Beoogde voorzitter Cambuur trekt zich terug na onrust
LEEUWARDEN (ANP) - Ype Smid heeft het aanbod afgeslagen om voorzitter te worden van de raad van commissarissen van SC Cambuur. De beoogde aanstelling van Smid leidde tot heel wat rumoer in Leeuwarden. "De onrust die is ontstaan, is niet in het belang van de club en dat moet altijd voorop staan bij iedereen", zegt Smid. "Om de rust te laten terugkeren, trek ik mijn kandidatuur als voorzitter van de raad van commissarissen in en zal ik de club blijven steunen waar ik kan in mijn rol als erevoorzitter en certificaathouder."
De Stichting Cambuur, het hoogste orgaan van de Friese voetbalclub, had Smid voorgedragen voor de vacante positie van rvc-voorzitter. Die voordracht viel echter bij lang niet iedereen goed. Zo dreigden volgens de Leeuwarder Courant financieel directeur Gerald van den Belt en twee commissarissen op te stappen als Smid in een officiële rol zou terugkeren. Smid haalde Cambuur in 2011 uit de financiële problemen en was tot 2018 voorzitter van de rvc.
Cambuur gaat aan kop in de Keuken Kampioen Divisie en hoopt dit seizoen te promoveren naar de eredivisie. Trainer Henk de Jong zei vrijdag te hopen dat de rust snel terugkeert in Leeuwarden. De Jong maakte zich vooral sterk voor het behoud van Van den Belt. "Hij is een rustpunt, een kwaliteitsman, een topbestuurder in voetballand. Daar moet je heel zuinig op zijn. We moeten zorgen dat de rust erin blijft", aldus de trainer bij FOX Sports.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP/AFP) - Het hoofd van de Turkse scheidsrechtersorganisatie is door de rechtbank in voorlopige hechtenis genomen. Ferhat Gündoğdu zou zich schuldig hebben gemaakt aan het manipuleren van onder meer aanstellingen en benoemingen van arbiters. Zijn aanhouding houdt ook verband met het omvangrijke gokschandaal in de Turkse scheidsrechterswereld. De voetbalbond schorste een jaar geleden 149 arbiters op verdenking van illegale weddenschappen op wedstrijden.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen heeft Roemenië een forse nederlaag toegebracht in de Nations League. De ploeg van bondscoach Jan Urban won in Warschau met 6-0 van Roemenië. Routinier Robert Lewandowski maakte een hattrick.
14 uur geledenHELMOND (ANP) - Heracles Almelo heeft voor de eerste keer dit seizoen gelijkgespeeld. De ploeg van coach Vincent Heilmann kwam uit bij Helmond Sport tot 2-2. De ploeg blijft ondanks het puntenverlies koploper van de eerste divisie en heeft de eerste periodetitel voor het grijpen.
14 uur geledenLUIK (ANP) - Het Belgische voetbalelftal heeft in Luik Turkije met 3-0 verslagen in de Nations League. Kevin De Bruyne maakte in Stade Maurice Dufrasne (Sclessin) twee doelpunten voor de ploeg van bondscoach Mark van Bommel. Romelu Lukaku nam de derde treffer voor zijn rekening.
14 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Frankrijk heeft zijn derde overwinning op rij in de Nations League misgelopen. De ploeg van de nieuwe bondscoach Zinédine Zidane speelde in het Stade de France met 1-1 gelijk tegen aartsrivaal Italië. Frankrijk won eerder van Turkije en België en leidt met 7 punten groep 1 van de A-league.
14 uur geledenMARIBOR (ANP) - Jong Oranje heeft de kans om de play-offs voor het EK van 2027 in Albanië en Servië te bereiken in leven gehouden. De ploeg van bondscoach Michael Reiziger won in Maribor de voorlaatste kwalificatiewedstrijd met 4-2 van Jong Slovenië.
17 uur geledenASTANA (ANP) - John van 't Schip heeft ook de derde wedstrijd als bondscoach van Kazachstan niet kunnen winnen. In het eigen Astana verloor de ploeg met 2-1 van Moldavië.
17 uur geleden