Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berghuis en Klaassen schieten Ajax naar bekerfinale

Berghuis en Klaassen schieten Ajax naar bekerfinale

ALKMAAR (ANP) - Ajax staat weer in de finale van de KNVB-beker. De titelverdediger van het toernooi won de halve eindstrijd tegen AZ (0-2). Steven Berghuis en de ingevallen Davy Klaassen maakten de doelpunten.

PSV is op 17 april in De Kuip de tegenstander van Ajax in de finale. Beide clubs streden in 2006 voor het laatst in een rechtstreeks duel om winst van de zilveren bokaal. Ajax won die finale met 2-1.

Ajax maakte in Alkmaar een einde aan een indrukwekkende serie van de thuisploeg. AZ bleef maar liefst achttien duels op rij ongeslagen in alle competities waarin het uitkomt: Eredivisie, KNVB-beker en Conference League.

Rivaliteit

De rivaliteit tussen de twee grootste clubs van Noord-Holland bleek groot, op en vlak buiten het speelveld. Scheidsrechter Serdar Gözübüyük moest het ene na het andere opstootje tussen boze voetballers sussen. En de meest luidruchtige supporters van AZ bleven in de eerste helft maar bekers naar doelman André Onana gooien, zonder dat ze door de stadionomroeper werden gewaarschuwd.

Ajax voetbalde een stuk beter dan de thuisploeg. De formatie van trainer Erik ten Hag benaderde de halve finale veel serieuzer dan het uiteindelijk verloren competitieduel van zondag met Go Ahead Eagles (2-1). Ajax speelde fel en attent en was veel in balbezit. Het overwicht leverde de bezoekers in de 11e minuut de openingstreffer op. Steven Berghuis schoot de bal van buiten het strafschopgebied hard en geplaatst in een benedenhoek van het doel.

Timber

Ajax startte met Jurriën Timber op de positie van de geblesseerde rechtsback Noussair Mazraoui. Zo kwam er centraal in de defensie een plekje vrij voor Perr Schuurs. Ryan Gravenberch kreeg op het middenveld de voorkeur boven Klaassen. Bij AZ verving Zakaria Aboukhlal de geblesseerde Fredrik Midtsjø.

De dominantie van Ajax leidde niet tot heel veel kansen. Antony was nog het dichtst bij de 0-2, maar hij raakte de lat. Keeper Onana hoefde in de hele wedstrijd geen enkele serieuze redding te verrichten. Ajax gaf nauwelijks kansen weg maar creëerde in de tweede helft ook weinig mogelijkheden. Zo bleef het lang spannend met een stand van 0-1 op het scorebord. De bezoekers beslisten de halve eindstrijd uiteindelijk in de 89e minuut. Klaassen tikte de bal op aangeven van de eveneens ingevallen Nicolás Tagliafico simpel in het doel.

Meer uit Voetbal

Brighton & Hove Albion bouwt apart stadion voor vrouwenteam

BRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.

1 uur geleden
Verdediger Stones vertrekt na tien jaar bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.

3 uur geleden
KNVB-directeur: onwijs vervelend om tegenover NAC te staan

UTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.

5 uur geleden
NAC houdt vast aan eis overspelen duel met Go Ahead Eagles

UTRECHT (ANP) - NAC Breda houdt vast aan de eis om het competitieduel met Go Ahead Eagles over te spelen. Dat heeft de advocaat van de Bredase club voor de rechtbank in Utrecht gezegd in een zaak tegen de KNVB. Volgens NAC gaat het om "het consequent toepassen van de regels" omdat bij de Eagles een speler meedeed die niet speelgerechtigd was. "Bij afwijking ontstaat willekeur", aldus de advocaat. De rechter doet maandag om 12.00 uur uitspraak in het kort geding.

7 uur geleden
Media: gele kaarten tijdens WK ook al na groepsfase geschrapt

VANCOUVER (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA voert na de groepsfase van het komende WK een extra moment in om gele kaarten te schrappen. Dat moet voorkomen dat meer spelers geschorst worden, nu het toernooi door het hogere aantal deelnemers een extra knock-outronde kent. Na de kwartfinales worden de gele kaarten ook geschrapt, net als tijdens eerdere WK's. Dat melden bronnen aan de Britse omroep BBC en het Duitse persbureau dpa.

8 uur geleden
Mendy (Cagliari) maakt snelste goal van dit seizoen in Serie A

CAGLIARI (ANP) - De 19-jarige Senegalese voetballer Paul Mendy heeft zijn basisdebuut bij de Italiaanse club Cagliari gevierd met het snelste doelpunt van dit seizoen in de Serie A. Hij kopte al na zestien seconden de 1-0 binnen tegen Atalanta. Enkele minuten later werkte hij ook de 2-0 binnen.

20 uur geleden
Noorse voetbalbond wil afschaffing FIFA-vredesprijs

OSLO (ANP/DPA) - De Noorse voetbalbond roept de wereldbond FIFA op de controversiële vredesprijs af te schaffen. Voorzitter Lise Klaveness bekritiseerde in een onlinepersconferentie de invoering van de prijs door FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg hem in december voor het eerst uitgereikt.

22 uur geleden