Berghuis: duidelijkheid Advocaat belangrijk voor dit Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is sinds de komst van Dick Advocaat aan een indrukwekkende opmars bezig. Onder leiding van de 72-jarige Hagenaar klommen de Rotterdammers op van de twaalfde naar de derde plek. "Vanaf het eerste moment zit hij erbovenop. Ik denk dat deze spelersgroep dat nodig heeft", zegt aanvoerder Steven Berghuis, die zondag met Feyenoord in Alkmaar tegen AZ een aanval wil doen op de tweede plaats.
Direct bij binnenkomst, begin november, maakte Advocaat een statement. Nicolai Jørgensen voetbalt, vanwege blessuregevoeligheid, normaal gesproken liever niet op kunstgras. Advocaat had daar tegen VVV geen boodschap aan en liet de Deense spits gewoon starten. "Er zijn nog wel meer voorbeelden. Te laat komen bij een wedstrijdbespreking bijvoorbeeld. Dat ziet hij. Dan komt hij binnen en zegt: dat gebeurt bij mij niet. Dan weet je als speler hoe laat het is", aldus Berghuis. "Dat dwingt hij wel af. Hij draait er niet omheen. Zo hoort het ook. Het hangt ook een beetje af van de groep die je hebt. Ervaren spelers weten dat sommige dingen vanzelfsprekend zijn. Dit is nog een vrij jonge groep. Niet iedereen weet misschien nog wat er gevraagd wordt en wat precies nodig is."
Berghuis is zelf met zijn 28 jaar een van de meest ervaren spelers. De international kreeg van Advocaat het vertrouwen en nam de aanvoerdersband over van Eric Botteghin. Ook met de band om is Berghuis soms nog licht ontvlambaar. Hij ontsnapte (nog voordat hij captain was) in de thuiswedstrijd tegen AZ aan rood na een overtreding op Teun Koopmeiners, tegen RKC gaf Berghuis de doelman een por en soms botst hij met fans, zoals zaterdag nog tegen FC Emmen.
What you see, is what you get
"Ik begreep niet dat sommige supporters floten. Soms denk ik: moet ik daar op reageren of niet? Maar aan de andere kant: zo ben ik gewoon. 'What you see, is what you get'. Ik draai er ook niet omheen", kijkt Berghuis terug. Wat mensen van hem vinden maakt hem niet uit. De voetbalpraatprogramma's bekijkt de aanvaller bewust niet. "Waarom zou ik? Het zou me af kunnen leiden van de focus waar ik in zit, al is het maar 1 procent."
In Alkmaar treft Berghuis de club waar hij zelf tussen 2012 en 2015 voetbalde. "Ik weet hoe ze daar werken. Het is geen toeval dat het daar zo goed gaat. Teams benaderden AZ anders dan Feyenoord. Dat is nu wel anders. Dat hebben ze ook zelf afgedwongen. Of ze kampioen kunnen worden? Dat kan wel ja", meent Berghuis, die een interessante ontmoeting verwacht. "Wij hebben ook grote stappen gezet, vooral ook qua afspraken in het veld. Er is duidelijkheid."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.
46 minuten geledenBAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.
4 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.
4 uur geledenBAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.
7 uur geleden