
Berghuis: Bozenik bracht energie in de ploeg
ZWOLLE (ANP) - Steven Berghuis was zondag met twee doelpunten en een assist weer van grote waarde voor Feyenoord. De aanvoerder leidde zijn elftal daarmee bij PEC Zwolle naar een moeizame zege: 3-4.
Feyenoord kwam eerst met 2-0 achter en daarna met 3-2. "Van 2-0 is het moeilijk terugkomen. Dan moet je veerkracht en een goede mentaliteit hebben. Je ziet dat dat er wel is", zei Berghuis tegen FOX Sports. "Het vertrouwen is daar, door de resultaten met name. We hebben wel kwaliteit."
De winnende treffer kwam op naam van de Slowaakse nieuwkomer Robert Bozenik. Berghuis: "Hij was steeds aanspeelbaar en was aan het jagen. Hij bracht energie in de ploeg."
Ongeslagen
Berghuis staat na zondag op dertien doelpunten in de competitie. Vorig seizoen kwam hij niet verder dan twaalf doelpunten. In totaal heeft Berghuis nu vijftig keer gescoord voor Feyenoord in de eredivisie. Daarmee staat hij nu in de top vijf van topscorers van de Rotterdamse club in deze eeuw. Dirk Kuijt leidt dat rijtje.
Dick Advocaat is nu de eerste trainer sinds Ernst Happel in 1969 die ongeslagen is gebleven in zijn eerste elf eredivisieduels als coach van Feyenoord. "We begonnen slecht en we waren niet scherp genoeg het eerste kwartier. Daarna controleerden we de wedstrijd", zei de 72-jarige Hagenaar. "We bleven tot het einde toe knokken. Ik vond het geen ontsnapping, het was een terechte overwinning. Dat Bozenik het winnende doelpunt maakt is voor die jongen geweldig."
Meer uit Voetbal
ORLANDO (ANP) - De Saudische voetbalclub Al-Hilal heeft voor een grote verrassing gezorgd door Manchester City uit te schakelen op het WK voor clubs in de Verenigde Staten. Het team van coach Simone Inzaghi versloeg in Orlando de Engelse ploeg van Pep Guardiola met 4-3.
1 uur geledenCHARLOTTE (ANP) - Fluminense heeft Internazionale uitgeschakeld op het WK voor clubs in de Verenigde Staten. In Charlotte won de Braziliaanse club uit Rio de Janeiro met 2-0 van de Milanezen, waar Denzel Dumfries en Stefan de Vrij een basisplaats hadden.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen heeft zijn contract bij Ajax verlengd tot en met 30 juni 2027. De Amsterdamse club maakte de contractverlenging van twee seizoenen van de middenvelder maandag bekend. De voetballer zou in mei al een mondeling akkoord met de club hebben bereikt.
11 uur geledenORLANDO (ANP) - Coach Pep Guardiola van Manchester City vreest dat zijn spelers deze zomer te weinig rust krijgen. Het WK voor clubs in de Verenigde Staten begon drie weken na afloop van de Premier League. Als de Engelse club de finale haalt op 13 juli, heeft de club nog een maand om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen.
21 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - De Braziliaanse kampioen Botafogo heeft trainer Renato Paiva ontslagen na de uitschakeling op het WK voetbal voor clubs. Botafogo verloor in de achtste finales in Philadelphia met 1-0 van Palmeiras.
22 uur geledenMIAMI (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League won in het Mercedes-Benz Stadium van Atlanta met 4-0 van Inter Miami. De Franse kampioen speelt nu tegen de winnaar van het duel tussen Bayern München en Flamengo.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is volgens het jaarlijkse rapport van Football Benchmark de meest waardevolle voetbalclub van Nederland. De nummer 2 van de Eredivisie is wel gedaald naar de 27e plek en zou nog 536 miljoen euro waard zijn. PSV heeft zich inmiddels aangesloten bij de internationale elite en staat met een geschatte waarde van 494 miljoen euro op de 31e plaats van de meest waardevolle clubs.
1 dag geleden