
Beoogde Republikeinse leiders: kandidaten Trump snel goedkeuren
WASHINGTON (ANP) - De drie kandidaten om fractievoorzitter van de Republikeinen te worden in de Senaat, hebben duidelijk gemaakt dat ze haast willen maken met het goedkeuren van kandidaten die de aankomende president Donald Trump voordraagt voor topposities. Trump had op berichtendienst X geëist dat kandidaten voor de "felbegeerde" toppositie het gebruik goedkeuren van een methode om dat snel te doen, zogenoemde recess appointments (recesbenoemingen).
In de Verenigde Staten moet de Senaat kandidaten goedkeuren die door de president worden voorgedragen voor topfuncties. Trump sprak op X de vrees uit dat zijn kandidaten jaren op goedkeuring moeten wachten. "Het kan soms twee jaar of langer duren. Dat deden ze vier jaar geleden en dat we kunnen we niet nogmaals laten gebeuren", schreef hij.
Trump stuurt daarom aan op recesbenoemingen. De president mag tijdelijk functionarissen benoemen als de Senaat met reces is. De drie Republikeinse kandidaten die hopen Mitch McConnell op te volgen als leider in de Senaat, reageerden volgens Amerikaanse media als Axios en The New York Times snel op die eis van hun aankomende president.
Senator John Thune zei dat "snel en doortastend" moet worden opgetreden om het kabinet van Trump goed te keuren. "Alle opties liggen op tafel om dat voor elkaar te krijgen, inclusief recesbenoemingen." Senator John Cornyn stelde dat het onacceptabel is als Democraten proberen benoemingen van Trump te blokkeren. "Als ze dat doen, blijven we in sessie, ook in weekenden, tot ze toegeven." Ook wees hij op het recht van de president om recesbenoemingen te doen.
De door miljardair Elon Musk gesteunde senator Rick Scott liet ook weten het helemaal eens te zijn met Trump. "Ik zal al het nodige doen om uw kandidaten zo snel mogelijk goedgekeurd te krijgen."
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Een groot zeilschip van de Mexicaanse marine is zaterdagavond (lokale tijd) in botsing gekomen met de Brooklyn Bridge in New York. Volgens Amerikaanse media zouden er meerdere gewonden zijn op de boot waar minstens tweehonderd mensen aan boord waren.
11 minuten geledenPALM SPRINGS (ANP/RTR/AFP) - De FBI zegt dat de bomaanslag zaterdag op een vruchtbaarheidskliniek in Palm Springs een terreuraanslag was en de kliniek waarschijnlijk opzettelijk is aangevallen. "Dit was een opzettelijke terroristische daad. Naarmate ons onderzoek vordert, zullen we bepalen of het om internationaal terrorisme of binnenlands terrorisme gaat", zei Akil Davis van de FBI in Los Angeles tegen verslaggevers.
1 uur geledenN i e u w bericht, met reactie van politie in 1e alinea
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische leger zegt een raket te hebben onderschept die vanuit Jemen op het land werd afgeschoten. In verschillende gebieden in Israël ging het luchtalarm af, aldus het leger.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Raad, António Costa, is "geschokt" over de situatie in de Palestijnse Gazastrook, die het doelwit is van een uitgebreid nieuw Israëlisch offensief. Het EU-kopstuk riep de Israëlische regering op een einde te maken aan het geweld.
8 uur geledenBASEL (ANP) - In het centrum van Basel is het kort voor het begin van het Eurovisie Songfestival onrustig. In de stad demonstreren enkele honderden pro-Palestijnse activisten, melden lokale media.
8 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Leiders van Arabische landen roepen andere landen en instellingen op om hun plan voor de wederopbouw van de Gazastrook te financieren. Dat staat in de slotverklaring van een top van de Arabische Liga. De landen willen bovendien dat de internationale gemeenschap meer doet om een einde te maken aan het bloedvergieten in Gaza en dat de humanitaire hulp kan worden hervat.
10 uur geleden