
Berghuis: op deze positie komen mijn kwaliteiten tot uiting
AMSTERDAM (ANP) - Als het aan Ajax-speler Steven Berghuis ligt, blijft hij voorlopig op de positie van aanvallende middenvelder staan. "Ik voel me er gewoon heel erg lekker. Ik heb het gevoel dat al mijn kwaliteiten hier heel erg tot uiting komen", aldus Berghuis na de zege van 5-0 op PSV.
Berghuis speelde vorig seizoen bij Feyenoord als rechtsbuiten en dat deed hij bij Ajax in eerste instantie ook. Na een blessure van Davy Klaassen kwam Berghuis op 'tien' terecht. "Ik voel me lekker in de as, met twee buitenspelers voor me. Ik kom veel in scoringspositie en kan het spel vaak verleggen", zei Berghuis, die Ajax hielp door na een moeizame beginfase de score te openen. "PSV had een paar schietkansen die Remko Pasveer goed pakte. Na de 2-0 hadden we ze liggen."
Ajax won dinsdag al met 4-0 van Borussia Dortmund. Na de 5-0 op PSV lijkt het bij de Amsterdammers even niet op te kunnen. "Ik geniet van het moment. Het kan ook wel eens anders zijn", aldus Berghuis.
Meer uit Voetbal
CHARLOTTE (ANP) - Fluminense heeft Internazionale uitgeschakeld op het WK voor clubs in de Verenigde Staten. In Charlotte won de Braziliaanse club uit Rio de Janeiro met 2-0 van de Milanezen, waar Denzel Dumfries en Stefan de Vrij een basisplaats hadden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen heeft zijn contract bij Ajax verlengd tot en met 30 juni 2027. De Amsterdamse club maakte de contractverlenging van twee seizoenen van de middenvelder maandag bekend. De voetballer zou in mei al een mondeling akkoord met de club hebben bereikt.
4 uur geledenORLANDO (ANP) - Coach Pep Guardiola van Manchester City vreest dat zijn spelers deze zomer te weinig rust krijgen. Het WK voor clubs in de Verenigde Staten begon drie weken na afloop van de Premier League. Als de Engelse club de finale haalt op 13 juli, heeft de club nog een maand om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen.
14 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - De Braziliaanse kampioen Botafogo heeft trainer Renato Paiva ontslagen na de uitschakeling op het WK voetbal voor clubs. Botafogo verloor in de achtste finales in Philadelphia met 1-0 van Palmeiras.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League won in het Mercedes-Benz Stadium van Atlanta met 4-0 van Inter Miami. De Franse kampioen speelt nu tegen de winnaar van het duel tussen Bayern München en Flamengo.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is volgens het jaarlijkse rapport van Football Benchmark de meest waardevolle voetbalclub van Nederland. De nummer 2 van de Eredivisie is wel gedaald naar de 27e plek en zou nog 536 miljoen euro waard zijn. PSV heeft zich inmiddels aangesloten bij de internationale elite en staat met een geschatte waarde van 494 miljoen euro op de 31e plaats van de meest waardevolle clubs.
1 dag geledenBARCELONA (ANP) - Aitana Bonmatí is uit het ziekenhuis ontslagen. De 27-jarige voetbalster werd vrijdag in Madrid opgenomen met virale hersenvliesontsteking. Volgens de Spaanse voetbalbond zal de sterspeelster van FC Barcelona zich de komende dagen bij de Spaanse selectie van bondscoach Montse Tomé voegen.
1 dag geleden