Berghuis leidt Ajax naar zege op machteloos FC Utrecht
UTRECHT (ANP) - Met Steven Berghuis in een hoofdrol heeft Ajax ook de vierde competitiewedstrijd in winst omgezet. De 37-voudig international van het Nederlands elftal had met de openingstreffer en een assist bij het doelpunt van Brian Brobbey een groot aandeel in de uitzege op een machteloos FC Utrecht: 0-2.
Berghuis maakte bij Feyenoord naam als een gevaarlijke rechtsbuiten, maar bij Ajax heeft hij op die positie zelden kunnen overtuigen. Trainer Alfred Schreuder wisselde hem vorige week in het uitduel met Sparta Rotterdam. Tegen FC Utrecht mocht Berghuis als aanvallende middenvelder spelen en had in die rol een groot aandeel in de eenvoudige overwinning.
Berghuis kopte Ajax in de 10e minuut naar de 0-1. Hij knikte raak nadat de uitstekend spelende Edson Álvarez een hoekschop met het hoofd had verlengd. Berghuis bereidde in de blessuretijd van de eerste helft met een afgemeten voorzet ook de 0-2 van Brobbey voor.
Antony
Niet Berghuis, maar Dusan Tadic verving op de rechterflank de afwezige Antony, die nog steeds niet met zijn ploeggenoten traint omdat hij naar Manchester United wil. De aanvoerder uit Servië wordt de laatste weken door zijn nieuwe coach Schreuder door het elftal geslingerd. Steven Bergwijn krijgt de voorkeur als linksbuiten en Brobbey bewijst zich wekelijks als spits. Zo blijven er nog maar weinig posities over voor Tadic.
Het ambitieuze FC Utrecht maakte een machteloze indruk voor eigen publiek. Ook met de teruggekeerde Jens Toornstra in de gelederen kon thuisploeg de bezoekers nauwelijks in de problemen brengen. "Schaam je kapot", zongen teleurgestelde fans van de thuisploeg in de slotfase nadat ze Ajax het duel vanaf het eerste fluitsignaal hadden zien controleren en domineren.
Toch stapte Ajax niet ongeschonden in de spelersbus. Devyne Rensch en Daley Blind vielen geblesseerd uit. Rensch werd vervangen door de Mexicaanse aanwinst Jorge Sánchez. Youri Baas kwam als linksback in het veld. Owen Wijndal ontbrak bij Ajax vanwege een blessure. In de slotfase vroeg ook de aangeslagen Jurriën Timber om een wissel.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.
7 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
11 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
12 uur geledenVOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
13 uur geleden