Berghuis leidt Ajax naar ruime zege op Fortuna Sittard
AMSTERDAM (ANP) - Aan de hand van Steven Berghuis heeft Ajax zich hersteld van twee competitiewedstrijden zonder zege. De Amsterdammers wonnen met 4-0 van Fortuna Sittard door twee treffers en twee assists van Berghuis en nemen op basis van het doelsaldo de tweede plaats in de Eredivisie weer over van PSV.
Ajax moest winnen in de eigen Johan Cruijff ArenA om weer in punten gelijk te komen met PSV en druk te houden op koploper Feyenoord, dat later zondag thuis speelt tegen RKC Waalwijk. Ajax verspeelde tegen Go Ahead Eagles vorige week punten en had daarvoor in de competitie verloren van Feyenoord.
Coach John Heitinga ruimde een basisplaats in voor Florian Grillitsch. De Oostenrijker verving Mohammed Kudus, die aan de met 2-1 gewonnen halve finale van het bekertoernooi tegen Feyenoord een spierblessure had overgehouden. Middenvelder Davy Klaassen, die in die wedstrijd op zijn hoofd werd geraakt door een voorwerp dat vanuit het publiek was gegooid, stond ook weer in de basis. Heitinga startte daarnaast met Youri Baas.
Yilmaz
Bij Fortuna, dat vorige week thuis 3 punten pakte tegen FC Groningen, stond aanvoerder Burak Yilmaz gewoon op het veld. De Turkse vedette had na de zege gehint op een vertrek, maar dat was niet zo bedoeld, zei technisch directeur Sjoerd Ars vooraf aan de wedstrijd.
Berghuis opende al in de 6e minuut de score voor de thuisploeg. De 31-jarige voetballer werd op rechts aangespeeld door Jorge Sánchez. Hij kapte Rémy Vita uit en had de ruimte om een fraai gekruld schot richting de linkerhoek te mikken. Via de binnenkant paal ging de bal erin.
Dusan Tadic kreeg kort daarop de kans op 2-0. Na een te zachte terugspeelbal van Vita kon de aanvoerder van Ajax binnenschieten, maar Rodrigo Guth redde met het hoofd. Berghuis zorgde wel voor 2-0. Tadic gaf vanaf links voor met een lobje, waarop Vita de bal miste. Berghuis kon zo ongehinderd hoog in het doel schieten.
Hato
Heitinga bracht na de rust Jorrel Hato voor Baas. Fortuna-coach Julio Velázquez stuurde Ximo Navarro het veld in voor de onfortuinlijke Vita. Fortuna probeerde wat terug te doen in de tweede helft, maar Steven Bergwijn vergrootte vervolgens de marge. Hij kreeg na een corner de bal aangespeeld door Berghuis en schoot hard raak.
Dimitris Siovas kopte nog op de lat voor Fortuna. Silvano Vos mocht in de tweede helft zijn debuut maken voor de Amsterdammers. De 18-jarige middenvelder kwam in de plaats voor Grillitsch. Kenneth Taylor scoorde nog en daarna mocht ook Mika Godts nog debuteren.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Dick Advocaat is vooralsnog met 78 jaar de oudste bondscoach die naar het WK voetbal gaat, maar hij heeft liever niet alle aandacht die zijn leeftijd met zich meebrengt. "Ik hoop dat Roemenië zich via de play-offs nog plaatst voor het WK, want hun bondscoach Mircea Lucescu is 80 jaar", zei de bondscoach van Curaçao in het programma Goedemorgen Eredivisie van ESPN. "Laat hem maar winnen, dan ben ik daar vanaf."
42 minuten geledenNAPELS (ANP) - Het eerste doelpunt van Noa Lang voor Napoli in de Serie A zal bevrijdend werken. "Het beste moet nog komen, dit is nog maar het begin", zei de aanvaller bij Sky Italia na de winst op Atalanta (3-1). Lang begon pas voor de tweede keer in de basis en maakte het derde doelpunt voor zijn ploeg.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.
13 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).
13 uur geledenNAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met een doelpunt bijgedragen aan een thuiszege van Napoli op Atalanta (3-1). De linksbuiten bekroonde een basisplaats met zijn eerste doelpunt in de Serie A.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is nog niets opgeschoten met het ontslag van John Heitinga. Met interim-trainer Fred Grim op de bank verloor de club twee weken na de nederlaag bij FC Utrecht ook van Excelsior (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. Noah Naujoks maakte beide doelpunten voor de bezoekers, die nog nooit eerder een uitduel met de gevallen topclub uit Amsterdam wonnen.
15 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft dankzij een doelpunt van Robert Mühren een punt overgehouden aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. Mühren kopte in de slotfase raak, nadat Daan Rots de bezoekers uit Enschede kort na het begin van de tweede helft op voorsprong had gezet. Voor FC Twente was het al het derde gelijkspel op rij.
15 uur geleden