Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berghuis: Bozenik bracht energie in de ploeg

Berghuis: Bozenik bracht energie in de ploeg

ZWOLLE (ANP) - Steven Berghuis was zondag met twee doelpunten en een assist weer van grote waarde voor Feyenoord. De aanvoerder leidde zijn elftal daarmee bij PEC Zwolle naar een moeizame zege: 3-4.

Feyenoord kwam eerst met 2-0 achter en daarna met 3-2. "Van 2-0 is het moeilijk terugkomen. Dan moet je veerkracht en een goede mentaliteit hebben. Je ziet dat dat er wel is", zei Berghuis tegen FOX Sports. "Het vertrouwen is daar, door de resultaten met name. We hebben wel kwaliteit."

De winnende treffer kwam op naam van de Slowaakse nieuwkomer Robert Bozenik. Berghuis: "Hij was steeds aanspeelbaar en was aan het jagen. Hij bracht energie in de ploeg."

Ongeslagen

Berghuis staat na zondag op dertien doelpunten in de competitie. Vorig seizoen kwam hij niet verder dan twaalf doelpunten. In totaal heeft Berghuis nu vijftig keer gescoord voor Feyenoord in de eredivisie. Daarmee staat hij nu in de top vijf van topscorers van de Rotterdamse club in deze eeuw. Dirk Kuijt leidt dat rijtje.

Dick Advocaat is nu de eerste trainer sinds Ernst Happel in 1969 die ongeslagen is gebleven in zijn eerste elf eredivisieduels als coach van Feyenoord. "We begonnen slecht en we waren niet scherp genoeg het eerste kwartier. Daarna controleerden we de wedstrijd", zei de 72-jarige Hagenaar. "We bleven tot het einde toe knokken. Ik vond het geen ontsnapping, het was een terechte overwinning. Dat Bozenik het winnende doelpunt maakt is voor die jongen geweldig."

Meer uit Voetbal

Pepi en Bajraktarevic leiden PSV ruim langs PEC Zwolle

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.

13 minuten geleden
AZ speelt na bekerwinst met 0-0 gelijk bij Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.

2 uur geleden
PSV tegen PEC zonder Saibari, Veerman terug in de basis

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.

2 uur geleden
AZ na bekerwinst op zes posities gewijzigd tegen Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.

4 uur geleden
Kort geding NAC tegen KNVB dinsdag te volgen via livestream

UTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.

6 uur geleden
Algemeen directeur Te Kloese verlaat Feyenoord na dit seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.

7 uur geleden
Real Madrid rest van het seizoen zonder Militão en Güler

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op ​Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.

8 uur geleden