Beperkingen voor grootgebruikers Twitter door 'noodmaatregel'
SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Twitter introduceert tijdelijke limieten op hoeveel posts gebruikers op een dag kunnen zien. CEO Elon Musk heeft het over een "tijdelijke noodmaatregel". Die is vooral gericht op grootgebruikers die tweets scrapen, wat betekent dat ze geautomatiseerd informatie van de site halen en analyseren.
Betalende of geverifieerde accounts, die een blauw vinkje hebben, kunnen voortaan op een dag maximaal 6000 berichten bekijken. Voor bestaande niet-geverifieerde accounts en nieuwe niet-geverifieerde accounts komen de maximumaantallen tijdelijk op respectievelijk zeshonderd en driehonderd berichten te liggen. Musk liet later weten dat die aantallen "binnenkort" omhoog gaan naar 8000, achthonderd en vierhonderd.
Volgens Musk zijn er honderden organisaties die "op een extreem agressieve manier" data van Twitter scrapen. Eerder klaagde de Twitterbaas al over AI-bedrijven, zoals ChatGPT-bouwer OpenAI, omdat die op grote schaal data van Twitter zouden halen om hun taalmodellen te trainen. Die praktijken leiden volgens Musk tot grote drukte op het platform waardoor de dienstverlening voor reguliere gebruikers in het gedrang komt.
Storing
Hoelang de tijdelijke maatregelen zullen gelden, zei de Twitter-topman niet. Op vrijdag had Musk al aangekondigd dat voortaan alleen gebruikers die zijn ingelogd tweets kunnen zien. Ook toen sprak hij van een "noodmaatregel om de plundering van data tegen te gaan".
In de loop van zaterdag kampte Twitter tijdlang met een storing, waardoor tienduizenden mensen wereldwijd problemen hadden tijdens het gebruik van het socialemediaplatform. Het is niet duidelijk of de nieuwe maatregelen gerelateerd zijn aan die storing.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/AFP/RTR) - De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwt voor mogelijke nieuwe zware aardbevingen, na de beving met een kracht van 7.7 eerder op maandag. De kans op een nieuwe beving met een kracht van 8.0 of meer is groter dan normaal. Er werd gewaarschuwd voor een tsunami met golven tot 3 meter, die waarschuwing is inmiddels ingetrokken.
1 uur geledenBAABDA (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat gesprekken met Israël zich moeten richten op het beëindigen van de "vijandelijkheden" en de Israëlische bezetting van het zuiden van Libanon. Hij heeft oud-ambassadeur in Washington Simon Karam aangesteld als hoofd van de Libanese delegatie.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin heeft de verkiezingsuitslag in Bulgarije verwelkomd. De winnaar Rumen Radev staat bekend als een eurosceptische politicus die de banden met Rusland weer wil aanhalen. Ook is hij tegen verdere steun aan Oekraïne.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie en voorzitter van de EU-leiders António Costa hebben Rumen Radev gefeliciteerd met zijn overwinning bij de parlementsverkiezingen in Bulgarije. Dat hebben zij maandag op X gedaan.
2 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - In Duitsland groeit de bezorgdheid weer over de bultrugwalvis Timmy. Die strandde weken geleden voor de Duitse kust en kon maandagochtend wegzwemmen, om later toch weer tot stilstand te komen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De eerste gesprekken tussen een delegatie op hoog niveau van de Europese Commissie en de inkomende Hongaarse regering waren "zeer constructief en positief van toon", zei een woordvoerder van de Commissie maandag. "Ze vormden een zeer nuttig uitgangspunt voor het noodzakelijke werk dat nu moet worden verricht, met name om geld vrij te maken ten behoeve van het Hongaarse volk."
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten ervan "het diplomatieke proces" rond een vredesplan niet serieus te nemen. De VS hebben het bestand geschonden met de blokkade van Iraanse havens, de Amerikaanse aanval op een Iraans schip en het vertragen van een bestand in Libanon, zegt Iran.
3 uur geleden