Berghuis laat zich zien op training van Oranje met reserves
DOHA (ANP) - Steven Berghuis heeft zich laten zien op de training van het Nederlands elftal. De speler van Ajax onderscheidde zich tijdens een partijspel tussen de reserves van het gewonnen duel met Qatar (2-0). Hij maakte een paar mooie doelpunten en bracht zijn medespelers met fraaie passes in stelling.
Oranje trainde woensdag met de reserves. De basisspelers van het laatste groepsduel met Qatar kregen rust. Berghuis begon het WK als basisspeler, naast Frenkie de Jong. Tegen Ecuador en Qatar viel hij na ruim een uur in voor Davy Klaassen, de meest aanvallende middenvelder van Oranje. Berghuis scoorde tegen Qatar, maar dat doelpunt werd afgekeurd vanwege een handsbal van Cody Gakpo.
Berghuis strijdt voor een basisplaats voor het duel van zaterdag met de Verenigde Staten in de achtste finales. Maar Klaassen is in de laatste twee duels van Oranje belangrijk geweest. Hij bereidde tegen Ecuador en Qatar de openingstreffer van Cody Gakpo voor. Klaassen leverde ook een bijdrage aan de 2-0 van Frenkie de Jong tegen Qatar.
Davy Klaassen
"Ik denk dat de bondscoach voor mijn positie verschillende spelers heeft", zei Klaassen nadat hij tot zijn eigen verrassing als 'man van de wedstrijd' van het duel met Qatar was verkozen. "Hij kijkt ook naar de tegenstander. Zo maakt hij uiteindelijk een keuze. Hij is daar heel duidelijk in. Dat is fijn, ook als je niet mag starten."
Klaassen en Berghuis zijn niet de enige kandidaten voor de positie van aanvallende middenvelder bij Oranje. Cody Gakpo startte het eerste WK-duel met Senegal op die positie. Zo kon bondscoach Louis van Gaal voorin een plek vrijmaken voor Steven Bergwijn, die als basisspeler niet kon overtuigen tegen Senegal en Ecuador. Bergwijn kreeg geen speeltijd tegen Qatar, maar vormde in de WK-kwalificatie en groepsduels van de Nations League een sterk koppel met Depay.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
6 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.
9 uur geleden