Berghuis leidt Ajax naar zege op machteloos FC Utrecht
UTRECHT (ANP) - Met Steven Berghuis in een hoofdrol heeft Ajax ook de vierde competitiewedstrijd in winst omgezet. De 37-voudig international van het Nederlands elftal had met de openingstreffer en een assist bij het doelpunt van Brian Brobbey een groot aandeel in de uitzege op een machteloos FC Utrecht: 0-2.
Berghuis maakte bij Feyenoord naam als een gevaarlijke rechtsbuiten, maar bij Ajax heeft hij op die positie zelden kunnen overtuigen. Trainer Alfred Schreuder wisselde hem vorige week in het uitduel met Sparta Rotterdam. Tegen FC Utrecht mocht Berghuis als aanvallende middenvelder spelen en had in die rol een groot aandeel in de eenvoudige overwinning.
Berghuis kopte Ajax in de 10e minuut naar de 0-1. Hij knikte raak nadat de uitstekend spelende Edson Álvarez een hoekschop met het hoofd had verlengd. Berghuis bereidde in de blessuretijd van de eerste helft met een afgemeten voorzet ook de 0-2 van Brobbey voor.
Antony
Niet Berghuis, maar Dusan Tadic verving op de rechterflank de afwezige Antony, die nog steeds niet met zijn ploeggenoten traint omdat hij naar Manchester United wil. De aanvoerder uit Servië wordt de laatste weken door zijn nieuwe coach Schreuder door het elftal geslingerd. Steven Bergwijn krijgt de voorkeur als linksbuiten en Brobbey bewijst zich wekelijks als spits. Zo blijven er nog maar weinig posities over voor Tadic.
Het ambitieuze FC Utrecht maakte een machteloze indruk voor eigen publiek. Ook met de teruggekeerde Jens Toornstra in de gelederen kon thuisploeg de bezoekers nauwelijks in de problemen brengen. "Schaam je kapot", zongen teleurgestelde fans van de thuisploeg in de slotfase nadat ze Ajax het duel vanaf het eerste fluitsignaal hadden zien controleren en domineren.
Toch stapte Ajax niet ongeschonden in de spelersbus. Devyne Rensch en Daley Blind vielen geblesseerd uit. Rensch werd vervangen door de Mexicaanse aanwinst Jorge Sánchez. Youri Baas kwam als linksback in het veld. Owen Wijndal ontbrak bij Ajax vanwege een blessure. In de slotfase vroeg ook de aangeslagen Jurriën Timber om een wissel.
Meer uit Voetbal
UDINE (ANP) - Jurgen Ekkelenkamp heeft Udinese aan een 1-0-zege op AS Roma geholpen. De Nederlandse middenvelder maakte vijf minuten na rust de enige treffer van het duel in Udine.
4 uur geledenRIYAD (ANP) - Aanvaller Karim Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal. De club uit Riyad maakte de komst van de 38-jarige Fransman bekend op X.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord laat aanvaller Cyle Larin terugkeren naar RCD Mallorca. De Rotterdamse club heeft de huurovereenkomst van de 30-jarige Canadees per direct ontbonden.
6 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt afscheid van Kolbeinn Finnsson, Jesse van de Haar en Ivar Jenner. Finnsson en Van de Haar spelen tot de zomer op huurbasis voor respectievelijk het Noorse Vålerenga IF en SK Beveren in België. Er zijn koopopties opgenomen in de overeenkomsten. Het contract met Jenner werd ontbonden.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor Gonçalo Borges. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 24-jarige aanvaller is daarmee voor twee wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van doelman Maarten Paes afgerond. De 27-jarige keeper komt per direct over van de Amerikaanse club FC Dallas en heeft een contract getekend tot medio 2029, meldt de Amsterdamse club in een persbericht. De transfer zat eraan te komen; Paes bekeek zondag de wedstrijd tegen Excelsior al vanaf de tribune.
11 uur geleden