Berghuis leidt Ajax naar ruime zege op Fortuna Sittard
AMSTERDAM (ANP) - Aan de hand van Steven Berghuis heeft Ajax zich hersteld van twee competitiewedstrijden zonder zege. De Amsterdammers wonnen met 4-0 van Fortuna Sittard door twee treffers en twee assists van Berghuis en nemen op basis van het doelsaldo de tweede plaats in de Eredivisie weer over van PSV.
Ajax moest winnen in de eigen Johan Cruijff ArenA om weer in punten gelijk te komen met PSV en druk te houden op koploper Feyenoord, dat later zondag thuis speelt tegen RKC Waalwijk. Ajax verspeelde tegen Go Ahead Eagles vorige week punten en had daarvoor in de competitie verloren van Feyenoord.
Coach John Heitinga ruimde een basisplaats in voor Florian Grillitsch. De Oostenrijker verving Mohammed Kudus, die aan de met 2-1 gewonnen halve finale van het bekertoernooi tegen Feyenoord een spierblessure had overgehouden. Middenvelder Davy Klaassen, die in die wedstrijd op zijn hoofd werd geraakt door een voorwerp dat vanuit het publiek was gegooid, stond ook weer in de basis. Heitinga startte daarnaast met Youri Baas.
Yilmaz
Bij Fortuna, dat vorige week thuis 3 punten pakte tegen FC Groningen, stond aanvoerder Burak Yilmaz gewoon op het veld. De Turkse vedette had na de zege gehint op een vertrek, maar dat was niet zo bedoeld, zei technisch directeur Sjoerd Ars vooraf aan de wedstrijd.
Berghuis opende al in de 6e minuut de score voor de thuisploeg. De 31-jarige voetballer werd op rechts aangespeeld door Jorge Sánchez. Hij kapte Rémy Vita uit en had de ruimte om een fraai gekruld schot richting de linkerhoek te mikken. Via de binnenkant paal ging de bal erin.
Dusan Tadic kreeg kort daarop de kans op 2-0. Na een te zachte terugspeelbal van Vita kon de aanvoerder van Ajax binnenschieten, maar Rodrigo Guth redde met het hoofd. Berghuis zorgde wel voor 2-0. Tadic gaf vanaf links voor met een lobje, waarop Vita de bal miste. Berghuis kon zo ongehinderd hoog in het doel schieten.
Hato
Heitinga bracht na de rust Jorrel Hato voor Baas. Fortuna-coach Julio Velázquez stuurde Ximo Navarro het veld in voor de onfortuinlijke Vita. Fortuna probeerde wat terug te doen in de tweede helft, maar Steven Bergwijn vergrootte vervolgens de marge. Hij kreeg na een corner de bal aangespeeld door Berghuis en schoot hard raak.
Dimitris Siovas kopte nog op de lat voor Fortuna. Silvano Vos mocht in de tweede helft zijn debuut maken voor de Amsterdammers. De 18-jarige middenvelder kwam in de plaats voor Grillitsch. Kenneth Taylor scoorde nog en daarna mocht ook Mika Godts nog debuteren.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
1 uur geledenMIAMI (ANP/RTR/DPA) - De voetballers van Iran kunnen gewoon meedoen aan het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump verzekerd aan Gianni Infantino, de baas van wereldvoetbalbond FIFA. "Vanavond heb ik Trump gesproken over de voorbereidingen voor het WK. De president herhaalde dat het Iraanse team welkom is. Ik dank hem oprecht voor zijn steun", meldde Infantino via sociale media.
2 uur geledenBERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
12 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
13 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.
15 uur geleden