
Beperkingen voor Trump op Facebook en Instagram verdwijnen
WASHINGTON (ANP) - De beperkingen voor de Instagram- en Facebookaccounts van voormalig president Donald Trump worden binnenkort ingetrokken. Dat meldt het Amerikaanse nieuwsplatform Axios, dat zich baseert op de eigenaar van deze sociale media, het bedrijf Meta.
Meta wil met de stap presidentskandidaat Trump gelijke kansen bieden in aanloop naar de verkiezingen later dit jaar. Accounts van Trump waren geschorst na de gewelddadige bestorming van het Amerikaanse parlement begin 2021, maar ze waren begin vorig jaar weer opengesteld. De Trump-accounts waren sindsdien wel onderworpen aan strengere straffen dan andere Meta-gebruikers, mocht hij regels van het bedrijf overtreden.
Trump kwam in reactie op zijn schorsingen met een eigen social medium, Truth Social. X (Twitter) was ooit het belangrijkst voor de ex-president, maar dat deed hem eveneens in de ban. Nadat hij weer was toegelaten, postte hij er maar één keer iets, aldus Axios.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP) - Anas al-Sharif, de journalist van Al Jazeera die zondag in de Gazastrook werd gedood door Israël, had een bericht klaarstaan voor zijn dood. Op zijn X-account staat zijn "laatste boodschap", die hij schreef op 6 april 2025. Hij riep daarin op om Gaza niet te vergeten.
3 uur geledenDALLAS (ANP) - De Amerikaanse toetsenist Bobby Whitlock is op 77-jarige leeftijd overleden, melden verschillende Amerikaanse media. Whitlock was vooral bekend als toetsenist van de band Derek and the Dominos, die begin jaren 70 actief was.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger bereidt zich voor om de Nationale Garde in te zetten in de hoofdstad Washington. Dat zeggen twee anonieme Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.
5 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Australië zal de staat Palestina officieel erkennen in september tijdens de Algemene Vergadering van de VN. Dat heeft premier Anthony Albanese maandag bekendgemaakt. "Totdat de Israëlische en Palestijnse staatssoevereiniteit permanent is, kan vrede alleen tijdelijk zijn", zei Albanese tegen verslaggevers.
6 uur geledenGAZA STAD (ANP/RTR) - Israël heeft zondag Al Jazeera-correspondent Anas al-Sharif gedood in Gaza-Stad. De directeur van het Al Shifa-ziekenhuis heeft aan Al Jazeera bevestigd dat de 28-jarige Al-Sharif overleed na een aanval op een tent met journalisten bij de hoofdingang van het ziekenhuis. Volgens Al Jazeera lijkt het op een gerichte aanval door Israël. Daarbij kwamen nog zeker drie andere journalisten van Al Jazeera om.
8 uur geledenGAZA STAD (ANP/RTR) - Israël heeft zondag Al Jazeera-correspondent Anas al-Sharif gedood in Gaza-Stad. De directeur van het Al Shifa-ziekenhuis heeft aan Al Jazeera bevestigd dat de 28-jarige Al-Sharif overleed na een aanval op een tent met journalisten bij de hoofdingang van het ziekenhuis. Volgens Al Jazeera lijkt het op een gerichte aanval door Israël. Daarbij kwamen nog zeker drie andere journalisten van Al Jazeera om.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Israëls plan om Gaza-Stad te controleren brengt het risico van een "nieuwe ramp" met zich mee. Dat zei Miroslav Jenca, adjunct-secretaris-generaal van de VN, zondag in een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad. Jenca vreest dat het plan leidt tot "verdere gedwongen ontheemding, doden en verwoesting."
13 uur geleden