Berghuis terug bij Feyenoord voor CSKA Moskou, Nieuwkoop valt af
ROTTERDAM (ANP) - Aanvoerder Steven Berghuis kan donderdag in het duel met CSKA Moskou in de Europa League zeer waarschijnlijk meespelen. De Feyenoord-aanvoerder, die afgelopen zondag geblesseerd van het veld moest in het duel met FC Emmen, trainde woensdag met de selectie mee. "Als hij zich goed voelt, zal hij gewoon spelen", zei trainer Dick Advocaat.
Advocaat heeft ook de beschikking over doelman Justin Bijlow en over João Carlos Texeira. Bart Nieuwkoop is er niet bij. "Hij is de enige uit de selectie die afvalt", zei de coach. Voor aanvallers Luis Sinisterra en Nicolai Jørgensen komt het duel nog te vroeg.
Feyenoord treft met CSKA Moskou de koploper in de Russische competitie. Dat is de ploeg niet voor niets, zei Advocaat, die enkele spelers zoals doelman Igor Akinfejev en Alan Dzagojev nog kent uit zijn tijd in Rusland bij Zenit Sint-Petersburg en het nationale elftal. "Het is een heel goed elftal met een paar uitschieters. We moeten iedereen in de gaten houden."
Vertrouwen
Advocaat kent de tegenstander nog uit de Russische competitie. "Wedstrijden tussen Zenit en CSKA Moskou waren altijd veldslagen", herinnerde hij zich. De club heeft in ieder geval veel meer geld dan de Rotterdammers. "Chidera Ejuke van Heerenveen stond hoog op ons lijstje, maar wij konden hem niet betalen. CSKA legde wel even 12 miljoen voor hem neer."
Toch kijkt Feyenoord met vertrouwen naar het duel met de Russen. "Ik zou niet weten waarom niet", zei Advocaat. "Tegen Zagreb hebben we 70 minuten goed gespeeld en tegen FC Emmen afgelopen zondag hebben we het in de tweede helft goed gedaan, ook al speelden zij met tien man."
Feyenoord speelde eerder gelijk tegen Dinamo Zagreb (0-0) en verloor met 1-4 van Wolfsberger AC. Het duel met CSKA Moskou is donderdag om 21.00 uur.
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
10 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.
10 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.
18 uur geledenISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
1 dag geleden