Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berghuis: goed voor mij om weer eens een hele helft te spelen

Berghuis: goed voor mij om weer eens een hele helft te spelen

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis kijkt met een redelijk goed gevoel terug op zijn debuut bij het Europees kampioenschap. De aanvaller van Feyenoord mocht de tweede helft van de met 3-0 gewonnen groepswedstrijd tegen Noord-Macedonië meedoen.

"Ik begon wel goed, denk ik. De laatste 20 minuten was het een soort tenniswedstrijd eigenlijk. Het ging op en neer. De ruimtes werden heel erg groot. Toen was het moeilijk om aanvallend nog wat bij te dragen. De wedstrijd was ook wel vrij snel gespeeld in de tweede helft", aldus Berghuis, die aanvoerder Georginio Wijnaldum in de 51e en 58e minuut zag scoren.

Berghuis is als buitenspeler een van de slachtoffers van het systeem van 5-3-2- dat bondscoach Frank de Boer op het EK hanteert. Daardoor speelde hij nog niet tegen Oekraïne (3-2) en Oostenrijk (2-0).

"Zondag was bekendgemaakt dat we na rust 4-3-3 zouden gaan spelen. Daar hebben we ook nog op getraind", vertelde Berghuis. "Of we dit vaker gaan doen? Ik hoop het in ieder geval, maar dat zul je aan de bondscoach zelf moeten vragen. Ik ben 'ready' voor wanneer het moet. Maar voor het ritme was het goed dat ik een hele helft speelde. De laatste keer dat ik 90 minuten lang voetbalde, is nu denk ik een maand geleden. Zo snel gaat de tijd ook wel weer. Ik ben blij met deze 45 minuten."

Meer uit Voetbal

AZ-trainer Echteld blij met terugkeer 'sterkhouders' voor FC Noah

JEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.

48 minuten geleden
Gordon helpt Newcastle met vier treffers aan 6-1-zege bij Qarabag

BAKOE (ANP) - Newcastle United heeft een zeer ruime zege geboekt in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Qarabag. De nummer 10 van Engeland won met 6-1 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Anthony Gordon was nog voor rust goed voor vier doelpunten.

49 minuten geleden
Infantino 'geschokt' na vermeend racisme tegen Vinícius Júnior

ZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino is "geschokt" en "bedroefd" door het vermeende racisme tegen Vinícius Júnior dinsdagavond in het Champions League-duel tussen Benfica en Real Madrid. Dat heeft de voorzitter van de FIFA in een verklaring aan het ANP laten weten. "Er is absoluut geen plaats voor racisme in onze sport en in de samenleving. Alle relevante belanghebbenden moeten actie ondernemen en de verantwoordelijken ter verantwoording roepen", aldus Infantino in een verklaring.

4 uur geleden
Telstar accepteert schikking van 7500 euro voor afsteken vuurwerk

VELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.

6 uur geleden
Sevilla-coach Almeyda zeven duels geschorst na wangedrag

SEVILLA (ANP) - Matías Almeyda is woensdag voor zeven wedstrijden geschorst nadat hij afgelopen weekend een rode kaart kreeg bij het duel tussen Sevilla en Alavés (1-1). De Argentijnse coach van Sevilla werd weggestuurd, maar liep daarna boos het veld in om bezwaar te maken bij de scheidsrechter.

7 uur geleden
Real Madrid boos na vermeend racisme tegen Vinicius Júnior

LISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian ⁠Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei ⁠Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.

10 uur geleden
Vinicius Júnior schiet Real Madrid naar zege op Benfica

LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.

22 uur geleden