Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berghuis bezorgt gehavend Feyenoord zege op Fortuna

Berghuis bezorgt gehavend Feyenoord zege op Fortuna

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de strijd om rechtstreekse plaatsing voor Europees voetbal geen fout gemaakt tegen Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Dick Advocaat versloeg Fortuna Sittard met 2-0. Met een assist en een doelpunt was aanvoerder Steven Berghuis zoals zo vaak beslissend bij de Rotterdammers.

Overtuigend was het wederom niet wat Feyenoord liet zien. Advocaat hoopt dat zijn spelers in de laatste weken van de reguliere competitie alles op alles zetten om de play-offs te ontlopen en zich rechtstreeks te plaatsen voor Europees voetbal, maar tegen Fortuna was daar op het veld weinig van te merken. De ploeg maakte een redelijk ongeïnspireerde indruk. Advocaat kon vanwege coronaperikelen niet beschikken over zijn basiskrachten Luis Sinisterra, Marcos Senesi en Orkun Kökcü. Ook de spitsen Nicolai Jørgensen (geblesseerd) en Lucas Pratto (in quarantaine) waren afwezig.

De Slowaak Robert Bozenik mocht het daarom weer eens proberen in de punt van de aanval. Advocaat is niet overtuigd van de kwaliteiten van de 21-jarige spits, maar bij gebrek aan alternatieven verscheen Bozenik voor de tweede keer dit seizoen in de basis. De international kreeg in de eerste helft drie kansen, twee na geklungel van Fortuna-verdediger Martin Angha. Bozenik wist die allemaal niet te benutten en moest na 70 minuten plaatsmaken voor Aliou Balde.

Spandoeken

Het duel tussen Feyenoord en Fortuna betekende ook een ontmoeting tussen de oudste en de jongste trainer in de Eredivisie, Advocaat (73) en Sjors Ultee (33). De Limburgse ploeg kreeg in De Kuip, waar de tribunes waren versierd met zo'n vijfduizend spandoeken, kort na rust een grote kans op de openingstreffer. Zian Flemming had de bal op aangeven van Sebastian Polter voor het intikken, maar hij raakte de bal vlak voor doelman Justin Bijlow helemaal verkeerd.

Een minuut later opende Bryan Linssen aan de andere kant de score. Linssen, die voor het eerst in lange tijd weer op zijn vertrouwde positie van linksbuiten speelde, kopte een indraaiende voorzet van Berghuis binnen: 1-0. De aanvoerder zorgde zelf in de slotfase voor de beslissing, met zijn zestiende treffer van het seizoen.

Meer uit Voetbal

Koploper ADO Den Haag rekent af met Roda JC

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft in de strijd om promotie naar de Eredivisie overtuigend afgerekend met Roda JC. De nog ongeslagen koploper in de Keuken Kampioen Divisie versloeg in eigen huis de nummer 3 van de ranglijst met 4-0.

14 uur geleden
Twente weet ondanks vele kansen niet te scoren tegen Telstar

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Telstar te winnen. De ploeg van trainer John van den Brom had in de Grolsch Veste in Enschede kansen te over om te scoren, maar wist geen enkele keer de bal langs de uitblinkende doelman Ronald Koeman te werken. De wedstrijd eindigde in 0-0.

14 uur geleden
Guardiola toe aan duizendste wedstrijd als coach

MANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.

19 uur geleden
Bij Ajax mislukte Forbs voor het eerst opgeroepen voor Portugal

LISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.

21 uur geleden
Voetbalsters oefenen tegen Portugal en Zuid-Korea

ZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters oefenen dit jaar nog tegen Portugal en Zuid-Korea. Dat zijn de laatste duels voor Oranje voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2027 in Brazilië, dat in maart van start gaat.

22 uur geleden
PSV met bijna fitte selectie richting topper tegen AZ

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV heeft zondag de beschikking over een bijna fitte selectie voor de topwedstrijd bij AZ. De Eindhovenaren missen alleen de langdurig geblesseerde aanvallers Ruben van Bommel en Alassane Pléa. Dat zei de coach vrijdag.

22 uur geleden
Sliti, Ouaissa, Oufkir en Haen debuteren in selectie Jong Oranje

ZEIST (ANP) - Aymen Sliti (Feyenoord), Sami Ouaissa (NEC), Ayoub Oufkir (Sparta Rotterdam) en Devin Haen (Willem II) debuteren in de selectie van Jong Oranje. Michael Reiziger heeft het viertal opgenomen in zijn spelersgroep voor de komende duels in de EK-kwalificatie met Jong Slovenië en Jong Israël.

22 uur geleden