Beraad over oliesancties EU tegen Poetin stokt om Hongarije
BRUSSEL (ANP) - De onderhandelingen over het beoogde Europese invoerverbod van Russische olie stokken doordat Hongarije eist dat er eerst garanties komen voor alternatieve leveranties. Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen heeft maandag in Boedapest tijdens een diner met premier Viktor Orbán over de kwestie gesproken. Dat was "nuttig en bruikbaar", zegt een commissiewoordvoerder, "maar het technische werk gaat door".
Een akkoord tussen de 27 lidstaten blijft uit sinds de commissie haar voorstellen voor een zesde sanctiepakket vorige week woensdag presenteerde. Naast onder meer strafmaatregelen tegen een zestigtal personen en drie Russische tv-zenders wil het dagelijks EU-bestuur een invoerverbod van ruwe aardolie binnen zes maanden en van geraffineerde olie voor het eind van het jaar. Hongarije, Slowakije en Tsjechië krijgen daarvoor uitstel en hulp van de EU om toch aan olie te komen, is het plan. Maar vooral Hongarije vindt dat niet genoeg.
De commissie bereidt nu een video-overleg voor met leiders uit de regio die mogelijk kunnen bijspringen, aldus de woordvoerder. De sancties moeten unaniem worden goedgekeurd. Het is het eerste pakket waarover de landen niet snel overeenstemming bereiken.
Meer uit Financieel
CHARLOTTE (ANP/BLOOMBERG) - Zakenman Greg Lindberg is in de Verenigde Staten veroordeeld tot twaalf jaar cel voor bedrog en fraude rondom verzekeringsmaatschappijen die hij bezat. Hij werd er door aanklagers van beschuldigd 2 miljard dollar aan verzekeringsgeld te hebben weggesluisd, waarmee hij zijn luxeleven bekostigde. De Amerikaan is in Nederland vooral bekend als de eigenaar van Conservatrix ten tijde van het faillissement van die levensverzekeraar in 2020.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Optimisme over een mogelijke vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten heeft voor een nieuw record gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. Ondanks Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen overheerste het idee dat gesprekken tussen de strijdende partijen de goede kant op gaan. Vooral chipbedrijven wonnen aan waarde, waarbij Micron toetrad tot de club van bedrijven die meer dan 1 biljoen dollar waard zijn.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Een belangrijke belastingmaatregel in Oekraïne heeft niet de benodigde steun in het parlement behaald. Er was geen meerderheid voor een wetsvoorstel dat moest regelen dat pakketjes uit het buitenland ook worden belast met btw. De invoering van de belasting was een van de voorwaarden die het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde voor de miljardenfinanciering voor het door oorlog geteisterde land.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.
9 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.
10 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.
12 uur geleden