Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berghuis terug bij Feyenoord voor CSKA Moskou, Nieuwkoop valt af

Berghuis terug bij Feyenoord voor CSKA Moskou, Nieuwkoop valt af

ROTTERDAM (ANP) - Aanvoerder Steven Berghuis kan donderdag in het duel met CSKA Moskou in de Europa League zeer waarschijnlijk meespelen. De Feyenoord-aanvoerder, die afgelopen zondag geblesseerd van het veld moest in het duel met FC Emmen, trainde woensdag met de selectie mee. "Als hij zich goed voelt, zal hij gewoon spelen", zei trainer Dick Advocaat.

Advocaat heeft ook de beschikking over doelman Justin Bijlow en over João Carlos Texeira. Bart Nieuwkoop is er niet bij. "Hij is de enige uit de selectie die afvalt", zei de coach. Voor aanvallers Luis Sinisterra en Nicolai Jørgensen komt het duel nog te vroeg.

Feyenoord treft met CSKA Moskou de koploper in de Russische competitie. Dat is de ploeg niet voor niets, zei Advocaat, die enkele spelers zoals doelman Igor Akinfejev en Alan Dzagojev nog kent uit zijn tijd in Rusland bij Zenit Sint-Petersburg en het nationale elftal. "Het is een heel goed elftal met een paar uitschieters. We moeten iedereen in de gaten houden."

Vertrouwen

Advocaat kent de tegenstander nog uit de Russische competitie. "Wedstrijden tussen Zenit en CSKA Moskou waren altijd veldslagen", herinnerde hij zich. De club heeft in ieder geval veel meer geld dan de Rotterdammers. "Chidera Ejuke van Heerenveen stond hoog op ons lijstje, maar wij konden hem niet betalen. CSKA legde wel even 12 miljoen voor hem neer."

Toch kijkt Feyenoord met vertrouwen naar het duel met de Russen. "Ik zou niet weten waarom niet", zei Advocaat. "Tegen Zagreb hebben we 70 minuten goed gespeeld en tegen FC Emmen afgelopen zondag hebben we het in de tweede helft goed gedaan, ook al speelden zij met tien man."

Feyenoord speelde eerder gelijk tegen Dinamo Zagreb (0-0) en verloor met 1-4 van Wolfsberger AC. Het duel met CSKA Moskou is donderdag om 21.00 uur.

Meer uit Voetbal

Portugees Penetra verlengt contract bij AZ tot medio 2029

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.

43 minuten geleden
Aanvaller Milik keert na achttien maanden terug bij Juventus

TURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.

1 uur geleden
Fenerbahçe wil Veerman van PSV naar Istanbul halen

EINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.

3 uur geleden
Ajax speelt uitduel met AZ in achtste finales van KNVB-beker

AMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.

3 uur geleden
Keeper Safonov van PSG stopte penalty's met gebroken hand

PARIJS (ANP/AFP) - Penaltyheld Matvei Safonov van Paris Saint-Germain heeft in de finale van de Intercontinental Cup vermoedelijk twee strafschoppen tegengehouden met een gebroken hand. Dat vertelde coach Luis Enrique van de club uit Parijs, die het duel in Qatar won van de Braziliaanse club Flamengo.

3 uur geleden
Voetbalincidenten nemen verder af, maar vuurwerk blijft probleem

DEN HAAG (ANP) - Het aantal incidenten in en rond stadions van betaaldvoetbalclubs is voor het derde seizoen op rij gedaald. Dat schrijft demissionair veiligheidsminister Foort van Oosten in een brief aan de Tweede Kamer. Hoewel dit de VVD'er "voorzichtig positief" stemt, blijft het afsteken van vuurwerk een "hardnekkig probleem".

4 uur geleden
Geblesseerde FC Utrecht-spits Haller gaat niet naar Afrika Cup

DEN HAAG (ANP) - Sébastien Haller doet met titelverdediger Ivoorkust niet mee aan de Afrika Cup. De spits van FC Utrecht is volgens de Ivoriaanse voetbalbond niet op tijd hersteld van de blessure die hij zondag tegen NAC Breda opliep. Evan Guessand (Aston Villa) is zijn vervanger.

5 uur geleden