Berghuis: op deze positie komen mijn kwaliteiten tot uiting
AMSTERDAM (ANP) - Als het aan Ajax-speler Steven Berghuis ligt, blijft hij voorlopig op de positie van aanvallende middenvelder staan. "Ik voel me er gewoon heel erg lekker. Ik heb het gevoel dat al mijn kwaliteiten hier heel erg tot uiting komen", aldus Berghuis na de zege van 5-0 op PSV.
Berghuis speelde vorig seizoen bij Feyenoord als rechtsbuiten en dat deed hij bij Ajax in eerste instantie ook. Na een blessure van Davy Klaassen kwam Berghuis op 'tien' terecht. "Ik voel me lekker in de as, met twee buitenspelers voor me. Ik kom veel in scoringspositie en kan het spel vaak verleggen", zei Berghuis, die Ajax hielp door na een moeizame beginfase de score te openen. "PSV had een paar schietkansen die Remko Pasveer goed pakte. Na de 2-0 hadden we ze liggen."
Ajax won dinsdag al met 4-0 van Borussia Dortmund. Na de 5-0 op PSV lijkt het bij de Amsterdammers even niet op te kunnen. "Ik geniet van het moment. Het kan ook wel eens anders zijn", aldus Berghuis.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.
14 uur geledenSANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.
16 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
1 dag geledenBURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
1 dag geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
1 dag geleden