Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beperkingen huur zorgen voor lagere inflatie

Beperkingen huur zorgen voor lagere inflatie

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse consumenten waren in juli 1,4 procent meer kwijt aan producten en diensten dan een jaar eerder. Daarmee was de inflatie op jaarbasis veel lager dan een maand eerder. Dat komt vooral doordat huurprijzen erg beperkt stegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

In juni stegen de consumentenprijzen nog met 2,9 procent ten opzichte van dezelfde maand in 2020. Dat de inflatie een maand later zo veel lager uitvalt, heeft volgens het CBS te maken met nieuwe regelgeving die het kabinet invoerde voor woningverhuur. Zo mochten de huren voor sociale huurwoningen per 1 juli niet omhoog, terwijl op die datum de huren normaal gesproken omhoog gaan. Ook stelde het ministerie voor Binnenlandse Zaken voor het eerst een maximum aan de huurverhogingen die in de vrije sector waren toegestaan.

Het statistiekbureau wijt de lage inflatie ook aan goedkopere vakanties. Zo was het in juli 6,3 procent goedkoper om een bungalow te huren dan een jaar eerder. In juni werden vakantiehuisjes juist duurder dan een jaar eerder. Energieprijzen stegen daarentegen hard. De elektriciteitsrekening pakte in juli bijna 16 procent hoger uit een aardgas werd 12 procent duurder.

Met de lagere inflatie bewoog Nederland zich in tegengestelde richting van de eurozone. De inflatie in alle eurolanden bij elkaar, gemeten volgens een Europese geharmoniseerde methode, nam juist toe van 1,9 procent in juni naar 2,2 procent in juli. In Nederland daalde die van 1,7 procent in juni naar 1,4 procent vorige maand.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verlies, Apple licht hoger na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

2 uur geleden
KLM ziet in regeerakkoord 'erkenning' belang luchtvaart

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.

4 uur geleden
Prijzen van goud en zilver hard omlaag na enorme opmars

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.

4 uur geleden
Ruim 3 miljoen werklozen in Duitsland, hoogste aantal in 12 jaar

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.

6 uur geleden
Winst voor AEX, verlichtingsbedrijf Signify keldert in MidKap

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.

7 uur geleden
Bankensector ziet scherpe keuzes in coalitieakkoord

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.

8 uur geleden
Wall Street opent met rode cijfers, Apple bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

9 uur geleden