Beperkingen bij Chinees luchtverkeer kunnen langer aanhouden
PEKING (ANP) - China gaat de beperkingen rond het internationale luchtverkeer waarschijnlijk verlengen tot in de tweede helft van 2022 vanwege de aanhoudende dreiging van het coronavirus. Dat heeft luchtvaartmaatschappij Air China gezegd tegen analisten, aldus persbureau Reuters.
De Chinese luchtvaartautoriteit CAAC zei vorige week dat het aantal wekelijkse internationale vluchten van en naar het land op nog maar slechts 2 procent van het niveau van 2019 ligt, omdat meer vluchten worden geschrapt door het toenemende aantal geïmporteerde coronagevallen door de opmars van de Delta-variant.
China heeft sinds maart vorig jaar een beleid waarbij maatschappijen als Air China, China Southern Airlines en China Eastern Airlines slechts één keer per week op internationale routes mogen vliegen, terwijl buitenlandse maatschappijen maar één keer per week op een route naar China mogen vliegen. Er wordt dus verwacht dat China deze beperkingen door zal trekken naar volgend jaar. Onder meer KLM vliegt op routes naar China.
Analisten denken dat de verlenging van de beperkingen in de luchtvaart vooral gevolgen zal hebben voor het Chinese toerisme in de regio Azië-Pacific. Waarschijnlijk zal dit ook gevolgen gaan hebben voor bezoekers van de Olympische Winterspelen die in februari in de Chinese hoofdstad Peking worden gehouden.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben gedreigd tegenmaatregelen te nemen tegen de EU en lidstaten vanwege rechtszaken, belastingen, boetes en richtlijnen tegen Amerikaanse dienstverleners. Die zijn volgens het Amerikaanse handelsagentschap USTR "discriminerend en intimiderend".
37 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Nederlandse Europarlementariërs moeten nog bezien wat de gevolgen zijn van het afzwakken van het verbod op verbrandingsmotoren voor auto's. Oorspronkelijk moesten autofabrikanten per 2035 auto's produceren die geen CO2 uitstoten. De Europese Commissie heeft voorgesteld dat terug te brengen naar 90 procent minder uitstoot, waarmee productie van hybride auto's mogelijk blijft. CDA'er Tom Berendsen ziet "plussen en minnen" in dat plan van de Commissie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft de boete van 2 miljoen euro geschrapt die PostNL in 2021 kreeg. Toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) legde PostNL de boete op. Het bedrijf stelde echter dat er sprake was van overmacht, omdat na de overname van concurrent Sandd problemen ontstonden op het netwerk van dat bedrijf.
3 uur geledenWOLFSBURG (ANP/AFP) - Volkswagen, Europa's grootste autofabrikant, is verheugd dat er geen volledig verbod meer komt op nieuw geproduceerde auto's met een verbrandingsmotor in de EU per 2035. Het concern bestempelde de stap van de Europese Unie als "pragmatisch" en "economisch verantwoord".
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag omlaag, vooral door zorgen over de Amerikaanse economie. Die zorgen werden vooral aangewakkerd door zwakke banencijfers in de Verenigde Staten.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er komt geen volledig verbod meer op nieuw geproduceerde auto's met een verbrandingsmotor in de EU per 2035. De Europese Commissie presenteert dinsdag een herziening, waarin nieuw geproduceerde auto's niet volledig emissieloos moeten zijn, maar 90 procent minder CO2 moeten uitstoten vergeleken met 2021. Daardoor blijft er ruimte voor autofabrikanten om hybride auto's op de Europese markt te brengen.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Nexperia mocht kort na de schorsing van de topman door de ondernemingskamer een werknemer op non-actief stellen. Dit heeft de rechtbank in Arnhem bepaald in het kort geding dat de hoge hr-medewerker tegen de chipfabrikant had aangespannen.
5 uur geleden