Berghuis en Klaassen schieten Ajax naar bekerfinale
ALKMAAR (ANP) - Ajax staat weer in de finale van de KNVB-beker. De titelverdediger van het toernooi won de halve eindstrijd tegen AZ (0-2). Steven Berghuis en de ingevallen Davy Klaassen maakten de doelpunten.
PSV is op 17 april in De Kuip de tegenstander van Ajax in de finale. Beide clubs streden in 2006 voor het laatst in een rechtstreeks duel om winst van de zilveren bokaal. Ajax won die finale met 2-1.
Ajax maakte in Alkmaar een einde aan een indrukwekkende serie van de thuisploeg. AZ bleef maar liefst achttien duels op rij ongeslagen in alle competities waarin het uitkomt: Eredivisie, KNVB-beker en Conference League.
Rivaliteit
De rivaliteit tussen de twee grootste clubs van Noord-Holland bleek groot, op en vlak buiten het speelveld. Scheidsrechter Serdar Gözübüyük moest het ene na het andere opstootje tussen boze voetballers sussen. En de meest luidruchtige supporters van AZ bleven in de eerste helft maar bekers naar doelman André Onana gooien, zonder dat ze door de stadionomroeper werden gewaarschuwd.
Ajax voetbalde een stuk beter dan de thuisploeg. De formatie van trainer Erik ten Hag benaderde de halve finale veel serieuzer dan het uiteindelijk verloren competitieduel van zondag met Go Ahead Eagles (2-1). Ajax speelde fel en attent en was veel in balbezit. Het overwicht leverde de bezoekers in de 11e minuut de openingstreffer op. Steven Berghuis schoot de bal van buiten het strafschopgebied hard en geplaatst in een benedenhoek van het doel.
Timber
Ajax startte met Jurriën Timber op de positie van de geblesseerde rechtsback Noussair Mazraoui. Zo kwam er centraal in de defensie een plekje vrij voor Perr Schuurs. Ryan Gravenberch kreeg op het middenveld de voorkeur boven Klaassen. Bij AZ verving Zakaria Aboukhlal de geblesseerde Fredrik Midtsjø.
De dominantie van Ajax leidde niet tot heel veel kansen. Antony was nog het dichtst bij de 0-2, maar hij raakte de lat. Keeper Onana hoefde in de hele wedstrijd geen enkele serieuze redding te verrichten. Ajax gaf nauwelijks kansen weg maar creëerde in de tweede helft ook weinig mogelijkheden. Zo bleef het lang spannend met een stand van 0-1 op het scorebord. De bezoekers beslisten de halve eindstrijd uiteindelijk in de 89e minuut. Klaassen tikte de bal op aangeven van de eveneens ingevallen Nicolás Tagliafico simpel in het doel.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich met een 2-0-thuiszege op Union Sint-Gillis verzekerd van een plek bij de laatste zestien in de Champions League. Bayern staat nu tweede met 18 punten en kan in de laatste speelronde, als het op bezoek gaat bij PSV in Eindhoven, niet meer buiten de top acht belanden. Dat betekent dat de ploeg van Vincent Kompany de tussenronde in februari mag overslaan en pas in maart weer in actie komt in de achtste finale.
10 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.
12 uur geledenISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd de eerste wedstrijd sinds het ontslag van trainer Maarten Martens te winnen. De Alkmaarders speelden voor eigen publiek in de Eredivisie gelijk tegen Excelsior: 1-1. Het duel zou eigenlijk 14 december gespeeld worden, maar werd uitgesteld om AZ zo langer de tijd te geven zich voor te bereiden op de ontmoeting met Jagiellonia Bialystok uit Polen in de Conference League.
12 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Anass Salah-Eddine heeft woensdag in de uitwedstrijd van PSV tegen Newcastle United in de Champions League direct een basisplaats. De linkervleugelverdediger viel zondag nog in tijdens de door zijn land Marokko met 1-0 verloren finale tegen Senegal.
13 uur geledenNICE (ANP) - Go Ahead Eagles en Stoke City FC hebben op hoofdlijnen een akkoord bereikt over de transfer van spits Milan Smit. Dat zegt Marc van Hintum, technisch manager van Go Ahead, tegen ESPN. Go Ahead Eagles ontving volgens Van Hintum nog niet eerder zoveel geld voor een vertrekkende speler. Het gaat naar verluidt om 5,5 miljoen euro, maar dat wil Van Hintum niet bevestigen.
13 uur geleden