Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berghuis keert na laatste test mogelijk terug bij Ajax

Berghuis keert na laatste test mogelijk terug bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer John van 't Schip beslist zaterdag na de training of hij Steven Berghuis opneemt in zijn selectie voor het thuisduel van een dag later met Fortuna Sittard in de Eredivisie. "Hij heeft net getraind en dat ging goed", stelt de coach op de website van zijn club. "Na de training van zaterdag nemen we de beslissing of hij zondag een rol krijgt. We nemen geen risico en hij gaat alleen spelen als hij zelf zegt dat het goed voelt en ook de dokters dat aangeven. Verder is Josip Sutalo weer fit en Steven Bergwijn nog niet klaar."

Ajax bleef zondag tijdens het thuisduel met FC Utrecht voor het eerst sinds 25 november zonder tegentreffer. Met vijf verdedigers bleef de club uit Amsterdam donderdagavond ook overeind tegen Aston Villa (0-0), de huidige nummer 4 van de Premier League.

"We hebben weinig weggegeven en waren vast aan de bal de laatste twee wedstrijden", vindt Van 't Schip. "In de laatste fase staat Brian Brobbey nu iets meer geïsoleerd, maar dat wil niet zeggen dat we geen kansen kunnen creëren. Dat hebben we gezien. In dit systeem kunnen we aanvallender spelen als de tegenstander meer inzakt of ons meer de bal geeft. Daar moeten we zondag naar toe. Om een partij te winnen, moet je meer aanvallen of eerder drukzetten. Maar wel vanuit dezelfde organisatie."

Devyne Rensch ontbreekt zondag bij Ajax. Hij is geschorst na zijn rode kaart van zondag tegen FC Utrecht. Ajax staat vijfde in de Eredivisie, met een achterstand van 4 punten op het als vierde geklasseerde AZ.

Meer uit Voetbal

Mexico en Zuid-Afrika door, Zuid-Korea derde en Tsjechië eruit

MEXICO-STAD (ANP) - Gastland Mexico gaat als groepswinnaar naar de zestiende finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre versloeg Tsjechië in het Mexico City Stadium overtuigend met 3-0. Linksback Mateo Chávez van AZ maakte het eerste doelpunt voor 'El Tri'.

5 uur geleden
Mexicaanse keeper Ochoa krijgt als invaller speeltijd op zesde WK

MEXICO-STAD (ANP) - Guillermo Ochoa heeft bij zijn zesde deelname aan het wereldkampioenschap voetbal speeltijd gekregen. De 40-jarige Mexicaanse doelman werd woensdag (plaatselijke tijd) in de derde en laatste groepswedstrijd tegen Tsjechië door bondscoach Javier Aguirre in de 78e minuut als invaller in het veld gebracht. Mexico leidde op dat moment met 2-0 en was na twee duels al zeker van een plaats in de knock-outfase. Aguirre kon Ochoa daarom dat bijzondere moment gunnen.

5 uur geleden
Trainer Ouahbi: Marokkaanse spelers moeten geloven in wereldtitel

ATLANTA (ANP) - De Marokkaanse internationals moeten geloven dat ze als eerste Afrikaanse land de wereldtitel kunnen winnen. Dat zei bondscoach Mohamed Ouahbi nadat hij zich met zijn elftal voor de zestiende finales had geplaatst. Daarin is mogelijk het Nederlands elftal de tegenstander.

6 uur geleden
Infantino herhaalt dat er geen Pride Match op het WK plaatsvindt

SEATTLE (ANP) - Gianni Infantino heeft nogmaals herhaald dat er vrijdag in Seattle geen officiële Pride Match op het WK voetbal plaatsvindt. De FIFA-voorzitter wil hiermee de verwarring wegnemen, die volgens de wereldvoetbalfederatie is ontstaan rondom de wedstrijd tussen Egypte en Iran. "Er vindt vrijdag een WK-duel plaats in Seattle en op dezelfde dag worden er door andere organisaties verschillende evenementen gehouden. De twee zijn niet met elkaar verbonden", aldus een woordvoerder van de FIFA tegen het ANP.

6 uur geleden
Bondscoach Ancelotti: Oranje heeft meer ervaring dan Japan

MIAMI (ANP) - Bondscoach Carlo Ancelotti van Brazilië heeft niet echt een voorkeur voor een tegenstander in de zestiende finales van het WK. "Nederland heeft meer ervaring dan Japan, dat de laatste jaren echter ook veel goede resultaten heeft geboekt. Zweden heeft veel potentie", zei de Italiaan na een zege op Schotland in Miami (3-0).

6 uur geleden
Bosnië en Herzegovina nu ook zeker van plek in volgende ronde WK

SEATTLE (ANP) - Bosnië-Herzegovina heeft voor het eerst de knock-outfase van het wereldkampioenschap voetbal bereikt. Het elftal van bondscoach Sergej Barbarez won woensdag met 3-1 van Qatar en eindigde met 4 punten op de derde plaats in groep B.

6 uur geleden
Brazilië na zege op Schotland groepswinnaar op WK, Marokko tweede

MIAMI (ANP) - Brazilië is op het wereldkampioenschap voetbal als eerste geëindigd in groep C. Het elftal van bondscoach Carlo Ancelotti won in Miami met 3-0 van Schotland. Aanvaller Vinícius Júnior maakte in de eerste helft twee doelpunten.

8 uur geleden