Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berghuis: duidelijkheid Advocaat belangrijk voor dit Feyenoord

Berghuis: duidelijkheid Advocaat belangrijk voor dit Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is sinds de komst van Dick Advocaat aan een indrukwekkende opmars bezig. Onder leiding van de 72-jarige Hagenaar klommen de Rotterdammers op van de twaalfde naar de derde plek. "Vanaf het eerste moment zit hij erbovenop. Ik denk dat deze spelersgroep dat nodig heeft", zegt aanvoerder Steven Berghuis, die zondag met Feyenoord in Alkmaar tegen AZ een aanval wil doen op de tweede plaats.

Direct bij binnenkomst, begin november, maakte Advocaat een statement. Nicolai Jørgensen voetbalt, vanwege blessuregevoeligheid, normaal gesproken liever niet op kunstgras. Advocaat had daar tegen VVV geen boodschap aan en liet de Deense spits gewoon starten. "Er zijn nog wel meer voorbeelden. Te laat komen bij een wedstrijdbespreking bijvoorbeeld. Dat ziet hij. Dan komt hij binnen en zegt: dat gebeurt bij mij niet. Dan weet je als speler hoe laat het is", aldus Berghuis. "Dat dwingt hij wel af. Hij draait er niet omheen. Zo hoort het ook. Het hangt ook een beetje af van de groep die je hebt. Ervaren spelers weten dat sommige dingen vanzelfsprekend zijn. Dit is nog een vrij jonge groep. Niet iedereen weet misschien nog wat er gevraagd wordt en wat precies nodig is."

Berghuis is zelf met zijn 28 jaar een van de meest ervaren spelers. De international kreeg van Advocaat het vertrouwen en nam de aanvoerdersband over van Eric Botteghin. Ook met de band om is Berghuis soms nog licht ontvlambaar. Hij ontsnapte (nog voordat hij captain was) in de thuiswedstrijd tegen AZ aan rood na een overtreding op Teun Koopmeiners, tegen RKC gaf Berghuis de doelman een por en soms botst hij met fans, zoals zaterdag nog tegen FC Emmen.

What you see, is what you get

"Ik begreep niet dat sommige supporters floten. Soms denk ik: moet ik daar op reageren of niet? Maar aan de andere kant: zo ben ik gewoon. 'What you see, is what you get'. Ik draai er ook niet omheen", kijkt Berghuis terug. Wat mensen van hem vinden maakt hem niet uit. De voetbalpraatprogramma's bekijkt de aanvaller bewust niet. "Waarom zou ik? Het zou me af kunnen leiden van de focus waar ik in zit, al is het maar 1 procent."

In Alkmaar treft Berghuis de club waar hij zelf tussen 2012 en 2015 voetbalde. "Ik weet hoe ze daar werken. Het is geen toeval dat het daar zo goed gaat. Teams benaderden AZ anders dan Feyenoord. Dat is nu wel anders. Dat hebben ze ook zelf afgedwongen. Of ze kampioen kunnen worden? Dat kan wel ja", meent Berghuis, die een interessante ontmoeting verwacht. "Wij hebben ook grote stappen gezet, vooral ook qua afspraken in het veld. Er is duidelijkheid."

Meer uit Voetbal

Braziliaan Neymar loopt in aanloop naar WK lichte kuitblessure op

SÃO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse international Neymar heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een lichte kuitblessure opgelopen. Dat gebeurde bij zijn club Santos. Neymar is naar verwachting op tijd hersteld om zich volgende week bij het trainingskamp van de Brazilianen te voegen.

9 minuten geleden
Doelman Neuer (40) keert terug bij Duitsland op WK voetbal

BERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert inderdaad terug als keeper van het Duitse voetbalelftal. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft de 40-jarige doelman opgenomen in zijn selectie van 26 spelers voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De krant Bild kondigde eerder zijn rentree al aan.

54 minuten geleden
Iraanse voetballers oefenen in Turkije naast Gambia tegen Mali

TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran spelen in aanloop naar het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico twee oefenwedstrijden in Turkije. Naast Gambia is ook Mali in Antalya de tegenstander, meldt de Iraanse voetbalbond in een verklaring die werd gepubliceerd door het staatsnieuwsagentschap IRNA.

2 uur geleden
Clubs in juni voor rechter tegen nieuwe weekendcompetitie KNVB

UTRECHT (ANP) - Amateurclubs proberen 23 juni via de rechter de nieuwe weekendcompetitie van de KNVB tegen te houden die na de zomer moet beginnen. In die opzet worden clubs die nu nog op zaterdag of zondag spelen bij elkaar gevoegd, waarna ze op beide dagen spelen.

2 uur geleden
FA onderzoekt drie gevallen van spionage door Southampton

LONDEN (ANP/RTR) - De Engelse voetbalbond FA start een onderzoek naar drie gevallen van spionage door Southampton. De Engelse voetbalclub zou zaterdag tegen Hull City de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League spelen, maar werd gediskwalificeerd toen bleek dat in het geheim een training van Middlesbrough, tegenstander in de halve finale, was bekeken. Als dat binnen 72 uur voor een wedstrijd gebeurt, is dat verboden.

2 uur geleden
Voetballers Congo annuleren trainingskamp vanwege uitbraak ebola

KINSHASA (ANP/AFP) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo heeft een trainingskamp in eigen land ter voorbereiding op het WK geannuleerd vanwege een ebola-uitbraak in het land. Dat meldt een van de stafleden aan het Franse persbureau AFP.

4 uur geleden
Emery ziet Europa League als begin nieuwe gloriejaren Aston Villa

ISTANBUL (ANP/AFP) - Trainer Unai Emery hoopt dat de winst van de Europa League het begin is van nieuwe gloriejaren van Aston Villa. De 54-jarige Spanjaard zei dat de club uit Birmingham de zege van 3-0 op SC Freiburg in de finale in Istanbul moet gebruiken als basis voor "een ambitieus nieuw tijdperk."

5 uur geleden