Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berghuis laat zich zien op training van Oranje met reserves

Berghuis laat zich zien op training van Oranje met reserves

DOHA (ANP) - Steven Berghuis heeft zich laten zien op de training van het Nederlands elftal. De speler van Ajax onderscheidde zich tijdens een partijspel tussen de reserves van het gewonnen duel met Qatar (2-0). Hij maakte een paar mooie doelpunten en bracht zijn medespelers met fraaie passes in stelling.

Oranje trainde woensdag met de reserves. De basisspelers van het laatste groepsduel met Qatar kregen rust. Berghuis begon het WK als basisspeler, naast Frenkie de Jong. Tegen Ecuador en Qatar viel hij na ruim een uur in voor Davy Klaassen, de meest aanvallende middenvelder van Oranje. Berghuis scoorde tegen Qatar, maar dat doelpunt werd afgekeurd vanwege een handsbal van Cody Gakpo.

Berghuis strijdt voor een basisplaats voor het duel van zaterdag met de Verenigde Staten in de achtste finales. Maar Klaassen is in de laatste twee duels van Oranje belangrijk geweest. Hij bereidde tegen Ecuador en Qatar de openingstreffer van Cody Gakpo voor. Klaassen leverde ook een bijdrage aan de 2-0 van Frenkie de Jong tegen Qatar.

Davy Klaassen

"Ik denk dat de bondscoach voor mijn positie verschillende spelers heeft", zei Klaassen nadat hij tot zijn eigen verrassing als 'man van de wedstrijd' van het duel met Qatar was verkozen. "Hij kijkt ook naar de tegenstander. Zo maakt hij uiteindelijk een keuze. Hij is daar heel duidelijk in. Dat is fijn, ook als je niet mag starten."

Klaassen en Berghuis zijn niet de enige kandidaten voor de positie van aanvallende middenvelder bij Oranje. Cody Gakpo startte het eerste WK-duel met Senegal op die positie. Zo kon bondscoach Louis van Gaal voorin een plek vrijmaken voor Steven Bergwijn, die als basisspeler niet kon overtuigen tegen Senegal en Ecuador. Bergwijn kreeg geen speeltijd tegen Qatar, maar vormde in de WK-kwalificatie en groepsduels van de Nations League een sterk koppel met Depay.

Meer uit Voetbal

Vitesse pakt bij RKC Waalwijk eerste punt in de competitie

WAALWIJK (ANP) - Vitesse heeft het eerste punt gepakt in de Keuken Kampioen Divisie sinds de terugkeer in de competitie. De Arnhemmers van coach Rüdiger Rehm speelden bij RKC Waalwijk met 1-1 gelijk.

3 uur geleden
PSV-coach Bosz spreekt van terechte zege Union

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vond dat het PSV niet had meegezeten in de eerste wedstrijd in de Champions League, maar hij noemde Union ook de terechte winnaar. "Ik vond ook dat we niet goed genoeg waren. En als je niet goed genoeg bent, moet het meezitten en dat zat het niet", zei de coach bij Ziggo Sport na de teleurstellende nederlaag van 3-1 in eigen huis tegen de Belgische kampioen.

4 uur geleden
PSV'er Veerman: leek wel of we bang waren om de bal te vragen

EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman was na de thuisnederlaag van PSV tegen Union in de Champions League (1-3) kritisch op zijn ploeg. "Het leek wel of we bang waren om de bal te vragen. Dan krijg je dat mensen met de bal gaan lopen en dan duurt het allemaal veel te lang. Het was gewoon niet goed vandaag", zei de middenvelder tegen Ziggo Sport.

5 uur geleden
PSV in Champions League onderuit tegen Union (1-3)

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League op pijnlijke wijze verloren. De Belgische kampioen Union was in Eindhoven met 3-1 te sterk voor het elftal van trainer Peter Bosz.

5 uur geleden
Liverpool-coach Slot met Isak in selectie tegen Atlético

LIVERPOOL (ANP/RTR/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot heeft woensdag in de eerste wedstrijd in de Champions League tegen Atlético Madrid de beschikking over aanvaller Alexander Isak. De 25-jarige Zweedse spits, die voor 145 miljoen euro overkwam van Newcastle United, zit voor het eerst in de selectie van de Engelse kampioen.

7 uur geleden
Gasiorowski start bij PSV tegen Union als linksback

EINDHOVEN (ANP) - Yarek Gasiorowski begint in de thuiswedstrijd van PSV tegen Union in de Champions League als linksback. Trainer Peter Bosz moet op die positie improviseren, omdat hij met Kiliann Sildillia en Mauro Júnior twee vleugelverdedigers mist. Gasiorowski speelt normaal gesproken in het centrum van de verdediging. Daar staan nu Armando Obispo en Ryan Flamingo. Obispo viel zaterdag in het competitieduel met NEC uit met een hoofdwond, maar is daar dus op tijd van hersteld. Sergiño Dest is de rechtervleugelverdediger.

7 uur geleden
FIFA reserveert 300 miljoen euro voor clubs van WK-spelers

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA gaat clubs die internationals leveren aan deelnemende landen van het WK voetbal van 2026 financieel vergoeden. Daarvoor heeft de FIFA een bedrag van ongeveer 300 miljoen euro gereserveerd. Voor het eerst gaat er ook een vergoeding naar clubs waarvan spelers in het kwalificatietoernooi zijn uitgekomen. Mede daardoor ligt het totale bedrag aanzienlijk hoger dan bij de vorige wereldtitelstrijd, in 2022 in Qatar.

10 uur geleden