Berghuis twijfelgeval bij Ajax voor uitduel met FC Twente
AMSTERDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk of Steven Berghuis zondag met Ajax de competitie afsluit tijdens de uitwedstrijd tegen FC Twente. De aanvaller heeft afgelopen week gedeeltelijk met zijn ploeggenoten getraind. Trainer John Heitinga beslist zaterdag of hij Berghuis opneemt in zijn selectie.
Het is bijna uitgesloten dat Berghuis aan de aftrap verschijnt voor Ajax in Enschede. De international viel bijna een maand geleden geblesseerd uit tijdens de bekerfinale tegen PSV. Hij is sindsdien niet meer in actie gekomen voor zijn club uit Amsterdam.
Ajax eindigt zondag als tweede, derde of vierde in de Eredivisie. De ploeg van John Heitinga gaat als nummer 2 de voorronden van de Champions League in als het wint van FC Twente en PSV verliest van AZ. Ajax plaatst zich als nummer 3 voor de play-offs voor de Europa League als het gelijk speelt tegen FC Twente. De club uit de hoofdstad begint volgend seizoen het Europese avontuur in de voorronden van de Conference League als het verliest van FC Twente en AZ te sterk is voor PSV.
Heitinga over FC Twente
FC Twente weet al dat het als nummer 5 van de eindklassering van de Eredivisie aan de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League gaat deelnemen. "Maar het zal een lastige middag voor ons worden", zei Heitinga voor de camera van ESPN. "Als Ajax op bezoek komt, dan wil iedere thuisploeg winnen. FC Twente speelt goed voetbal. Ze zetten goed druk."
Heitinga beseft dat Ajax niet meer in eigen hand heeft of het als tweede eindigt. "Maar als we zo'n kans krijgen als deze, dan moeten we die met beide handen grijpen", zei de coach die nog niet weet of hij volgend seizoen ook nog hoofdtrainer van Ajax is. "Wij moeten winnen en als dat lukt, dan zien we daarna wel wat dat waard is."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
56 minuten geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
18 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
1 dag geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
1 dag geleden