Berghuis terug bij Feyenoord voor CSKA Moskou, Nieuwkoop valt af
ROTTERDAM (ANP) - Aanvoerder Steven Berghuis kan donderdag in het duel met CSKA Moskou in de Europa League zeer waarschijnlijk meespelen. De Feyenoord-aanvoerder, die afgelopen zondag geblesseerd van het veld moest in het duel met FC Emmen, trainde woensdag met de selectie mee. "Als hij zich goed voelt, zal hij gewoon spelen", zei trainer Dick Advocaat.
Advocaat heeft ook de beschikking over doelman Justin Bijlow en over João Carlos Texeira. Bart Nieuwkoop is er niet bij. "Hij is de enige uit de selectie die afvalt", zei de coach. Voor aanvallers Luis Sinisterra en Nicolai Jørgensen komt het duel nog te vroeg.
Feyenoord treft met CSKA Moskou de koploper in de Russische competitie. Dat is de ploeg niet voor niets, zei Advocaat, die enkele spelers zoals doelman Igor Akinfejev en Alan Dzagojev nog kent uit zijn tijd in Rusland bij Zenit Sint-Petersburg en het nationale elftal. "Het is een heel goed elftal met een paar uitschieters. We moeten iedereen in de gaten houden."
Vertrouwen
Advocaat kent de tegenstander nog uit de Russische competitie. "Wedstrijden tussen Zenit en CSKA Moskou waren altijd veldslagen", herinnerde hij zich. De club heeft in ieder geval veel meer geld dan de Rotterdammers. "Chidera Ejuke van Heerenveen stond hoog op ons lijstje, maar wij konden hem niet betalen. CSKA legde wel even 12 miljoen voor hem neer."
Toch kijkt Feyenoord met vertrouwen naar het duel met de Russen. "Ik zou niet weten waarom niet", zei Advocaat. "Tegen Zagreb hebben we 70 minuten goed gespeeld en tegen FC Emmen afgelopen zondag hebben we het in de tweede helft goed gedaan, ook al speelden zij met tien man."
Feyenoord speelde eerder gelijk tegen Dinamo Zagreb (0-0) en verloor met 1-4 van Wolfsberger AC. Het duel met CSKA Moskou is donderdag om 21.00 uur.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
48 minuten geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
51 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
3 uur geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie houdt aanvoerder Sem Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank. Van Persie wijzigt zijn elftal in vergelijking met de uitwedstrijd tegen Telstar (1-2) van vorige week wel op twee plekken: Jordan Lotomba vervangt de geblesseerde rechtsback Bart Nieuwkoop en aanvaller Gonçalo Borges is de vervanger van Gaoussou Diarra.
4 uur geleden