Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bepalende spelers Oranje willen ook laatste groepsduel meedoen

Bepalende spelers Oranje willen ook laatste groepsduel meedoen

AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Frank de Boer was er donderdagavond na de EK-zege op Oostenrijk (2-0) nog niet uit. Laat hij zijn elftal maandag in de laatste groepswedstrijd tegen Noord-Macedonië intact of gaat hij spelers met het oog op de achtste finale van volgende week zondag in Boedapest sparen? "Daar ga ik de komende dagen eens rustig over nadenken", aldus De Boer, die zich na Italië en België met Nederland als derde land kwalificeerde voor de volgende ronde.

Enkele spelbepalende internationals waren vrij duidelijk in hun mening. "Ik heb wel het gevoel dat ik wil voetballen. Het liefst wil ik alle wedstrijden spelen", vertelde aanvoerder Georginio Wijnaldum. "Maar we zijn er nu nog niet echt mee bezig."

Daley Blind is pas net terug van een zware blessure en wil het liefst tegen Noord-Macedonië ook gewoon voetballen. De Boer haalde de Ajacied tegen Oostenrijk in de 64e minuut naar de kant. Dat was precies dezelfde minuut dat Blind in de openingswedstrijd tegen Oekraïne (3-2) werd gewisseld. Oranje leidde op dat moment nog met 2-0.

Geplande wissel

"Daar leek het wel op, dat het een geplande wissel was. Ik wist het niet van tevoren", zei Blind na de confrontatie met de Oostenrijkers. "Ik had er wel rekening mee gehouden. Uiteraard begrijp ik het. Als ik naar mezelf kijk, wil ik gewoon spelen."

Er zijn wel wat redenen te bedenken om de boel niet helemaal overhoop te gooien. De Boer schakelde vrij kort voor het EK om naar een nieuw systeem, van 5-3-2. De oefenwedstrijden tegen Schotland (2-2) en Georgië (3-0) verliepen vrij moeizaam en ook op het EK is het spel van Oranje nog niet heel overtuigend. De Boer kan de komende negen dagen goed gebruiken om het systeem verder in te slijpen en daarbij dus ook het duel van maandag tegen Noord-Macedonië.

Rust geven

Aan de andere kant is er ook iets te zeggen om bepaalde spelers wat rust te geven. Verdediger Matthijs de Ligt maakte na een liesblessure zijn rentree tegen de Oostenrijkers, maar kreeg in de slotfase kramp. Datzelfde overkwam Frenkie de Jong tegen Oekraïne. De Jong deed bij FC Barcelona afgelopen seizoen bijna elke minuut mee en kan misschien ook wel wat rust gebruiken.

De Boer zal bij alle afwegingen die hij maakt vast ook te raden gaan bij Ruud van Nistelrooij. De spits maakte in 2008 deel uit van de selectie van Oranje die op het EK verraste tegen Italië (3-0) en Frankrijk (4-1). De toenmalige bondscoach Marco van Basten gaf bijna zijn gehele basisploeg rust in het afsluitende groepsduel met Roemenië (2-0), waarna in de kwartfinales verrassend uitschakeling volgde tegen het door Guus Hiddink getrainde Rusland.

Meer uit Voetbal

Xavi haalt geen vervanger bij Oranje voor afgehaakte Gakpo

ZEIST (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández van het Nederlands elftal kan geen beroep doen op Cody Gakpo voor de komende wedstrijden in de Nations League tegen Griekenland en Servië. Dat maakte de KNVB maandag bekend. Xavi roept geen vervanger op. De aanvaller van Liverpool viel zondag in de met 2-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Servië uit en keert terug naar zijn club.

1 uur geleden
Portugal wint in Oslo van Noorwegen in Nations League

OSLO (ANP) - Portugal heeft een uitwedstrijd tegen Noorwegen in de Nations League gewonnen. In het Ullevaal Stadion in Oslo werd het 2-1 voor de bezoekers. Na twee wedstrijden gaat Portugal met 6 punten aan de leiding in Groep A4. Noorwegen en Denemarken volgen op 3 punten.

17 uur geleden
Ierland wint van Israël in veelbesproken Nations League-duel

DEBRECEN (ANP) - Het Ierse nationale voetbalelftal heeft Israël zondagavond met 3-0 verslagen in een vooraf veelbesproken duel in de Nations League. De 'thuiswedstrijd' van Israël werd gespeeld in het Hongaarse Debrecen. Vanuit Ierland werden er geen kaartjes verkocht voor het uitvak. Een dag voor de wedstrijd besloot de Ierse doelman Gavin Bazunu zich terug te trekken uit het elftal.

17 uur geleden
Grieken verslaan Duitsland en gaan aan kop in groep van Oranje

AUGSBURG (ANP) - Griekenland heeft zondagavond voor een verrassing gezorgd door Duitsland te verslaan in een uitwedstrijd in de Nations League. In Augsburg werd het 1-0 voor de bezoekers. Het was voor Griekenland de eerste overwinning ooit op Duitsland. Na twee wedstrijden gaat Griekenland met 6 punten aan de leiding in de groep van het Nederlands elftal, dat 4 punten heeft.

17 uur geleden
Oranje schrapt training van maandag in Zeist

BELGRADO (ANP) - Het Nederlands elftal begint pas dinsdag aan de voorbereiding op de uitwedstrijd tegen Griekenland in de Nations League. De training van maandag komt te vervallen, meldt de KNVB.

18 uur geleden
Meerdink spreekt van 'jongensdroom' na hoofdrol bij basisdebuut

BELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink moest zijn sterke optreden tijdens zijn basisdebuut voor het Nederlands elftal zondagavond in Belgrado nog even op zich in laten werken. De spits van AZ nam in de met 2-1 gewonnen Nations League-wedstrijd beide doelpunten van Oranje voor zijn rekening.

20 uur geleden
Meerdink helpt Oranje bij basisdebuut met twee treffers aan zege

BELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink heeft het Nederlands elftal in zijn eerste wedstrijd als basisspeler aan een overwinning op Servië in de Nations League geholpen. De 23-jarige spits van AZ maakte in Belgrado beide doelpunten voor Oranje: 1-2. Het betekende de eerste zege onder leiding van bondscoach Xavi Hernández, die donderdag debuteerde met een gelijkspel tegen Duitsland (1-1).

20 uur geleden