Berghuis: duidelijkheid Advocaat belangrijk voor dit Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is sinds de komst van Dick Advocaat aan een indrukwekkende opmars bezig. Onder leiding van de 72-jarige Hagenaar klommen de Rotterdammers op van de twaalfde naar de derde plek. "Vanaf het eerste moment zit hij erbovenop. Ik denk dat deze spelersgroep dat nodig heeft", zegt aanvoerder Steven Berghuis, die zondag met Feyenoord in Alkmaar tegen AZ een aanval wil doen op de tweede plaats.
Direct bij binnenkomst, begin november, maakte Advocaat een statement. Nicolai Jørgensen voetbalt, vanwege blessuregevoeligheid, normaal gesproken liever niet op kunstgras. Advocaat had daar tegen VVV geen boodschap aan en liet de Deense spits gewoon starten. "Er zijn nog wel meer voorbeelden. Te laat komen bij een wedstrijdbespreking bijvoorbeeld. Dat ziet hij. Dan komt hij binnen en zegt: dat gebeurt bij mij niet. Dan weet je als speler hoe laat het is", aldus Berghuis. "Dat dwingt hij wel af. Hij draait er niet omheen. Zo hoort het ook. Het hangt ook een beetje af van de groep die je hebt. Ervaren spelers weten dat sommige dingen vanzelfsprekend zijn. Dit is nog een vrij jonge groep. Niet iedereen weet misschien nog wat er gevraagd wordt en wat precies nodig is."
Berghuis is zelf met zijn 28 jaar een van de meest ervaren spelers. De international kreeg van Advocaat het vertrouwen en nam de aanvoerdersband over van Eric Botteghin. Ook met de band om is Berghuis soms nog licht ontvlambaar. Hij ontsnapte (nog voordat hij captain was) in de thuiswedstrijd tegen AZ aan rood na een overtreding op Teun Koopmeiners, tegen RKC gaf Berghuis de doelman een por en soms botst hij met fans, zoals zaterdag nog tegen FC Emmen.
What you see, is what you get
"Ik begreep niet dat sommige supporters floten. Soms denk ik: moet ik daar op reageren of niet? Maar aan de andere kant: zo ben ik gewoon. 'What you see, is what you get'. Ik draai er ook niet omheen", kijkt Berghuis terug. Wat mensen van hem vinden maakt hem niet uit. De voetbalpraatprogramma's bekijkt de aanvaller bewust niet. "Waarom zou ik? Het zou me af kunnen leiden van de focus waar ik in zit, al is het maar 1 procent."
In Alkmaar treft Berghuis de club waar hij zelf tussen 2012 en 2015 voetbalde. "Ik weet hoe ze daar werken. Het is geen toeval dat het daar zo goed gaat. Teams benaderden AZ anders dan Feyenoord. Dat is nu wel anders. Dat hebben ze ook zelf afgedwongen. Of ze kampioen kunnen worden? Dat kan wel ja", meent Berghuis, die een interessante ontmoeting verwacht. "Wij hebben ook grote stappen gezet, vooral ook qua afspraken in het veld. Er is duidelijkheid."
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.
7 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
3 uur geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.
4 uur geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 dag geleden