Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berghuis laat zich zien op training van Oranje met reserves

Berghuis laat zich zien op training van Oranje met reserves

DOHA (ANP) - Steven Berghuis heeft zich laten zien op de training van het Nederlands elftal. De speler van Ajax onderscheidde zich tijdens een partijspel tussen de reserves van het gewonnen duel met Qatar (2-0). Hij maakte een paar mooie doelpunten en bracht zijn medespelers met fraaie passes in stelling.

Oranje trainde woensdag met de reserves. De basisspelers van het laatste groepsduel met Qatar kregen rust. Berghuis begon het WK als basisspeler, naast Frenkie de Jong. Tegen Ecuador en Qatar viel hij na ruim een uur in voor Davy Klaassen, de meest aanvallende middenvelder van Oranje. Berghuis scoorde tegen Qatar, maar dat doelpunt werd afgekeurd vanwege een handsbal van Cody Gakpo.

Berghuis strijdt voor een basisplaats voor het duel van zaterdag met de Verenigde Staten in de achtste finales. Maar Klaassen is in de laatste twee duels van Oranje belangrijk geweest. Hij bereidde tegen Ecuador en Qatar de openingstreffer van Cody Gakpo voor. Klaassen leverde ook een bijdrage aan de 2-0 van Frenkie de Jong tegen Qatar.

Davy Klaassen

"Ik denk dat de bondscoach voor mijn positie verschillende spelers heeft", zei Klaassen nadat hij tot zijn eigen verrassing als 'man van de wedstrijd' van het duel met Qatar was verkozen. "Hij kijkt ook naar de tegenstander. Zo maakt hij uiteindelijk een keuze. Hij is daar heel duidelijk in. Dat is fijn, ook als je niet mag starten."

Klaassen en Berghuis zijn niet de enige kandidaten voor de positie van aanvallende middenvelder bij Oranje. Cody Gakpo startte het eerste WK-duel met Senegal op die positie. Zo kon bondscoach Louis van Gaal voorin een plek vrijmaken voor Steven Bergwijn, die als basisspeler niet kon overtuigen tegen Senegal en Ecuador. Bergwijn kreeg geen speeltijd tegen Qatar, maar vormde in de WK-kwalificatie en groepsduels van de Nations League een sterk koppel met Depay.

Meer uit Voetbal

Ronaldo (40) houdt vast aan ambitie van 1000 doelpunten

DUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.

5 uur geleden
Inter neemt met kleine zege op Atalanta koppositie weer over

BERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.

16 uur geleden
Algerije met Feyenoorder Hadj Moussa verder in Afrika Cup

RABAT (ANP) - Algerije heeft zich met een 1-0-overwinning op Burkina Faso geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Feyenoorder Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van het Noord-Afrikaanse land, maar bleef zondagavond net als Ramiz Zerrouki van FC Twente op de bank.

17 uur geleden
Ajax bereikt akkoord met Jordi Cruijff als technisch directeur

AMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.

20 uur geleden
Roefs, Geertruida en Brobbey spelen gelijk met Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.

22 uur geleden
AC Milan voorlopig koploper in Serie A na zege op Hellas Verona

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.

1 dag geleden
Liverpool-coach Slot zag opluchting bij Wirtz na eerste treffer

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.

1 dag geleden