemaal scoorde (3-0). Het doelsaldo is van belang in het geval dat er ploegen gelijk eindigen in de poule. "Dat zeiden we net nog tegen elkaar in de kleedkamer", vertelde Berghuis. "Volgens Frenkie waren we tot 37 doelpogingen gekomen. Dan mogen er wel meer dan twee in."
Het Nederlands elftal krijgt dinsdag in het uitduel met Gibraltar waarschijnlijk een nieuwe kans om het doelsaldo op te vijzelen. Als het aan Berghuis ligt, dan start Luuk de Jong weer als spits. "Het is fijn om met hem te spelen", zei hij. "Je kan altijd een hoge bal op hem kwijt en hij laat de spelers om zich heen beter renderen."
Meer uit Voetbal
MONTERREY (ANP) - Het Oranjefeest in Monterrey in aanloop naar de wedstrijd tegen Marokko in de zestiende finales van het wereldkampioenschap heeft minder bekijks getrokken dan vier dagen eerder in Kansas City, toen Nederland de groepsfase afsloot tegen Tunesië. Er verzamelden zich zo'n 16.000 mensen in Parque Fundidora, meldt een woordvoerder van de KNVB, die de cijfers kreeg van de lokale autoriteiten.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - AZ verhuurt Lequincio Zeefuik komend seizoen aan Fortuna Sittard. Dat heeft de club uit Alkmaar maandag bekendgemaakt. Hij staat nog tot medio 2029 onder contract bij AZ.
3 uur geledenHOUSTON (ANP) - Brazilië heeft ten koste van Japan de achtste finales van het wereldkampioenschap voetbal bereikt. De wedstrijd leek lang op een verlenging af te gaan, maar Brazilië wist in de blessuretijd de beslissende 2-1 te maken. Japan, groepsgenoot van het Nederlands elftal, kwam in de eerste helft op voorsprong via Kaishū Sano. De gelijkmaker na rust was van Casemiro. De winnende treffer in de slotfase was van invaller Gabriel Martinelli.
4 uur geledenPRAAG (ANP) - Miroslav Koubek is opgestapt als bondscoach van Tsjechië. Hij verklaarde op de website van de bond dat hij de verantwoordelijkheid neemt voor "de mislukking op het WK".
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in de Italiaan Enzo Maresca een opvolger gevonden voor succescoach Pep Guardiola. De club uit de Engelse Premier League maakte de aanstelling van Maresca officieel bekend via zijn website. Hij heeft een contract getekend voor drie jaar, tot de zomer van 2029.
9 uur geledenMONZA (ANP) - De naar de Serie A gepromoveerde club Monza heeft de Kroaat Ivan Jurić aangesteld als trainer. Hij is de opvolger van de Italiaan Paolo Bianco, die ondanks de promotie naar de hoogste voetbaldivisie in Italië geen contractverlenging kreeg. Jurić heeft getekend tot 2028, meldt de club.
10 uur geledenSEOUL (ANP/DPA) - De politie heeft verscherpte veiligheidsmaatregelen aangekondigd bij de terugkeer van het nationale voetbalelftal van Zuid-Korea, dat op het WK in de groepsfase is uitgeschakeld. Er zijn volgens persbureau Yonhap 160 politiemensen en 25 beveiligers aanwezig op luchthaven Incheon, nabij hoofdstad Seoul. Aanleiding is een doodsbedreiging aan het adres van bondscoach Hong Myung-bo. Een anonieme persoon kondigde op een onlineforum aan de trainer bij aankomst in Zuid-Korea te zullen vermoorden.
11 uur geleden