Beperkingen voor grootgebruikers Twitter door 'noodmaatregel'
SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Twitter introduceert tijdelijke limieten op hoeveel posts gebruikers op een dag kunnen zien. CEO Elon Musk heeft het over een "tijdelijke noodmaatregel". Die is vooral gericht op grootgebruikers die tweets scrapen, wat betekent dat ze geautomatiseerd informatie van de site halen en analyseren.
Betalende of geverifieerde accounts, die een blauw vinkje hebben, kunnen voortaan op een dag maximaal 6000 berichten bekijken. Voor bestaande niet-geverifieerde accounts en nieuwe niet-geverifieerde accounts komen de maximumaantallen tijdelijk op respectievelijk zeshonderd en driehonderd berichten te liggen. Musk liet later weten dat die aantallen "binnenkort" omhoog gaan naar 8000, achthonderd en vierhonderd.
Volgens Musk zijn er honderden organisaties die "op een extreem agressieve manier" data van Twitter scrapen. Eerder klaagde de Twitterbaas al over AI-bedrijven, zoals ChatGPT-bouwer OpenAI, omdat die op grote schaal data van Twitter zouden halen om hun taalmodellen te trainen. Die praktijken leiden volgens Musk tot grote drukte op het platform waardoor de dienstverlening voor reguliere gebruikers in het gedrang komt.
Storing
Hoelang de tijdelijke maatregelen zullen gelden, zei de Twitter-topman niet. Op vrijdag had Musk al aangekondigd dat voortaan alleen gebruikers die zijn ingelogd tweets kunnen zien. Ook toen sprak hij van een "noodmaatregel om de plundering van data tegen te gaan".
In de loop van zaterdag kampte Twitter tijdlang met een storing, waardoor tienduizenden mensen wereldwijd problemen hadden tijdens het gebruik van het socialemediaplatform. Het is niet duidelijk of de nieuwe maatregelen gerelateerd zijn aan die storing.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Hoogstwaarschijnlijk stemmen EU-lidstaten vrijdag in met het voorstel van de Europese Commissie om de bevroren Russische tegoeden voor onbepaalde tijd te bevriezen. Dat kan via een noodbevoegdheid die kan worden gebruikt bij een crisis of dreigend economisch risico voor de EU. Het is een eerste stap om een besluit over het gebruik van de tegoeden voor een lening aan Oekraïne te vergemakkelijken. Daarover nemen de EU-regeringsleiders op de top van volgende week een besluit.
53 seconden geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne wil de bevolking laten beslissen over het Amerikaanse voorstel dat Oekraïne de resterende delen van het door Rusland opgeëiste oosten van het land opgeeft. Dat kan in een referendum of een verkiezing, zei president Volodymyr Zelensky donderdag. Oekraïne verzet zich fel tegen het afstaan van grondgebied en voert daarbij steevast aan dat de bevolking dat niet wil.
29 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Als Oekraïne besluit verkiezingen te organiseren, dan staat de Europese Unie klaar om het land bij het verkiezingsproces te ondersteunen, zegt een woordvoerster voor buitenlandse zaken en veiligheidsbeleid van de Europese Commissie. Maar het is aan Oekraïne "en alleen aan Oekraïne", om te beslissen wanneer er verkiezingen worden gehouden, zegt ze tegen het ANP.
55 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, verzekerd van de steun van Moskou. Het beleid van Maduro staat steeds meer onder druk van buitenaf, vooral van de Verenigde Staten.
58 minuten geledenBERLIJN (ANP) - De Verenigde Staten hebben Europa niet te verstaan gegeven dat het al in 2027 grotendeels zichzelf moet verdedigen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Meerdere media berichtten vorige week dat Amerikaanse functionarissen die deadline hadden genoemd, maar Rutte ontkent dat.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oekraïne en Rusland zijn dichter bij het bereiken van een vredesovereenkomst dan ooit, zei de Finse president Alexander Stubb donderdag bij een lezing aan de Universiteit van Amsterdam. "Maar we zijn er nog niet, en er kan nog van alles gebeuren."
2 uur geledenSOFIA (ANP/RTR/AFP) - De regering van Bulgarije stapt op na de wekenlange massaprotesten in het land. De demonstranten uitten hun onvrede over het economische beleid en corruptie.
4 uur geleden