Berghuis: slecht spel, slechte veldbezetting, slechte wedstrijd
ROTTERDAM (ANP) - Aanvoerder Steven Berghuis van Feyenoord deed na het gelijkspel tegen FC Twente (1-1) geen moeite om zijn teleurstelling te verbergen. "Dit was een slechte wedstrijd, met slecht veldspel en een slechte veldbezetting", zei Berghuis bij FOX Sports. "We speelden in een laag tempo, met weinig initiatief. Maar dat is niet iets heel erg nieuws. Het is in onze wedstrijden nooit echt overtuigend en vandaag wederom niet. Er moeten veel dingen beter als we een goed seizoen willen draaien."
Feyenoord kwam in de eigen Kuip al binnen 2 minuten op achterstand. Berghuis trok na een half uur uit een strafschop de stand gelijk. Pas in de blessuretijd kreeg Feyenoord nog drie grote kansen op de winnende treffer. Berghuis liet er twee liggen, Luciano Narsingh één.
"Alle drie hadden ze erin gemoeten. Natuurlijk neem ik dat mezelf kwalijk", zei Berghuis, die vorige week bij PEC Zwolle (0-2) beide doelpunten maakte. "Bij de eerste twijfelde ik of ik de bal met mijn hoofd of met mijn voeten zou nemen. Ik raakte 'm daardoor op mijn scheenbeen. Dat was gewoon heel slecht uitgevoerd. En de tweede raakte ik half onder me teveel met de hak."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in het thuisduel met Sevilla de tweede competitiezege op rij geboekt. Zo sluit de ploeg van trainer Xabi Alonso het jaar met een enigszins goed gevoel af, na een slechte serie in de voorgaande wedstrijden. De achterstand op FC Barcelona is 1 punt, maar de koploper speelt zondag nog tegen Villarreal.
1 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het thuisduel met Telstar verloren en neemt daardoor de laatste plaats over van de concurrent. Telstar-aanvaller Patrick Brouwer besliste de weinig hoogstaande wedstrijd in het Rat Verlegh Stadion met een inzet achter zijn standbeen langs: 0-1
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft na vijf overwinningen op rij punten verloren in een aantrekkelijk uitduel met NEC (2-2). De club uit Amsterdam speelde het laatste halfuur met een man meer, na een rode kaart voor Sami Ouaissa. Maar de ploeg van interim-trainer Fred Grim kwam in die periode niet tot een derde treffer.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.
3 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.
5 uur geleden