Beperkingen voor grootgebruikers Twitter door 'noodmaatregel'
SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Twitter introduceert tijdelijke limieten op hoeveel posts gebruikers op een dag kunnen zien. CEO Elon Musk heeft het over een "tijdelijke noodmaatregel". Die is vooral gericht op grootgebruikers die tweets scrapen, wat betekent dat ze geautomatiseerd informatie van de site halen en analyseren.
Betalende of geverifieerde accounts, die een blauw vinkje hebben, kunnen voortaan op een dag maximaal 6000 berichten bekijken. Voor bestaande niet-geverifieerde accounts en nieuwe niet-geverifieerde accounts komen de maximumaantallen tijdelijk op respectievelijk zeshonderd en driehonderd berichten te liggen. Musk liet later weten dat die aantallen "binnenkort" omhoog gaan naar 8000, achthonderd en vierhonderd.
Volgens Musk zijn er honderden organisaties die "op een extreem agressieve manier" data van Twitter scrapen. Eerder klaagde de Twitterbaas al over AI-bedrijven, zoals ChatGPT-bouwer OpenAI, omdat die op grote schaal data van Twitter zouden halen om hun taalmodellen te trainen. Die praktijken leiden volgens Musk tot grote drukte op het platform waardoor de dienstverlening voor reguliere gebruikers in het gedrang komt.
Storing
Hoelang de tijdelijke maatregelen zullen gelden, zei de Twitter-topman niet. Op vrijdag had Musk al aangekondigd dat voortaan alleen gebruikers die zijn ingelogd tweets kunnen zien. Ook toen sprak hij van een "noodmaatregel om de plundering van data tegen te gaan".
In de loop van zaterdag kampte Twitter tijdlang met een storing, waardoor tienduizenden mensen wereldwijd problemen hadden tijdens het gebruik van het socialemediaplatform. Het is niet duidelijk of de nieuwe maatregelen gerelateerd zijn aan die storing.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles III heeft de Verenigde Staten erop aangedrongen om standvastig te blijven met hun westerse bondgenoten, nu de spanningen rond Iran en Oekraïne de trans-Atlantische betrekkingen dreigen te ondermijnen. "De uitdagingen waar we voor staan zijn te groot voor één enkel land om alleen te dragen", zei hij onder meer in een zeldzame toespraak tot het Amerikaanse Congres.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De voormalige FBI-directeur James Comey is aangeklaagd voor het bedreigen van de Amerikaanse president. Eerder meldden internationale media al dat Comey opnieuw werd vervolgd, maar de precieze aanklacht was toen nog onduidelijk. Tegen Comey is ook een arrestatiebevel uitgevaardigd, meldt CNN.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft uitgehaald naar de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. Merz zei maandag dat de VS de oorlog tegen Iran zonder strategie zijn begonnen en dat het land nu vernederd wordt door het Iraanse leiderschap. "Hij weet niet waar hij het over heeft!", schrijft Trump als reactie op zijn Truth Social.
2 uur geledenWISMAR (ANP) - Bultrug Timmy, die weken vastlag voor de kust van Duitsland, is onderweg naar de Noordzee. Hij ligt in de waterbak van een schip en wordt naar diepe wateren gebracht, meldt de krant Bild. Eerder op de dag wist het reddingsteam de walvis in de waterbak te krijgen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar heeft woensdag in Brussel ook een ontmoeting met António Costa, de voorzitter van de EU-leiders. Eerder meldde Magyar al dat hij met Commissievoorzitter Ursula von der Leyen zou spreken over de bevroren Europese subsidies voor zijn land.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Er komt geen parlementair onderzoek naar de Britse premier Keir Starmer. In het parlement wist de motie hiervoor geen meerderheid te behalen. Uit het onderzoek had duidelijk moeten worden of de sociaaldemocraat Starmer het Lagerhuis mogelijk bewust of onbewust heeft misleid in de affaire rond de benoeming van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten.
4 uur geledenSANTA MARTA (ANP) - Een snellere overstap op schone energiebronnen is niet alleen noodzakelijk voor het klimaat, maar ook om minder kwetsbaar te worden voor een volgende energiecrisis. Met die boodschap is Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) naar de conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen in Colombia gekomen.
4 uur geleden