Berghuis: het is kort dag nu, ik denk niet dat ik nog wegga
TILBURG (ANP) - Met twee puntgave doelpunten in de uitwedstrijd tegen Willem II (1-4) was aanvoerder Steven Berghuis opnieuw de gevierde man bij Feyenoord. De 28-jarige aanvaller liet zich onlangs nog vrij kritisch uit over de ietwat behoudende speelwijze van zijn ploeg. Trainer Dick Advocaat nam hem dat niet in dank af en even leek het erop dat Berghuis zijn al eerder uitgesproken wens om wellicht in het buitenland zijn geluk te beproeven, wat meer aandacht en belang zou gaan geven.
In Tilburg werd echter duidelijk dat de gedreven coach en de trefzekere captain, al goed voor zes goals in dit seizoen, elkaar weer helemaal hebben gevonden. "Ik denk dat hij niet weg kan gaan. Hij krijgt zoveel vrijheid bij ons en wordt ook weer topscorer. Hij kan gewoon niet meer weggaan", sprak Advocaat bij de NOS met een lach.
Berghuis op zijn beurt maakte nog een heel klein voorbehoud, voordat dinsdag de transfertermijn sluit. "Ik heb momenteel niks gehoord van concrete aanbiedingen, dat heb ik bewust links laten liggen, omdat ik me wilde focussen op deze wedstrijd. Ik heb eerder gezegd dat ik er voor opensta als de club echt bij mij past. Maar bij veel clubs zijn de deuren al dicht, denk ik. Maandagavond, als ik in Zeist met Oranje zit, volgt het verlossende woord, ja. Het is absoluut kort dag. Als je het me nu vraagt, denk ik niet dat ik wegga."
Berghuis: "Natuurlijk kan ik dan ook bij Feyenoord weer gelukkig worden. Ik ben heel erg blij met mijn rol, met het elftal en hoe er nu wordt gespeeld. Vooral de tweede helft voelde vandaag heel erg lekker, ik voelde me als een vis in het water met de jongens. Het is zeker geen straf om bij een club als Feyenoord te spelen. Maar je moet ambities uitspreken, dat houdt me hongerig om elke dag het beste uit mezelf te halen. En dan weet je ook dat grotere clubs uit het buitenland je kunnen wegnemen. Zoiets vind ik niet slecht, ik gebruik het gewoon en het komt mijn prestaties ten goede, denk ik."
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Galatasaray heeft met heel veel moeite de achtste finale van de Champions League bereikt. De kampioen van Turkije verspeelde in reguliere speeltijd van het uitduel met Juventus een voorsprong van 5-2 uit het eerste duel (3-0). Victor Osimhen en Barış Alper Yılmaz schoten de club uit Istanbul in de verlenging alsnog naar de laatste zestien (3-2).
11 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid staat in de achtste finale van de Champions League. De club won voor eigen publiek van Benfica (2-1), na de zege van vorige week in Lissabon (0-1).
11 uur geledenCOMO (ANP) - Jayden Addai komt dit seizoen waarschijnlijk niet meer in actie voor Como. De Nederlandse buitenspeler heeft een achillespeesblessure op de training opgelopen. Hij wordt volgens zijn Italiaanse club snel geopereerd.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé mist de komende wedstrijden van Real Madrid. De aanvaller heeft last van zijn linkerknie. "Ik weet niet hoelang hij nodig zal hebben, maar ik denk dat het geen kwestie van dagen zal zijn. Het zal wat langer duren, hopelijk zo kort mogelijk", zei trainer Álvaro Arbeloa vlak voor het thuisduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League.
12 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta is ten koste van Borussia Dortmund doorgedrongen tot de achtste finales van de Champions League. De ploeg van aanvoerder Marten de Roon werkte thuis in de returnwedstrijd van de tussenronde de opgelopen achterstand uit het eerste duel (2-0) weg met een 4-1-zege. Lazar Samardzic maakte diep in de blessuretijd vanaf de strafschopstip de belangrijke 4-1 van de Italianen.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Gianluca Prestianni ontbreekt definitief in de uitwedstrijd van Benfica tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League. De club uit Portugal is vergeefs in beroep gegaan tegen de schorsing van de Argentijn, zo meldt de UEFA.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Veurink blijft ook na de recente onthullingen van oud-international Sherida Spitse scherp op de sfeer tussen de Nederlandse voetbalsters. De vorig jaar gestopte recordinternational schrijft in haar pas verschenen boek dat zij en middenveldster Daniëlle van de Donk door een teamgenoot "voor de bus zijn gegooid". De collega-international zou aan oud-bondscoach Andries Jonker hebben verteld dat het tweetal niet met hem verder wilde.
17 uur geleden