Berghuis twijfelgeval bij Ajax voor thuisduel met NEC
AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis is een twijfelgeval bij Ajax voor het treffen met NEC zondag. De aanvaller kwam niet ongeschonden uit het duel in de tussenronde van de Conference League met het Noorse Bodø/Glimt (2-2). Wat hij precies mankeert, is niet duidelijk.
Naast Berghuis hadden ook Brian Brobbey, Jordan Henderson en Devyne Rensch last van pijntjes. "Rensch is uit voorzorg eruit gehaald. Brobbey, Henderson en Berghuis hadden ook last. Steven is denk ik wel een twijfelgeval voor zondag", aldus trainer John van 't Schip daags na de wedstrijd met Bodø/Glimt op de clubsite.
De Amsterdammers willen zich zondag in het thuisduel met NEC herpakken. "We hebben daar gewonnen, maar ze hebben het ons ook in die fase moeilijk gemaakt. We weten inmiddels dat geen enkele wedstrijd gemakkelijk voor ons is. We moeten ons daarom optimaal voorbereiden en bij de les zijn", zei Van 't Schip over het treffen met de ploeg uit Nijmegen.
Derde plek
Ajax wil naar de derde plek in de Eredivisie kijken, waar nu FC Twente staat. Ajax staat vijfde met 9 punten achterstand op de Tukkers. Het verschil met nummer vier AZ is 1 punt. "We kijken wedstrijd voor wedstrijd. Onze eerste taak is dat we punten pakken en de vierde plek bemachtigen. Hopelijk kunnen we nog een aanval naar boven doen."
Ajax-NEC begint zondag om 14.30 uur.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Groningen heeft voor de vijfde keer op rij een competitiewedstrijd verloren. Het elftal van Dick Lukkien ging zondag in Enschede met 2-1 ten onder tegen FC Twente. FC Groningen staat na 24 wedstrijden met 31 punten op de achtste plaats. FC Twente is met 38 punten de nummer 5 van de Eredivisie.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan voorlopig geen beroep doen op verdediger Alphonso Davies. De 25-jarige international van Canada kampt met een spierblessure. Dat maakte de koploper van de Bundesliga bekend in een medische update.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Titelverdediger Inter Miami heeft een zware nederlaag geleden in de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen in de Verenigde Staten. De ploeg van sterspeler Lionel Messi ging met 3-0 onderuit bij Los Angeles FC.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim erkende dat een gelijkspel van Ajax tegen NEC (1-1) misschien wel het maximaal haalbare was. "Maar dat wil je natuurlijk niet als je Ajax bent", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en NEC heeft geen winnaar opgeleverd. De ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA: 1-1. Beide ploegen dreigen verder achterop te raken op Feyenoord. De nummer 2 van de ranglijst uit Rotterdam begint zondag met een voorsprong van 2 punten op beide concurrenten aan het thuisduel met Telstar.
17 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft door een 2-1 thuiszege op Newcastle United de achterstand op koploper Arsenal verkleind tot 2 punten. Na elk 27 wedstrijden te hebben gespeeld staat Arsenal op 58 punten, City heeft er 56. Zondag staat de derby van Noord-Londen tussen Tottenham en Arsenal op het programma.
17 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft in eigen huis met 1-0 gewonnen van FC Volendam. Na de overwinning staat NAC nog altijd 16e in de Eredivisie, met nu 4 punten voorsprong op nummer 17 Telstar. Volendam staat 14e. Pepijn Reulen maakte in de slotfase het enige doelpunt van de avond.
17 uur geleden