Berghuis terug bij Feyenoord voor CSKA Moskou, Nieuwkoop valt af
ROTTERDAM (ANP) - Aanvoerder Steven Berghuis kan donderdag in het duel met CSKA Moskou in de Europa League zeer waarschijnlijk meespelen. De Feyenoord-aanvoerder, die afgelopen zondag geblesseerd van het veld moest in het duel met FC Emmen, trainde woensdag met de selectie mee. "Als hij zich goed voelt, zal hij gewoon spelen", zei trainer Dick Advocaat.
Advocaat heeft ook de beschikking over doelman Justin Bijlow en over João Carlos Texeira. Bart Nieuwkoop is er niet bij. "Hij is de enige uit de selectie die afvalt", zei de coach. Voor aanvallers Luis Sinisterra en Nicolai Jørgensen komt het duel nog te vroeg.
Feyenoord treft met CSKA Moskou de koploper in de Russische competitie. Dat is de ploeg niet voor niets, zei Advocaat, die enkele spelers zoals doelman Igor Akinfejev en Alan Dzagojev nog kent uit zijn tijd in Rusland bij Zenit Sint-Petersburg en het nationale elftal. "Het is een heel goed elftal met een paar uitschieters. We moeten iedereen in de gaten houden."
Vertrouwen
Advocaat kent de tegenstander nog uit de Russische competitie. "Wedstrijden tussen Zenit en CSKA Moskou waren altijd veldslagen", herinnerde hij zich. De club heeft in ieder geval veel meer geld dan de Rotterdammers. "Chidera Ejuke van Heerenveen stond hoog op ons lijstje, maar wij konden hem niet betalen. CSKA legde wel even 12 miljoen voor hem neer."
Toch kijkt Feyenoord met vertrouwen naar het duel met de Russen. "Ik zou niet weten waarom niet", zei Advocaat. "Tegen Zagreb hebben we 70 minuten goed gespeeld en tegen FC Emmen afgelopen zondag hebben we het in de tweede helft goed gedaan, ook al speelden zij met tien man."
Feyenoord speelde eerder gelijk tegen Dinamo Zagreb (0-0) en verloor met 1-4 van Wolfsberger AC. Het duel met CSKA Moskou is donderdag om 21.00 uur.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Secretaris-generaal Mattias Grafström van de FIFA is "erg blij" met de gesprekken die hij zaterdag met de voetbalbond van Iran heeft gevoerd in aanloop naar het WK voetbal. "We hebben een uitstekende en constructieve bijeenkomst gehad", vertelde Grafström.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische voetbalclub Royal Antwerp FC heeft trainer Joseph Oosting ontslagen. De 54-jarige Nederlander was sinds november werkzaam in Antwerpen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft de komst van trainer Xabi Alonso bevestigd. De Spaanse coach tekende een contract voor vier jaar bij de club uit Londen. Hij begint op 1 juli aan zijn nieuwe baan.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De Spanjaard Xabi Alonso lijkt de nieuwe trainer van Chelsea te worden. De voormalige coach van Real Madrid, waar hij in januari vertrok, ging op X zelf kort op de eventuele overgang in.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
13 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
14 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
14 uur geleden