Berghuis: slecht spel, slechte veldbezetting, slechte wedstrijd
ROTTERDAM (ANP) - Aanvoerder Steven Berghuis van Feyenoord deed na het gelijkspel tegen FC Twente (1-1) geen moeite om zijn teleurstelling te verbergen. "Dit was een slechte wedstrijd, met slecht veldspel en een slechte veldbezetting", zei Berghuis bij FOX Sports. "We speelden in een laag tempo, met weinig initiatief. Maar dat is niet iets heel erg nieuws. Het is in onze wedstrijden nooit echt overtuigend en vandaag wederom niet. Er moeten veel dingen beter als we een goed seizoen willen draaien."
Feyenoord kwam in de eigen Kuip al binnen 2 minuten op achterstand. Berghuis trok na een half uur uit een strafschop de stand gelijk. Pas in de blessuretijd kreeg Feyenoord nog drie grote kansen op de winnende treffer. Berghuis liet er twee liggen, Luciano Narsingh één.
"Alle drie hadden ze erin gemoeten. Natuurlijk neem ik dat mezelf kwalijk", zei Berghuis, die vorige week bij PEC Zwolle (0-2) beide doelpunten maakte. "Bij de eerste twijfelde ik of ik de bal met mijn hoofd of met mijn voeten zou nemen. Ik raakte 'm daardoor op mijn scheenbeen. Dat was gewoon heel slecht uitgevoerd. En de tweede raakte ik half onder me teveel met de hak."
Meer uit Voetbal
GUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
4 minuten geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
4 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
8 uur geleden