Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berghuis en Klaassen schieten Ajax naar bekerfinale

Berghuis en Klaassen schieten Ajax naar bekerfinale

ALKMAAR (ANP) - Ajax staat weer in de finale van de KNVB-beker. De titelverdediger van het toernooi won de halve eindstrijd tegen AZ (0-2). Steven Berghuis en de ingevallen Davy Klaassen maakten de doelpunten.

PSV is op 17 april in De Kuip de tegenstander van Ajax in de finale. Beide clubs streden in 2006 voor het laatst in een rechtstreeks duel om winst van de zilveren bokaal. Ajax won die finale met 2-1.

Ajax maakte in Alkmaar een einde aan een indrukwekkende serie van de thuisploeg. AZ bleef maar liefst achttien duels op rij ongeslagen in alle competities waarin het uitkomt: Eredivisie, KNVB-beker en Conference League.

Rivaliteit

De rivaliteit tussen de twee grootste clubs van Noord-Holland bleek groot, op en vlak buiten het speelveld. Scheidsrechter Serdar Gözübüyük moest het ene na het andere opstootje tussen boze voetballers sussen. En de meest luidruchtige supporters van AZ bleven in de eerste helft maar bekers naar doelman André Onana gooien, zonder dat ze door de stadionomroeper werden gewaarschuwd.

Ajax voetbalde een stuk beter dan de thuisploeg. De formatie van trainer Erik ten Hag benaderde de halve finale veel serieuzer dan het uiteindelijk verloren competitieduel van zondag met Go Ahead Eagles (2-1). Ajax speelde fel en attent en was veel in balbezit. Het overwicht leverde de bezoekers in de 11e minuut de openingstreffer op. Steven Berghuis schoot de bal van buiten het strafschopgebied hard en geplaatst in een benedenhoek van het doel.

Timber

Ajax startte met Jurriën Timber op de positie van de geblesseerde rechtsback Noussair Mazraoui. Zo kwam er centraal in de defensie een plekje vrij voor Perr Schuurs. Ryan Gravenberch kreeg op het middenveld de voorkeur boven Klaassen. Bij AZ verving Zakaria Aboukhlal de geblesseerde Fredrik Midtsjø.

De dominantie van Ajax leidde niet tot heel veel kansen. Antony was nog het dichtst bij de 0-2, maar hij raakte de lat. Keeper Onana hoefde in de hele wedstrijd geen enkele serieuze redding te verrichten. Ajax gaf nauwelijks kansen weg maar creëerde in de tweede helft ook weinig mogelijkheden. Zo bleef het lang spannend met een stand van 0-1 op het scorebord. De bezoekers beslisten de halve eindstrijd uiteindelijk in de 89e minuut. Klaassen tikte de bal op aangeven van de eveneens ingevallen Nicolás Tagliafico simpel in het doel.

Meer uit Voetbal

Liverpool voorkomt in slotfase derde thuisnederlaag op rij

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.

9 minuten geleden
Bayern München in Duitse beker moeizaam langs Union

BERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.

31 minuten geleden
Koploper Arsenal boekt in Premier League thuiszege op Brentford

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.

37 minuten geleden
Aanvoerder Mijnans helpt AZ naar achtste finales KNVB

ZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.

40 minuten geleden
Mbappé leidt Real met twee fraaie doelpunten langs Athletic

BILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.

2 uur geleden
Fransman Nancy nieuwe trainer Celtic

GLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.

2 uur geleden
EK voetbal Onder 19 in 2029 in Nederland

ZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).

4 uur geleden