Berghuis laat zich zien op training van Oranje met reserves
DOHA (ANP) - Steven Berghuis heeft zich laten zien op de training van het Nederlands elftal. De speler van Ajax onderscheidde zich tijdens een partijspel tussen de reserves van het gewonnen duel met Qatar (2-0). Hij maakte een paar mooie doelpunten en bracht zijn medespelers met fraaie passes in stelling.
Oranje trainde woensdag met de reserves. De basisspelers van het laatste groepsduel met Qatar kregen rust. Berghuis begon het WK als basisspeler, naast Frenkie de Jong. Tegen Ecuador en Qatar viel hij na ruim een uur in voor Davy Klaassen, de meest aanvallende middenvelder van Oranje. Berghuis scoorde tegen Qatar, maar dat doelpunt werd afgekeurd vanwege een handsbal van Cody Gakpo.
Berghuis strijdt voor een basisplaats voor het duel van zaterdag met de Verenigde Staten in de achtste finales. Maar Klaassen is in de laatste twee duels van Oranje belangrijk geweest. Hij bereidde tegen Ecuador en Qatar de openingstreffer van Cody Gakpo voor. Klaassen leverde ook een bijdrage aan de 2-0 van Frenkie de Jong tegen Qatar.
Davy Klaassen
"Ik denk dat de bondscoach voor mijn positie verschillende spelers heeft", zei Klaassen nadat hij tot zijn eigen verrassing als 'man van de wedstrijd' van het duel met Qatar was verkozen. "Hij kijkt ook naar de tegenstander. Zo maakt hij uiteindelijk een keuze. Hij is daar heel duidelijk in. Dat is fijn, ook als je niet mag starten."
Klaassen en Berghuis zijn niet de enige kandidaten voor de positie van aanvallende middenvelder bij Oranje. Cody Gakpo startte het eerste WK-duel met Senegal op die positie. Zo kon bondscoach Louis van Gaal voorin een plek vrijmaken voor Steven Bergwijn, die als basisspeler niet kon overtuigen tegen Senegal en Ecuador. Bergwijn kreeg geen speeltijd tegen Qatar, maar vormde in de WK-kwalificatie en groepsduels van de Nations League een sterk koppel met Depay.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Verdedigster Jonna van de Velde verruilt Ajax voor Hoffenheim. De 24-jarige voetbalster verlaat de Amsterdammers na acht jaar voor de Duitse nummer 4 van vorig seizoen.
47 minuten geledenTORONTO (ANP/RTR) - Keeper Édouard Mendy mist de laatste groepswedstrijd van Senegal op het WK voetbal tegen Irak. De doelman is in de met 3-2 verloren groepswedstrijd tegen Noorwegen geblesseerd geraakt aan een knie, zo meldde de Senegalese voetbalbond.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam neemt verdediger Bas Kuipers over van FC Twente. Beide clubs hebben een akkoord bereikt over de transfer van de 31-jarige linksback, die op Het Kasteel een contract tekent tot medio 2028, met een optie voor nog een jaar.
2 uur geledenLAUSANNE (ANP/DPA) - De vrouwentak van de Italiaanse club Lazio moet de Zweedse voetbalster Maja Göthberg een schadevergoeding van ongeveer 69.000 euro betalen om het onrechtmatig beëindigen van haar contract. Lazio besloot haar dienstverband niet te verlengen nadat de verdedigster de club had verteld dat ze zwanger was. Het hof van sportarbitrage CAS bepaalde dat Lazio dat niet had mogen doen.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Ronaldinho maakt op 46-jarige leeftijd een comeback in het voetbal. De Braziliaan, die in 2002 met de nationale ploeg wereldkampioen werd en in 2006 met FC Barcelona de Champions League won, is gepresenteerd als de nieuwe aanwinst van de Italiaanse club Ravenna. Die club is actief in de derde divisie.
7 uur geledenFOXBOROUGH (ANP/DPA) - Bondscoach Carlos Queiroz van Ghana heeft de VAR bespot na de 0-0 tegen Engeland op het WK voetbal. "De VAR zat weer eens koffie te drinken. Dat snap ik, want ik trakteer mezelf ook weleens op een kop koffie, maar er was sprake van een duidelijke strafschop en ook een rode kaart", zei de 73-jarige coach na afloop van de wedstrijd in het Boston Stadium.
7 uur geledenVANCOUVER (ANP) - De Canadese voetballer Ismaël Koné heeft bezoek gekregen van de minister van Sport van Qatar en de Qatarese international Assim Madibo. Beiden wilden weten hoe het ging met de middenvelder, die zijn been brak na een tackle van Madibo in het duel tussen beide landen op het WK voetbal. Canada won met 6-0.
8 uur geleden