Berghuis: Bozenik bracht energie in de ploeg
ZWOLLE (ANP) - Steven Berghuis was zondag met twee doelpunten en een assist weer van grote waarde voor Feyenoord. De aanvoerder leidde zijn elftal daarmee bij PEC Zwolle naar een moeizame zege: 3-4.
Feyenoord kwam eerst met 2-0 achter en daarna met 3-2. "Van 2-0 is het moeilijk terugkomen. Dan moet je veerkracht en een goede mentaliteit hebben. Je ziet dat dat er wel is", zei Berghuis tegen FOX Sports. "Het vertrouwen is daar, door de resultaten met name. We hebben wel kwaliteit."
De winnende treffer kwam op naam van de Slowaakse nieuwkomer Robert Bozenik. Berghuis: "Hij was steeds aanspeelbaar en was aan het jagen. Hij bracht energie in de ploeg."
Ongeslagen
Berghuis staat na zondag op dertien doelpunten in de competitie. Vorig seizoen kwam hij niet verder dan twaalf doelpunten. In totaal heeft Berghuis nu vijftig keer gescoord voor Feyenoord in de eredivisie. Daarmee staat hij nu in de top vijf van topscorers van de Rotterdamse club in deze eeuw. Dirk Kuijt leidt dat rijtje.
Dick Advocaat is nu de eerste trainer sinds Ernst Happel in 1969 die ongeslagen is gebleven in zijn eerste elf eredivisieduels als coach van Feyenoord. "We begonnen slecht en we waren niet scherp genoeg het eerste kwartier. Daarna controleerden we de wedstrijd", zei de 72-jarige Hagenaar. "We bleven tot het einde toe knokken. Ik vond het geen ontsnapping, het was een terechte overwinning. Dat Bozenik het winnende doelpunt maakt is voor die jongen geweldig."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.
1 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.
2 uur geledenVANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.
7 uur geledenSITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
10 uur geledenBURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.
13 uur geleden