Berendsen: drone-incident laat zien dat Rusland onder druk komt
WICKLOW (ANP) - Het drone-incident in Leipzig laat volgens minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) zien dat Rusland steeds verder onder druk komt te staan. Duitsland heeft dinsdag vastgesteld dat Rusland daarachter zit. "Ze escaleren. Dat is de keuze die ze op dit moment maken", zei Berendsen woensdag na afloop van de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken.
De druk vanuit onder meer de EU "werkt dus", concludeert Berendsen. Als een kat in het nauw slaat Rusland terug, zegt de minister als het ware. Dat doet Rusland met hybride acties, aldus Berendsen. Het zijn gevaarlijke acties, benadrukt hij. In Leipzig ging het volgens Berendsen over "drones met explosieven met een enorm gevaar daar".
Het juiste antwoord richting Rusland is volgens de bewindspersoon om de eenheid te bewaren, de druk op Rusland verder op te voeren, Oekraïne te blijven steunen en te zorgen dat Rusland aan de onderhandelingstafel komt.
Diplomatieke oplossing
Op eventuele verdergaande maatregelen, zoals militair ingrijpen, wil Berendsen niet vooruitlopen.
Ook Duitsland en andere lidstaten blijken huiverig te zijn om Rusland op andere, hardere manieren aan te pakken dan via sancties en het ontbieden van Russische ambassadeurs, zo bleek woensdag in het Ierse Wicklow waar de ministers bijeen waren.
"Rusland heeft iedere dag de mogelijkheid om aan tafel te komen en een diplomatieke oplossing te zoeken. De druk op Rusland en de steun aan Oekraïne zijn erop gericht om ervoor te zorgen dat Rusland aan tafel komt", zei Berendsen.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft tijdens zijn bezoek aan Eindhoven woensdag kort stilgestaan bij het overlijden van zijn Noorse collega koning Harald. Hij noemde hem "een uniek persoon", een "grote vriend" en iemand van wie hij veel heeft geleerd.
51 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - De advocaten van Richard K. (53) hebben woensdag het gerechtshof in Leeuwarden ervan overtuigd de zaak over de dubbele moord in Weiteveen uit te stellen. Dat deed raadsman Justus Reisinger vlak voor het begin van zijn pleidooi in hoger beroep. De advocaten hebben drie uur nodig voor hun pleidooi. Het hof honoreerde het verzoek. Op 5 oktober wordt een vierde zittingsdag gepland.
1 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Het onderzoek op een grasveld in de buurt van Overasselt is nog altijd gaande. Even voor 15.30 uur arriveerden enkele busjes van de Forensische Opsporing van de politie op het veld, ziet een ANP-verslaggever. Leden van het gespecialiseerde team doen onderzoek bij een greppel en bossage. Ook vliegt er nog een drone boven het gebied.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De advocaten van Richard K. (53) hebben woensdag het gerechtshof in Leeuwarden gevraagd de zaak over de dubbele moord in Weiteveen uit te stellen. Dat deed raadsman Justus Reisinger vlak voor het begin van zijn pleidooi in hoger beroep. De advocaten hebben drie uur nodig voor hun pleidooi.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - De haven van Deventer is vanaf komende dinsdag weer bereikbaar voor de scheepvaart. De sluis die de haven met de IJssel verbindt, was vanwege de lage waterstand sinds 1 augustus dicht. De gemeente laat weten dat de sluis straks weer open kan, omdat het peil volgens de vooruitzichten de komende veertien dagen minimaal 45 centimeter boven NAP zal zijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-justitieminister Ferd Grapperhaus vond zichzelf het juridisch geweten van het kabinet tijdens de coronapandemie. Tegen de parlementaire enquêtecommissie corona zei de CDA'er dat hij daarom snel begon te praten over betere juridische borging van de coronamaatregelen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De burgemeesters in het veiligheidsberaad speelden "ministerraadje" rond een aantal grote besluiten tijdens de coronapandemie. Dat zei oud-justitieminister Ferd Grapperhaus woensdag in Den Haag. Tegen de parlementaire enquêtecommissie corona zei de CDA'er dat de 25 burgemeesters in het beraad besluiten volledig over wilden doen.
2 uur geleden