Beoogde voorzitter Cambuur trekt zich terug na onrust
LEEUWARDEN (ANP) - Ype Smid heeft het aanbod afgeslagen om voorzitter te worden van de raad van commissarissen van SC Cambuur. De beoogde aanstelling van Smid leidde tot heel wat rumoer in Leeuwarden. "De onrust die is ontstaan, is niet in het belang van de club en dat moet altijd voorop staan bij iedereen", zegt Smid. "Om de rust te laten terugkeren, trek ik mijn kandidatuur als voorzitter van de raad van commissarissen in en zal ik de club blijven steunen waar ik kan in mijn rol als erevoorzitter en certificaathouder."
De Stichting Cambuur, het hoogste orgaan van de Friese voetbalclub, had Smid voorgedragen voor de vacante positie van rvc-voorzitter. Die voordracht viel echter bij lang niet iedereen goed. Zo dreigden volgens de Leeuwarder Courant financieel directeur Gerald van den Belt en twee commissarissen op te stappen als Smid in een officiële rol zou terugkeren. Smid haalde Cambuur in 2011 uit de financiële problemen en was tot 2018 voorzitter van de rvc.
Cambuur gaat aan kop in de Keuken Kampioen Divisie en hoopt dit seizoen te promoveren naar de eredivisie. Trainer Henk de Jong zei vrijdag te hopen dat de rust snel terugkeert in Leeuwarden. De Jong maakte zich vooral sterk voor het behoud van Van den Belt. "Hij is een rustpunt, een kwaliteitsman, een topbestuurder in voetballand. Daar moet je heel zuinig op zijn. We moeten zorgen dat de rust erin blijft", aldus de trainer bij FOX Sports.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.
2 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.
3 uur geledenVANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.
8 uur geledenSITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
11 uur geledenBURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.
14 uur geleden