Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berghuis: duidelijkheid Advocaat belangrijk voor dit Feyenoord

Berghuis: duidelijkheid Advocaat belangrijk voor dit Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is sinds de komst van Dick Advocaat aan een indrukwekkende opmars bezig. Onder leiding van de 72-jarige Hagenaar klommen de Rotterdammers op van de twaalfde naar de derde plek. "Vanaf het eerste moment zit hij erbovenop. Ik denk dat deze spelersgroep dat nodig heeft", zegt aanvoerder Steven Berghuis, die zondag met Feyenoord in Alkmaar tegen AZ een aanval wil doen op de tweede plaats.

Direct bij binnenkomst, begin november, maakte Advocaat een statement. Nicolai Jørgensen voetbalt, vanwege blessuregevoeligheid, normaal gesproken liever niet op kunstgras. Advocaat had daar tegen VVV geen boodschap aan en liet de Deense spits gewoon starten. "Er zijn nog wel meer voorbeelden. Te laat komen bij een wedstrijdbespreking bijvoorbeeld. Dat ziet hij. Dan komt hij binnen en zegt: dat gebeurt bij mij niet. Dan weet je als speler hoe laat het is", aldus Berghuis. "Dat dwingt hij wel af. Hij draait er niet omheen. Zo hoort het ook. Het hangt ook een beetje af van de groep die je hebt. Ervaren spelers weten dat sommige dingen vanzelfsprekend zijn. Dit is nog een vrij jonge groep. Niet iedereen weet misschien nog wat er gevraagd wordt en wat precies nodig is."

Berghuis is zelf met zijn 28 jaar een van de meest ervaren spelers. De international kreeg van Advocaat het vertrouwen en nam de aanvoerdersband over van Eric Botteghin. Ook met de band om is Berghuis soms nog licht ontvlambaar. Hij ontsnapte (nog voordat hij captain was) in de thuiswedstrijd tegen AZ aan rood na een overtreding op Teun Koopmeiners, tegen RKC gaf Berghuis de doelman een por en soms botst hij met fans, zoals zaterdag nog tegen FC Emmen.

What you see, is what you get

"Ik begreep niet dat sommige supporters floten. Soms denk ik: moet ik daar op reageren of niet? Maar aan de andere kant: zo ben ik gewoon. 'What you see, is what you get'. Ik draai er ook niet omheen", kijkt Berghuis terug. Wat mensen van hem vinden maakt hem niet uit. De voetbalpraatprogramma's bekijkt de aanvaller bewust niet. "Waarom zou ik? Het zou me af kunnen leiden van de focus waar ik in zit, al is het maar 1 procent."

In Alkmaar treft Berghuis de club waar hij zelf tussen 2012 en 2015 voetbalde. "Ik weet hoe ze daar werken. Het is geen toeval dat het daar zo goed gaat. Teams benaderden AZ anders dan Feyenoord. Dat is nu wel anders. Dat hebben ze ook zelf afgedwongen. Of ze kampioen kunnen worden? Dat kan wel ja", meent Berghuis, die een interessante ontmoeting verwacht. "Wij hebben ook grote stappen gezet, vooral ook qua afspraken in het veld. Er is duidelijkheid."

Meer uit Voetbal

Atlético Madrid overklast Barcelona met vier doelpunten voor rust

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft een grote stap gezet naar de finale van het Spaanse bekertoernooi. De ploeg van trainer Diego Simeone liet FC Barcelona in het eerste duel van de halve eindstrijd kansloos (4-0). Die stand stond bij rust al op het scorebord van een kolkend Estadio Metropolitano. De return is op 3 maart in Barcelona.

7 uur geleden
Nederlands elftal stuit op Duitsland in Nations League

BRUSSEL (ANP) - Het Nederlands elftal is in de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League gekoppeld aan Duitsland, Servië en Griekenland. Dat heeft een loting in Brussel uitgewezen.

10 uur geleden
Feyenoord verrast en versterkt zich met transfervrije Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na het afsluiten van de transfermarkt spectaculair versterkt. De transfervrije Raheem Sterling heeft zijn handtekening onder een contract tot het einde van dit seizoen gezet.

12 uur geleden
UEFA voelt niets voor terugkeer Rusland op Europese toernooien

BRUSSEL (ANP) - De UEFA voelt niets voor een terugkeer van de nationale ploeg en clubteams van Rusland in Europese toernooien. "Ons standpunt blijft ongewijzigd", zei voorzitter Aleksander Ceferin op het vijftigste congres van de Europese voetbalbond in Brussel.

13 uur geleden
Trainer Bosz vreest griep bij carnaval vierende PSV'ers

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vreest voor griepgevallen in de PSV-selectie als spelers komend weekend carnaval gaan vieren. "Daar maak ik me zorgen om, met zoveel mensen dicht op elkaar. Ik weet niet of ze het gaan vieren, maar ik kan het me heel goed voorstellen. We wonen in Eindhoven", zei Bosz tijdens zijn persconferentie voor het Eredivisieduel met FC Volendam van vrijdag.

17 uur geleden
PSV zonder uitrustende Saibari tegen FC Volendam

EINDHOVEN (ANP) - PSV neemt het vrijdagavond zonder Ismael Saibari op tegen FC Volendam. Trainer Peter Bosz heeft de Marokkaanse international de afgelopen dagen vrijgegeven om te rusten na zijn deelname aan de Afrika Cup van een maand geleden. Ploeggenoot Anass Salah-Eddine, die een twijfelgeval is voor het duel in Volendam, heeft vanaf komend weekend om dezelfde reden een paar dagen vrij.

17 uur geleden
Bondscoach Tuchel verlengt bij Engeland tot en met EK 2028

LONDEN (ANP) - Thomas ​Tuchel ⁠heeft zijn contract als bondscoach van Engeland verlengd tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland plaatsvindt. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. ​De Duitser kwam in 2024 in dienst en won met Engeland alle kwalificatiewedstrijden voor het WK van komende zomer.

19 uur geleden