Berghuis leidt Ajax naar zege op machteloos FC Utrecht
UTRECHT (ANP) - Met Steven Berghuis in een hoofdrol heeft Ajax ook de vierde competitiewedstrijd in winst omgezet. De 37-voudig international van het Nederlands elftal had met de openingstreffer en een assist bij het doelpunt van Brian Brobbey een groot aandeel in de uitzege op een machteloos FC Utrecht: 0-2.
Berghuis maakte bij Feyenoord naam als een gevaarlijke rechtsbuiten, maar bij Ajax heeft hij op die positie zelden kunnen overtuigen. Trainer Alfred Schreuder wisselde hem vorige week in het uitduel met Sparta Rotterdam. Tegen FC Utrecht mocht Berghuis als aanvallende middenvelder spelen en had in die rol een groot aandeel in de eenvoudige overwinning.
Berghuis kopte Ajax in de 10e minuut naar de 0-1. Hij knikte raak nadat de uitstekend spelende Edson Álvarez een hoekschop met het hoofd had verlengd. Berghuis bereidde in de blessuretijd van de eerste helft met een afgemeten voorzet ook de 0-2 van Brobbey voor.
Antony
Niet Berghuis, maar Dusan Tadic verving op de rechterflank de afwezige Antony, die nog steeds niet met zijn ploeggenoten traint omdat hij naar Manchester United wil. De aanvoerder uit Servië wordt de laatste weken door zijn nieuwe coach Schreuder door het elftal geslingerd. Steven Bergwijn krijgt de voorkeur als linksbuiten en Brobbey bewijst zich wekelijks als spits. Zo blijven er nog maar weinig posities over voor Tadic.
Het ambitieuze FC Utrecht maakte een machteloze indruk voor eigen publiek. Ook met de teruggekeerde Jens Toornstra in de gelederen kon thuisploeg de bezoekers nauwelijks in de problemen brengen. "Schaam je kapot", zongen teleurgestelde fans van de thuisploeg in de slotfase nadat ze Ajax het duel vanaf het eerste fluitsignaal hadden zien controleren en domineren.
Toch stapte Ajax niet ongeschonden in de spelersbus. Devyne Rensch en Daley Blind vielen geblesseerd uit. Rensch werd vervangen door de Mexicaanse aanwinst Jorge Sánchez. Youri Baas kwam als linksback in het veld. Owen Wijndal ontbrak bij Ajax vanwege een blessure. In de slotfase vroeg ook de aangeslagen Jurriën Timber om een wissel.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
11 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
11 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
12 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
12 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
12 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
20 uur geleden