
Berghuis staat soms versteld wat Kudus bij Ajax laat zien
AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis vond het terecht dat Mohammed Kudus zondag bij de ontmoeting tussen Ajax en RKC Waalwijk (3-1) werd uitgeroepen tot man van de wedstrijd. De Ghanees nam in de slotfase de derde treffer voor zijn rekening, op aangeven van Berghuis.
"Kudus is een wat bescheiden jongen, een beetje op zichzelf. Het is mooi dat hij op het veld loskomt", sprak Berghuis. "Soms sta ik versteld van wat deze jongen kan. Op het trainingsveld loopt hij er af en toe een paar zo makkelijk voorbij. Dat deed hij nu ook in een wedstrijd. Dit zijn jongens die het verschil kunnen maken."
Berghuis miste na een kwartier spelen een kans. RKC sloeg daarna via Mats Seuntjens wel toe (0-1). "Dat was een vrije schietkans voor mij. Zo'n bal moet tussen de palen. Als ik had gescoord, had ik het de ploeg een stuk makkelijker kunnen maken", aldus Berghuis, die het in de tweede helft alsnog goed zag komen. Na rust speelde de international vanaf de zijkant.
Duur petje
"In het midden was het in de eerste helft vrij druk. Ik had het gevoel dat ik vanaf de flank meer kon betekenen, dat bleek ook zo", zei Berghuis, die zijn assist op Kudus bij de 3-1 uitbundig vierde. Hij maakte een soort karatetrap en zette daarna een petje op van iemand in het publiek. "Soms kun je dingen niet verklaren. Het was wel een dure pet, dus die persoon was denk ik wel boos geworden als ik 'm had meegenomen. Maar ik vierde het zo uitbundig omdat het een belangrijk moment was. We hadden best wat moeite met de manier waarop RKC speelde. Bij de 3-1 was de wedstrijd over. Het zou zonde zijn geweest als we, in de goede reeks waarin we zitten, punten hadden verspeeld tegen RKC."
Onder leiding van de vorige maand ontslagen Alfred Schreuder lukte het Ajax vaak niet om, ondanks de nodige kansen, in de slotfase door te drukken. Tegen FC Volendam bleef het bijvoorbeeld 1-1. Berghuis wilde niet met de vinger naar Schreuder wijzen. "Of er iets is veranderd? Dat weet ik niet. Daar mag jij je over buigen", zei hij tegen een journalist.
Meer uit Sport
MALDEGEM (ANP) - Zoe Bäckstedt heeft ook het tweede gedeelte van de derde etappe van de Baloise Ladies Tour gewonnen. Het was een tijdrit over ruim 10 kilometer met start en finish in Maldegem. De renster van Canyon/SRAM, die ook al de ochtendrit had gewonnen, nam de leiderstrui over van de Nederlandse Charlotte Kool.
9 uur geledenLUCHON-SUPERBAGNÈRES (ANP/RTR) - De Duitser Florian Lipowitz is na het uitvallen van de Belg Remco Evenepoel opgeklommen naar de derde plaats in het algemeen klassement van de Tour de France. Net als in de eerste Pyreneeënrit en in de klimtijdrit eindigde hij in het spoor van geletruidrager Tadej Pogacar en Jonas Vingegaard, de twee sterkste renners tot nu toe.
10 uur geledenLUCHON-SUPERBAGNÈRES (ANP/BELGA) - De Belg Remco Evenepoel verliet zaterdag de Tour de France. De nummer 3 van het klassement stapte al vroeg in de derde Pyreneeënrit in tranen af nadat hij het tempo van zijn concurrenten niet had kunnen volgen. "Hij was heel ontgoocheld dat hij de Tour moest verlaten, maar het ging niet", zei Tom Steels, ploegleider van Soudal Quick-Step bij TNT. "Het was de derde dag op rij dat hij zich niet fantastisch voelde. Je hoopt er het beste van en dat het tij keert, maar dat gebeurde niet."
10 uur geledenLUCHON-SUPERBAGNÈRES (ANP) - Ploegleider Zak Dempster was onder de indruk van de etappezege van Thymen Arensman in de Tour de France. De Nederlander van Ineos Grenadiers had de afgelopen jaren soms problemen met de druk die de status van kopman hem bezorgde. "Het zijn in feite nog 'kids', die gewoon hun best doen", vertelde Dempster, die even moest slikken toen hij het over Arensman had, bij Eurosport.
11 uur geledenLUCHON-SUPERBAGNÈRES (ANP) - Jonas Vingegaard keek tevreden terug op de veertiende etappe van de Tour de France waarin hij in het spoor van zijn rivaal Tadej Pogacar als derde eindigde achter Thymen Arensman. "Net als gisteren in de tijdrit kan ik blij zijn met hoe de benen voelden", vertelde de Deen van Visma - Lease a Bike bij Eurosport.
11 uur geledenLUCHON-SUPERBAGNÈRES (ANP) - Thymen Arensman zakte zaterdag in Luchon-Superbagnères door zijn benen nadat hij de veertiende etappe van de Tour de France had gewonnen. "Dit voelt als een droom", vertelde hij eenmaal op adem bij de NOS. "Een etappe in de Tour maakt je carrière misschien, maar vooral de manier waarop ik het deed, daar moet ik nog een nachtje over slapen."
12 uur geledenLUCHON-SUPERBAGNÈRES (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn belangrijkste overwinning tot nu toe geboekt. De Nederlandse renner van Ineos Grenadiers won de veertiende etappe van de Tour de France, een zware bergrit naar skioord Luchon-Superbagnères. Arensman reed meer dan 30 kilometer alleen voorop.
12 uur geleden