Berghuis en Klaassen schieten Ajax naar bekerfinale
ALKMAAR (ANP) - Ajax staat weer in de finale van de KNVB-beker. De titelverdediger van het toernooi won de halve eindstrijd tegen AZ (0-2). Steven Berghuis en de ingevallen Davy Klaassen maakten de doelpunten.
PSV is op 17 april in De Kuip de tegenstander van Ajax in de finale. Beide clubs streden in 2006 voor het laatst in een rechtstreeks duel om winst van de zilveren bokaal. Ajax won die finale met 2-1.
Ajax maakte in Alkmaar een einde aan een indrukwekkende serie van de thuisploeg. AZ bleef maar liefst achttien duels op rij ongeslagen in alle competities waarin het uitkomt: Eredivisie, KNVB-beker en Conference League.
Rivaliteit
De rivaliteit tussen de twee grootste clubs van Noord-Holland bleek groot, op en vlak buiten het speelveld. Scheidsrechter Serdar Gözübüyük moest het ene na het andere opstootje tussen boze voetballers sussen. En de meest luidruchtige supporters van AZ bleven in de eerste helft maar bekers naar doelman André Onana gooien, zonder dat ze door de stadionomroeper werden gewaarschuwd.
Ajax voetbalde een stuk beter dan de thuisploeg. De formatie van trainer Erik ten Hag benaderde de halve finale veel serieuzer dan het uiteindelijk verloren competitieduel van zondag met Go Ahead Eagles (2-1). Ajax speelde fel en attent en was veel in balbezit. Het overwicht leverde de bezoekers in de 11e minuut de openingstreffer op. Steven Berghuis schoot de bal van buiten het strafschopgebied hard en geplaatst in een benedenhoek van het doel.
Timber
Ajax startte met Jurriën Timber op de positie van de geblesseerde rechtsback Noussair Mazraoui. Zo kwam er centraal in de defensie een plekje vrij voor Perr Schuurs. Ryan Gravenberch kreeg op het middenveld de voorkeur boven Klaassen. Bij AZ verving Zakaria Aboukhlal de geblesseerde Fredrik Midtsjø.
De dominantie van Ajax leidde niet tot heel veel kansen. Antony was nog het dichtst bij de 0-2, maar hij raakte de lat. Keeper Onana hoefde in de hele wedstrijd geen enkele serieuze redding te verrichten. Ajax gaf nauwelijks kansen weg maar creëerde in de tweede helft ook weinig mogelijkheden. Zo bleef het lang spannend met een stand van 0-1 op het scorebord. De bezoekers beslisten de halve eindstrijd uiteindelijk in de 89e minuut. Klaassen tikte de bal op aangeven van de eveneens ingevallen Nicolás Tagliafico simpel in het doel.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Bayern München heeft de eerste prijs van het seizoen alweer binnen. De club uit Beieren versloeg Borussia Dortmund in de strijd om de Duitse Supercup (2-1).
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Trainer José Mourinho is met een zwaarbevochten zege aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van Real Madrid begonnen. Invaller Carlos Espí maakte in blessuretijd van de uitwedstrijd tegen Espanyol het winnende doelpunt voor de bezoekers (1-2).
1 uur geledenZEIST (ANP) - Pep Guardiola was de eerste keus van de KNVB voor de functie van bondscoach van het Nederlands elftal. "We wisten al vrij snel dat hij een sabbatical wilde houden en Arne Slot was de volgende op de lijst", vertelt directeur topsport Nigel de Jong van de Nederlandse voetbalbond in een gesprek met de NOS.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Utrecht heeft in de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam drie keer een voorsprong verspeeld. Het aantrekkelijke duel eindigde in een gelijkspel (3-3).
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is overtuigend aan het nieuwe seizoen in de Serie A begonnen. De titelverdediger won voor eigen publiek van Monza (4-1).
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is met een grote nederlaag aan het nieuwe seizoen in de Premier League begonnen. De ploeg van trainer Roberto De Zerbi verloor de uitwedstrijd tegen Brentford met 3-0. Keane Lewis-Potter, Vitaly Janelt en Michael Kayode maakten de doelpunten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van AZ hebben Feyenoord de eerste nederlaag van het seizoen bezorgd. De ploeg uit Alkmaar was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 3 van het afgelopen seizoen.
5 uur geleden