Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berghuis leidt Ajax naar zege op machteloos FC Utrecht

Berghuis leidt Ajax naar zege op machteloos FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Met Steven Berghuis in een hoofdrol heeft Ajax ook de vierde competitiewedstrijd in winst omgezet. De 37-voudig international van het Nederlands elftal had met de openingstreffer en een assist bij het doelpunt van Brian Brobbey een groot aandeel in de uitzege op een machteloos FC Utrecht: 0-2.

Berghuis maakte bij Feyenoord naam als een gevaarlijke rechtsbuiten, maar bij Ajax heeft hij op die positie zelden kunnen overtuigen. Trainer Alfred Schreuder wisselde hem vorige week in het uitduel met Sparta Rotterdam. Tegen FC Utrecht mocht Berghuis als aanvallende middenvelder spelen en had in die rol een groot aandeel in de eenvoudige overwinning.

Berghuis kopte Ajax in de 10e minuut naar de 0-1. Hij knikte raak nadat de uitstekend spelende Edson Álvarez een hoekschop met het hoofd had verlengd. Berghuis bereidde in de blessuretijd van de eerste helft met een afgemeten voorzet ook de 0-2 van Brobbey voor.

Antony

Niet Berghuis, maar Dusan Tadic verving op de rechterflank de afwezige Antony, die nog steeds niet met zijn ploeggenoten traint omdat hij naar Manchester United wil. De aanvoerder uit Servië wordt de laatste weken door zijn nieuwe coach Schreuder door het elftal geslingerd. Steven Bergwijn krijgt de voorkeur als linksbuiten en Brobbey bewijst zich wekelijks als spits. Zo blijven er nog maar weinig posities over voor Tadic.

Het ambitieuze FC Utrecht maakte een machteloze indruk voor eigen publiek. Ook met de teruggekeerde Jens Toornstra in de gelederen kon thuisploeg de bezoekers nauwelijks in de problemen brengen. "Schaam je kapot", zongen teleurgestelde fans van de thuisploeg in de slotfase nadat ze Ajax het duel vanaf het eerste fluitsignaal hadden zien controleren en domineren.

Toch stapte Ajax niet ongeschonden in de spelersbus. Devyne Rensch en Daley Blind vielen geblesseerd uit. Rensch werd vervangen door de Mexicaanse aanwinst Jorge Sánchez. Youri Baas kwam als linksback in het veld. Owen Wijndal ontbrak bij Ajax vanwege een blessure. In de slotfase vroeg ook de aangeslagen Jurriën Timber om een wissel.

Meer uit Voetbal

Miedema terug in selectie Manchester City voor finale FA Cup

MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).

4 uur geleden
Gastlanden WK voetbal nemen maatregelen tegen uitbraak ebola

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.

5 uur geleden
Aanvoerder Viergever (36) moet weg bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Nick Viergever vertrekt bij FC Utrecht. De 36-jarige aanvoerder heeft een aflopend contract en de club wil de verbintenis van de centrale verdediger niet verlengen.

5 uur geleden
Doelman Room beleeft met Curaçao alsnog zijn WK-droom

NOORDWIJK (ANP) - Eloy Room (37) droomde als jongetje van een plaats in het Nederlands elftal. Dat komt er niet van. Als doelman van Curaçao beleeft hij nu alsnog een andere voetbaldroom. "Om met zo'n klein eiland naar het WK voetbal te gaan is fantastisch", zegt de keeper van Curaçao in gesprek met het ANP. "Dit is veel groter dan voetbal. Het zal Curaçao heel veel positiefs brengen."

6 uur geleden
Feyenoord begint 29 juni aan voorbereiding op het nieuwe seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint maandag 29 juni aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Coach Robin van Persie werkt die dag met zijn selectie de eerste training af, meldt de Rotterdamse club.

7 uur geleden
Grasmat De Kuip volgens aanvoerders Eredivisie niet meer de beste

HOOFDDORP (ANP) - De grasmat van De Kuip is volgens de aanvoerders van de Eredivisie niet meer de beste van Nederland. Na de verkiezing elf jaar op rij te hebben gewonnen, is het veld in het Philips Stadion van PSV nu beter beoordeeld. Dat meldt spelersvakbond VVCS.

9 uur geleden
Timber met Arsenal mee naar Boedapest voor finale tegen PSG

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber is met de selectie van Arsenal meegereisd naar Boedapest voor de finale van de Champions League van zaterdag tegen Paris Saint-Germain. Op beelden op sociale media van Arsenal is te zien dat de Nederlandse verdediger met zijn sporttas aan boord van het vliegtuig stapt.

10 uur geleden