Berghuis: slecht spel, slechte veldbezetting, slechte wedstrijd
ROTTERDAM (ANP) - Aanvoerder Steven Berghuis van Feyenoord deed na het gelijkspel tegen FC Twente (1-1) geen moeite om zijn teleurstelling te verbergen. "Dit was een slechte wedstrijd, met slecht veldspel en een slechte veldbezetting", zei Berghuis bij FOX Sports. "We speelden in een laag tempo, met weinig initiatief. Maar dat is niet iets heel erg nieuws. Het is in onze wedstrijden nooit echt overtuigend en vandaag wederom niet. Er moeten veel dingen beter als we een goed seizoen willen draaien."
Feyenoord kwam in de eigen Kuip al binnen 2 minuten op achterstand. Berghuis trok na een half uur uit een strafschop de stand gelijk. Pas in de blessuretijd kreeg Feyenoord nog drie grote kansen op de winnende treffer. Berghuis liet er twee liggen, Luciano Narsingh één.
"Alle drie hadden ze erin gemoeten. Natuurlijk neem ik dat mezelf kwalijk", zei Berghuis, die vorige week bij PEC Zwolle (0-2) beide doelpunten maakte. "Bij de eerste twijfelde ik of ik de bal met mijn hoofd of met mijn voeten zou nemen. Ik raakte 'm daardoor op mijn scheenbeen. Dat was gewoon heel slecht uitgevoerd. En de tweede raakte ik half onder me teveel met de hak."
Meer uit Voetbal
BEIJING (ANP) - De Chinese voetbalbond heeft 73 personen een levenslange schorsing opgelegd wegens matchfixing en corruptie. Onder de bestraften zijn voormalig bondscoach Li Tie en oud-bondsvoorzitter Chen Xuyuan. Ook zijn dertien topclubs bestraft met boetes en puntenaftrek.
5 uur geledenRABAT (ANP) - De voetbalbond van Afrika CAF heeft hoge boetes uitgedeeld aan de voetbalbond van Senegal en bondscoach Pape Bouna Thiaw voor "onsportief gedrag" tijdens de finale van de Afrika Cup.
6 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari mag drie wedstrijden niet uitkomen voor het Marokkaanse nationale voetbalelftal. De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de PSV'er geschorst voor zijn 'onsportieve gedrag' in de slotfase van de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Saibari pakte de handdoek af van de Senegalese doelman Édouard Mendy en probeerde die te verstoppen. Mendy had die handdoek nodig om zijn keepershandschoenen af te drogen, omdat het hard regende in de finale in Rabat. Marokko verloor de tumultueuze finale na de verlenging.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."
15 uur geledenBILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Bodø/Glimt en Club Brugge hebben zich toch nog geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Beide ploegen stonden voorafgaand aan de laatste speelronde nog buiten de top 24 van de ranglijst. Bodø won bij Atlético Madrid met 2-1. Brugge won thuis met 3-0 van Olympique Marseille.
16 uur geleden