Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berghuis: goed voor mij om weer eens een hele helft te spelen

Berghuis: goed voor mij om weer eens een hele helft te spelen

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis kijkt met een redelijk goed gevoel terug op zijn debuut bij het Europees kampioenschap. De aanvaller van Feyenoord mocht de tweede helft van de met 3-0 gewonnen groepswedstrijd tegen Noord-Macedonië meedoen.

"Ik begon wel goed, denk ik. De laatste 20 minuten was het een soort tenniswedstrijd eigenlijk. Het ging op en neer. De ruimtes werden heel erg groot. Toen was het moeilijk om aanvallend nog wat bij te dragen. De wedstrijd was ook wel vrij snel gespeeld in de tweede helft", aldus Berghuis, die aanvoerder Georginio Wijnaldum in de 51e en 58e minuut zag scoren.

Berghuis is als buitenspeler een van de slachtoffers van het systeem van 5-3-2- dat bondscoach Frank de Boer op het EK hanteert. Daardoor speelde hij nog niet tegen Oekraïne (3-2) en Oostenrijk (2-0).

"Zondag was bekendgemaakt dat we na rust 4-3-3 zouden gaan spelen. Daar hebben we ook nog op getraind", vertelde Berghuis. "Of we dit vaker gaan doen? Ik hoop het in ieder geval, maar dat zul je aan de bondscoach zelf moeten vragen. Ik ben 'ready' voor wanneer het moet. Maar voor het ritme was het goed dat ik een hele helft speelde. De laatste keer dat ik 90 minuten lang voetbalde, is nu denk ik een maand geleden. Zo snel gaat de tijd ook wel weer. Ik ben blij met deze 45 minuten."

Meer uit Voetbal

Trainer Van den Brom langer door bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.

1 uur geleden
Rutten verliest van China bij debuut als bondscoach Curaçao

SYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.

3 uur geleden
Ten Cate baalt van gemiste kansen na uitschakeling Suriname

MONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).

4 uur geleden
Surinaamse voetbalfans teleurgesteld na verlies en mislopen WK

PARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.

5 uur geleden
WK lonkt voor Italië na zege op Noord-Ierland in play-offs

BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.

13 uur geleden
Denemarken na 4-0-zege op Noord-Macedonië naar finale play-offs

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.

13 uur geleden
Turkije verslaat Roemenië in play-offs en maakt nog kans op WK

ISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.

16 uur geleden