Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bergers begonnen met van boord halen auto’s Fremantle Highway

Bergers begonnen met van boord halen auto’s Fremantle Highway

EEMSHAVEN (ANP) - Bergingsbedrijven zijn zaterdagochtend begonnen met het van boord halen van auto’s van het uitgebrande vrachtschip Fremantle Highway. De voertuigen worden via een geïnstalleerde autowasstraat van het schip gehaald, melden bergers Boskalis en Multraship via een woordvoerder.

Het wassen van de auto’s gebeurt nog aan boord uit milieuoverwegingen. Zo wordt het waswater opgevangen en na afloop afgevoerd, aldus de bergingsbedrijven. Nadat de auto’s door de mobiele wasstraat zijn gekomen, worden ze van boord gehaald en op een speciaal afgeschermd terrein in de haven geparkeerd. Vanaf dat moment is het aan de eigenaar van de lading en de inspecteurs om te bepalen wat er met de auto’s gebeurt, aldus de zegsman.

Boskalis en Multraship verwachten dat de gehele operatie ruim een week zal duren. In die periode willen zij alle auto’s van de onderste vier dekken van boord halen. Eerder werd duidelijk dat zo'n duizend voertuigen op deze dekken op het oog nog in goede staat zijn. De bovenste dekken zijn zwaar beschadigd en veel auto's die daar waren geparkeerd, zijn versmolten met de dekken.

De oorzaak van de brand is nog altijd niet duidelijk. Boskalis en Multraship willen daar als bergingsbedrijven ook geen uitspraken over doen, laat de woordvoerder weten. De brand op het vrachtschip brak in de nacht van dinsdag 25 op woensdag 26 juli uit. Daarbij vielen een dode en meerdere gewonden. Aan boord waren in totaal 23 mensen, 22 van hen hadden de Indiase nationaliteit. Het schip vervoerde 3784 auto's, waarvan bijna 500 elektrische.

Meer uit Binnenland

Advies water te koken rond Utrecht duurt zeker tot en met dinsdag

UTRECHT (ANP) - Het advies om in de regio Utrecht water drie minuten te koken voor gebruik, geldt in ieder geval tot en met dinsdag. Waterbedrijf Vitens heeft zaterdag twintig monsters van water uit het gebied genomen en op kweek gezet. Over twee dagen wordt dan duidelijk of de bacterie enterokokken is gevonden. "Dat proces kunnen we niet versnellen en moet zorgvuldig gebeuren", legt een woordvoerder uit.

1 uur geleden
Treinverkeer tussen Amsterdam Zuid en Schiphol start weer op

AMSTERDAM (ANP) - De seinstoring tussen Amsterdam Zuid en Schiphol is opgelost, meldt een woordvoerder van ProRail. Het treinverkeer tussen Amsterdam Zuid en Schiphol wordt weer opgestart.

3 uur geleden
Politie publiceert foto's verdachten na dood Sherwin Peterhof

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft foto's gepubliceerd van twee verdachten die betrokken zouden zijn bij de gewelddadige dood van Sherwin Peterhof uit Suriname. Het gaat om de 57-jarige Denise Soekra uit Paramaribo en de 32-jarige Claimond Maes uit Rotterdam.

3 uur geleden
Marcouch roept na 'haatdaad' op queervlag te hijsen

ARNHEM (ANP) - Nadat onbekenden in Arnhem een regenboogbanner in brand hadden gestoken, roept burgemeester Ahmed Marcouch zaterdag op de regenboogvlag te hijsen. Dat heeft de gemeente Arnhem zelf ook gedaan.

4 uur geleden
AH vult winkelvoorraden fleswater aan: 'sla niet te veel in'

UTRECHT (ANP) - Albert Heijn "doet er alles aan" om zo snel mogelijk weer nieuw verpakt water en waterflessen in de schappen van filialen in en rond Utrecht te hebben. Dat laat een woordvoerder van de supermarktketen weten. Door een kookadvies voor drinkwater in en rond de stad ziet de supermarktketen zaterdag dat er meer water wordt verkocht. Tegelijkertijd roept Albert Heijn klanten op om niet te veel in te slaan.

6 uur geleden
Schiphol per trein alleen via Hoofddorp bereikbaar

AMSTERDAM (ANP) - Er rijden zaterdagochtend bijna geen treinen van en naar Schiphol, meldt ProRail. Alleen op het traject tussen Schiphol en Hoofddorp is beperkt treinverkeer. Op alle andere trajecten van en naar Schiphol ligt het treinverkeer stil. Dit komt door een sein- en wisselstoring op het traject tussen Amsterdam Zuid en Schiphol en de uitvoering van geplande werkzaamheden op het traject tussen Amsterdam Centraal en Schiphol.

8 uur geleden
Utrechters naar de supermarkt voor flessenwater door vervuiling

UTRECHT (ANP) - Bij verschillende supermarktfilialen in en rond Utrecht loopt de verkoop van verpakt en flessenwater hard, blijkt uit een kleine rondgang. Waterbedrijf Vitens kwam eerder zaterdagochtend met een kookadvies omdat het drinkwater in en rond de stad "licht verontreinigd" is met de darmbacterie enterokokken.

9 uur geleden