Berghuis twijfelgeval bij Ajax voor uitduel met FC Twente
AMSTERDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk of Steven Berghuis zondag met Ajax de competitie afsluit tijdens de uitwedstrijd tegen FC Twente. De aanvaller heeft afgelopen week gedeeltelijk met zijn ploeggenoten getraind. Trainer John Heitinga beslist zaterdag of hij Berghuis opneemt in zijn selectie.
Het is bijna uitgesloten dat Berghuis aan de aftrap verschijnt voor Ajax in Enschede. De international viel bijna een maand geleden geblesseerd uit tijdens de bekerfinale tegen PSV. Hij is sindsdien niet meer in actie gekomen voor zijn club uit Amsterdam.
Ajax eindigt zondag als tweede, derde of vierde in de Eredivisie. De ploeg van John Heitinga gaat als nummer 2 de voorronden van de Champions League in als het wint van FC Twente en PSV verliest van AZ. Ajax plaatst zich als nummer 3 voor de play-offs voor de Europa League als het gelijk speelt tegen FC Twente. De club uit de hoofdstad begint volgend seizoen het Europese avontuur in de voorronden van de Conference League als het verliest van FC Twente en AZ te sterk is voor PSV.
Heitinga over FC Twente
FC Twente weet al dat het als nummer 5 van de eindklassering van de Eredivisie aan de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League gaat deelnemen. "Maar het zal een lastige middag voor ons worden", zei Heitinga voor de camera van ESPN. "Als Ajax op bezoek komt, dan wil iedere thuisploeg winnen. FC Twente speelt goed voetbal. Ze zetten goed druk."
Heitinga beseft dat Ajax niet meer in eigen hand heeft of het als tweede eindigt. "Maar als we zo'n kans krijgen als deze, dan moeten we die met beide handen grijpen", zei de coach die nog niet weet of hij volgend seizoen ook nog hoofdtrainer van Ajax is. "Wij moeten winnen en als dat lukt, dan zien we daarna wel wat dat waard is."
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
13 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
15 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
18 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.
18 uur geledenSARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.
21 uur geleden