Berghuis gematigd tevreden met 1-1 tegen PSV
EINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Steven Berghuis van Feyenoord was na afloop van de topper tegen PSV in Eindhoven (1-1) "gematigd tevreden" met het evenwichtige resultaat. "Het was best wel een zware wedstrijd", gaf de maker van de fraaie openingstreffer toe bij ESPN. "Vooral in de tweede helft. We kwamen er na de rust eigenlijk helemaal niet meer aan te pas. We waren alleen nog maar aan het verdedigen en tegenhouden. We konden de bal niet meer in de ploeg houden. We hebben wel met z'n allen gevochten voor het punt."
In de eerste helft (1-1) van de kansrijke wedstrijd verzuimde vooral Feyenoord meer doelpunten te maken. "Ik denk dat we wel vier opgelegde kansen hebben gemist", erkende Berghuis. "We speelden goed tegen het PSV-systeem. Daar hadden we ook specifiek op getraind. Maar we beloonden onszelf niet voor de rust."
Na de pauze was Feyenoord veel minder gevaarlijk. "Ik denk persoonlijk dat je gewoon initiatief moet blijven nemen. Je moet blijven vrijlopen en blijven inschuiven vanuit de achterhoede. We verloren voorin ook te snel de bal en we kwamen daardoor niet meer in het juiste ritme."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft zaterdag een 1-0-thuiszege geboekt op Hull City. Martin Ødegaard maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het is de negende overwinning van Arsenal dit seizoen, dat met 27 punten aan de leiding gaat in de Premier League. Nummer 2 Manchester City heeft 21 punten en komt later op zaterdag nog in actie. Het gepromoveerde Hull blijft steken op 11 punten en staat dertiende.
4 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard en Telstar hebben zaterdag met 2-2 gelijkgespeeld in de Eredivisie. Alle doelpunten vielen in de eerste helft. Fortuna komt door het punt op 20 punten en staat daarmee nog altijd zesde. Telstar heeft 10 punten uit twaalf wedstrijden en is de nummer 16.
14 minuten geledenMAINZ (ANP) - Bayern München blijft koploper in de Bundesliga. De landskampioen won bij Mainz 05 met 2-1 en heeft net als concurrent Borussia Dortmund 21 punten. Het doelsaldo van Bayern, waar trainer Vincent Kompany nog altijd werd vervangen door Aaron Danks, is echter beter.
54 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Verdedigers Eric García en Andreas Christensen keren na blessures terug in de selectie van FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft het duo opgenomen in zijn selectie voor het uitduel van zondag met Atlético Madrid.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom kijkt uit naar de thuiswedstrijd van FC Twente tegen Ajax. "Ik verwacht een boeiend duel tussen twee teams die elkaar weinig ontlopen. Het is een wedstrijd om de bovenste plaatsen en dat zijn de wedstrijden die je graag wilt spelen", vertelt hij zaterdag op de website van zijn club.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - Alex Pastoor is de nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle. De 60-jarige oefenmeester tekent volgens zijn nieuwe club een contract dat aan het einde van dit seizoen afloopt.
7 uur geledenCASTRIES (ANP) - Gianni Infantino kan volgend jaar maart tijdens de verkiezingen voor een voorzitter van de FIFA ook rekenen op de steun van de Caribische Voetbal Unie (CFU). De organisatie staat unaniem achter de Zwitserse baas van de wereldvoetbalbond. Dat bleek na een vergadering op het eiland Saint Lucia.
8 uur geleden