Berghuis: Bozenik bracht energie in de ploeg
ZWOLLE (ANP) - Steven Berghuis was zondag met twee doelpunten en een assist weer van grote waarde voor Feyenoord. De aanvoerder leidde zijn elftal daarmee bij PEC Zwolle naar een moeizame zege: 3-4.
Feyenoord kwam eerst met 2-0 achter en daarna met 3-2. "Van 2-0 is het moeilijk terugkomen. Dan moet je veerkracht en een goede mentaliteit hebben. Je ziet dat dat er wel is", zei Berghuis tegen FOX Sports. "Het vertrouwen is daar, door de resultaten met name. We hebben wel kwaliteit."
De winnende treffer kwam op naam van de Slowaakse nieuwkomer Robert Bozenik. Berghuis: "Hij was steeds aanspeelbaar en was aan het jagen. Hij bracht energie in de ploeg."
Ongeslagen
Berghuis staat na zondag op dertien doelpunten in de competitie. Vorig seizoen kwam hij niet verder dan twaalf doelpunten. In totaal heeft Berghuis nu vijftig keer gescoord voor Feyenoord in de eredivisie. Daarmee staat hij nu in de top vijf van topscorers van de Rotterdamse club in deze eeuw. Dirk Kuijt leidt dat rijtje.
Dick Advocaat is nu de eerste trainer sinds Ernst Happel in 1969 die ongeslagen is gebleven in zijn eerste elf eredivisieduels als coach van Feyenoord. "We begonnen slecht en we waren niet scherp genoeg het eerste kwartier. Daarna controleerden we de wedstrijd", zei de 72-jarige Hagenaar. "We bleven tot het einde toe knokken. Ik vond het geen ontsnapping, het was een terechte overwinning. Dat Bozenik het winnende doelpunt maakt is voor die jongen geweldig."
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
22 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
5 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
5 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
6 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
6 uur geleden