Berghuis leidt Ajax naar ruime zege op Fortuna Sittard
AMSTERDAM (ANP) - Aan de hand van Steven Berghuis heeft Ajax zich hersteld van twee competitiewedstrijden zonder zege. De Amsterdammers wonnen met 4-0 van Fortuna Sittard door twee treffers en twee assists van Berghuis en nemen op basis van het doelsaldo de tweede plaats in de Eredivisie weer over van PSV.
Ajax moest winnen in de eigen Johan Cruijff ArenA om weer in punten gelijk te komen met PSV en druk te houden op koploper Feyenoord, dat later zondag thuis speelt tegen RKC Waalwijk. Ajax verspeelde tegen Go Ahead Eagles vorige week punten en had daarvoor in de competitie verloren van Feyenoord.
Coach John Heitinga ruimde een basisplaats in voor Florian Grillitsch. De Oostenrijker verving Mohammed Kudus, die aan de met 2-1 gewonnen halve finale van het bekertoernooi tegen Feyenoord een spierblessure had overgehouden. Middenvelder Davy Klaassen, die in die wedstrijd op zijn hoofd werd geraakt door een voorwerp dat vanuit het publiek was gegooid, stond ook weer in de basis. Heitinga startte daarnaast met Youri Baas.
Yilmaz
Bij Fortuna, dat vorige week thuis 3 punten pakte tegen FC Groningen, stond aanvoerder Burak Yilmaz gewoon op het veld. De Turkse vedette had na de zege gehint op een vertrek, maar dat was niet zo bedoeld, zei technisch directeur Sjoerd Ars vooraf aan de wedstrijd.
Berghuis opende al in de 6e minuut de score voor de thuisploeg. De 31-jarige voetballer werd op rechts aangespeeld door Jorge Sánchez. Hij kapte Rémy Vita uit en had de ruimte om een fraai gekruld schot richting de linkerhoek te mikken. Via de binnenkant paal ging de bal erin.
Dusan Tadic kreeg kort daarop de kans op 2-0. Na een te zachte terugspeelbal van Vita kon de aanvoerder van Ajax binnenschieten, maar Rodrigo Guth redde met het hoofd. Berghuis zorgde wel voor 2-0. Tadic gaf vanaf links voor met een lobje, waarop Vita de bal miste. Berghuis kon zo ongehinderd hoog in het doel schieten.
Hato
Heitinga bracht na de rust Jorrel Hato voor Baas. Fortuna-coach Julio Velázquez stuurde Ximo Navarro het veld in voor de onfortuinlijke Vita. Fortuna probeerde wat terug te doen in de tweede helft, maar Steven Bergwijn vergrootte vervolgens de marge. Hij kreeg na een corner de bal aangespeeld door Berghuis en schoot hard raak.
Dimitris Siovas kopte nog op de lat voor Fortuna. Silvano Vos mocht in de tweede helft zijn debuut maken voor de Amsterdammers. De 18-jarige middenvelder kwam in de plaats voor Grillitsch. Kenneth Taylor scoorde nog en daarna mocht ook Mika Godts nog debuteren.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan de komende maanden niet beschikken over Eder Militão. De Braziliaanse verdediger heeft zondag in de met 2-0 verloren thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo een scheur in zijn linkerhamstring opgelopen, meldt de Spaanse voetbalclub.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Oud-profvoetballer Glen De Boeck is in de nacht van zondag op maandag op 54-jarige leeftijd overleden. De Belg kreeg vrijdag een zware hersenbloeding en lag sindsdien in coma. Dat meldt zijn familie.
10 uur geleden