Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bergers begonnen met van boord halen auto’s Fremantle Highway

Bergers begonnen met van boord halen auto’s Fremantle Highway

EEMSHAVEN (ANP) - Bergingsbedrijven zijn zaterdagochtend begonnen met het van boord halen van auto’s van het uitgebrande vrachtschip Fremantle Highway. De voertuigen worden via een geïnstalleerde autowasstraat van het schip gehaald, melden bergers Boskalis en Multraship via een woordvoerder.

Het wassen van de auto’s gebeurt nog aan boord uit milieuoverwegingen. Zo wordt het waswater opgevangen en na afloop afgevoerd, aldus de bergingsbedrijven. Nadat de auto’s door de mobiele wasstraat zijn gekomen, worden ze van boord gehaald en op een speciaal afgeschermd terrein in de haven geparkeerd. Vanaf dat moment is het aan de eigenaar van de lading en de inspecteurs om te bepalen wat er met de auto’s gebeurt, aldus de zegsman.

Boskalis en Multraship verwachten dat de gehele operatie ruim een week zal duren. In die periode willen zij alle auto’s van de onderste vier dekken van boord halen. Eerder werd duidelijk dat zo'n duizend voertuigen op deze dekken op het oog nog in goede staat zijn. De bovenste dekken zijn zwaar beschadigd en veel auto's die daar waren geparkeerd, zijn versmolten met de dekken.

De oorzaak van de brand is nog altijd niet duidelijk. Boskalis en Multraship willen daar als bergingsbedrijven ook geen uitspraken over doen, laat de woordvoerder weten. De brand op het vrachtschip brak in de nacht van dinsdag 25 op woensdag 26 juli uit. Daarbij vielen een dode en meerdere gewonden. Aan boord waren in totaal 23 mensen, 22 van hen hadden de Indiase nationaliteit. Het schip vervoerde 3784 auto's, waarvan bijna 500 elektrische.

Meer uit Binnenland

EOD maakte ruim 3400 explosieven onschadelijk, vaak uit oorlog

DEN HAAG (ANP) - De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft dit jaar 3438 explosieven onschadelijk gemaakt, veel meer dan de 2455 van het jaar ervoor. In de meeste gevallen ging het om bommen en granaten uit de Tweede Wereldoorlog die niet ontploft waren.

1 uur geleden
Bestuurster Nunspeet was niet onder invloed van drugs of alcohol

NUNSPEET (ANP) - De 56-jarige bestuurster die maandagavond met haar auto inreed op een groep mensen in Nunspeet, was niet onder invloed van drugs of alcohol. Dat meldt de politie dinsdagmiddag.

1 uur geleden
In 2025 beklommen 100.000 mensen de Domtoren en dat is een record

UTRECHT (ANP) - De Domtoren in Utrecht heeft afgelopen zondag de 100.000e bezoeker van dit jaar verwelkomd en daarmee is het record uit 2017 verbroken: in dat jaar beklommen 92.000 mensen de toren. Dat meldt Utrecht Marketing, die de Domtoren exploiteert.

2 uur geleden
Nederland krijgt geen nieuwe uitzondering op Europese mestregels

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse boeren hoeven niet te rekenen op een nieuwe uitzondering op de Europese mestregels. Demissionair landbouwminister Femke Wiersma had daartoe een verzoek ingediend bij Eurocommissaris Jessika Roswall (Milieu), maar dat is afgewezen. Dat meldt de BBB-bewindsvrouw aan de Tweede Kamer. "Ik vind dit besluit van de Europese Commissie zeer teleurstellend", schrijft zij.

3 uur geleden
Vernielingen bij Britse ambassade Den Haag om Gaza

DEN HAAG (ANP) - Zowel op maandag als op dinsdag zijn er vernielingen geweest bij de Britse ambassade in Den Haag, meldt de politie. Maandag rond 06.00 uur is een steen door een ruit aan de Lange Voorhout gegooid en is graffiti op het gebouw gespoten. Daarvoor is een 38-jarige man uit Den Haag aangehouden. Dinsdag zijn de deur en gevel met rode vloeistof beklad.

4 uur geleden
Winteropvang voor daklozen in grote steden open vanwege kou

DEN HAAG (ANP) - De vier grote steden hebben sinds maandagavond extra opvangplekken voor dak- en thuislozen geopend, omdat de temperatuur de komende dagen flink daalt. In de nachten gaat het vriezen en overdag ligt de gevoelstemperatuur rond het vriespunt.

4 uur geleden
Vorige week meer dan 18.000 kilo vuurwerk onderschept

DEN HAAG (ANP) - Rechercheurs hebben vorige week meer dan 18.000 kilo vuurwerk in beslag genomen. Dat is de grootste hoeveelheid van deze eindejaarsperiode en meer dan in de drie voorgaande weken bij elkaar.

4 uur geleden