Berghuis: soms lukt het, soms lukt het niet met rechts
ROTTERDAM (ANP) - Met drie doelpunten, waarvan twee uit een strafschop, was de wedstrijdbal van het bekerduel tussen Feyenoord en NAC Breda (7-1) uiteraard voor Steven Berghuis. De linksbenige aanvoerder van de Rotterdammers maakte op slag van rust (5-0) ook de mooiste goal van de wedstrijd. Hij scoorde met een subtiele, diagonale boogbal, die van zijn rechtervoet vertrok.
"Ik ken NAC-keeper Nick Olij nog uit onze gezamenlijke AZ-tijd", blikte Berghuis bij FOX Sports terug op zijn persoonlijke hoogtepunt in de halve finale. "Hij is aan de kleine kant en ik weet dat hij instapt in zo'n situatie. Daardoor kon ik op deze manier scoren. Het gebeurt een beetje op gevoel. Best wel een waanzinnig doelpunt eigenlijk. Op de training heb ik het ook wel eens geprobeerd om met rechts zulke stiftballen te schieten en soms lukte het, maar soms ook niet. Het was de eerste keer dat het nu in een wedstrijd een treffer opleverde."
Berghuis gaf meteen na zijn wissel in de 55e minuut zijn shirt aan een jonge fan op de tribune. De jeugdige aanhanger kon zijn geluk niet op.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de strijd om de Italiaanse voetbaltitel punten verspeeld. De koploper incasseerde in de thuiswedstrijd tegen Atalanta kort voor tijd de 1-1.
49 minuten geledenEMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
19 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
19 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
22 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
1 dag geleden