Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beoogde redder van wankel IT-concern Atos trekt zich terug

Beoogde redder van wankel IT-concern Atos trekt zich terug

PARIJS (ANP) - De beoogde redder van het Franse IT-concern Atos heeft zich teruggetrokken uit de overname van grote delen van het bedrijf. Onlangs presenteerde een groep bedrijven onder leiding van consultancyfirma Onepoint zich als investeerder in Atos, dat moeite heeft om zijn hoge schulden af te betalen. Maar nu laat dat consortium weten dat de "omstandigheden niet rijp waren om een overeenkomst te sluiten".

Bij het reddingsplan van Onepoint, investeerder Butler Industries en digitaal dienstverlener Econocom zouden enkele miljarden euro's aan schulden omgezet worden in aandelenkapitaal.

Atos zou ook nog eens een nieuwe financiële injectie krijgen in de vorm van 75 miljoen euro aan kapitaal en 1,5 miljard euro aan nieuw krediet. Atos rekent er nog steeds op dat dit gaat gebeuren, meldt het bedrijf zelf. Ook denkt Atos nog altijd een akkoord met schuldeisers te kunnen sluiten.

Tsjechische miljardair

Nu de groep onder leiding van Onepoint zich terugtrekt, is er een kans dat de Tsjechische miljardair Daniel Křetínský een nieuwe poging doet om Atos in te lijven. Hij heeft te kennen gegeven hier interesse in te hebben.

Een faillissement van het concern zou grote gevolgen hebben. Atos levert voor tal van grote organisaties, ook in Nederland, IT-diensten. Ook de Olympische Spelen in Parijs steunen deze zomer op diensten van het bedrijf. Onlangs werd bekend dat de Franse staat voor 700 miljoen euro onderdelen van Atos wil kopen die van strategisch belang zijn, zoals de beveiliging van supercomputers.

Meer uit Financieel

Milieuorganisatie dient in Brussel klacht in over Nieuw-Zeeland

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse milieuorganisatie Both ENDS dient in Brussel een klacht in tegen Nieuw-Zeeland, omdat het land klimaatafspraken uit een twee jaar oude handelsovereenkomst met de Europese Unie niet zou nakomen. De Nieuw-Zeelandse regering hief vorig jaar een verbod op de zoektocht naar nieuwe olie- en gasvelden op zee op. Ook voerde ze onlangs wetgeving in die een lopende klimaatzaak tegen een zuivelconcern onmogelijk maakte.

1 uur geleden
Eurocommissaris: Brussel onderzoekt hoe brandstof goedkoper kan

DUBLIN/BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat onderzoeken wat er gedaan kan worden om brandstof voor vervoer goedkoper te maken, zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) na afloop van een overleg met EU-ministers van Energie.

3 uur geleden
AEX nadert recordslot dankzij opmars chipaandelen, Arcadis omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste graadmeter voor de beurs in Amsterdam, bereikte dinsdag tussentijds een recordstand van 1125 punten, maar wist niet op de hoogste slotstand ooit te sluiten. Vooral chipaandelen waren in trek, net als op Wall Street.

4 uur geleden
Topman Eiffeltoren stapt op na ophef om wegsturen medewerksters

PARIJS (ANP) - De exploitant van de Eiffeltoren heeft dinsdag bekendgemaakt dat de topman van de bezienswaardigheid eind dit jaar vertrekt. Het besluit volgt op de ophef die ontstond toen vrouwelijke medewerkers werden weggestuurd tijdens een bezoek van een hindoeïstische religieuze groep. Patrick Branco Ruivo is sinds 2018 topman van het monument.

5 uur geleden
Wall Street opent voorzichtig door onzekerheid over inflatie

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het dinsdag bij de opening van de beurzen voorzichtig aan in afwachting van cijfers over de Amerikaanse inflatie en het belangrijke banenrapport van de overheid die deze week naar buiten komen. Ook het uitblijven van vooruitgang in de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran tempert de risicobereidheid.

6 uur geleden
AFM ziet toename misleidende beleggingscontent op sociale media

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten heeft deze zomer een sterke toename gezien in het aantal vragen en negatieve signalen dat zij ontvangt over finfluencing en online beleggingscontent. Finfluencers zijn mensen die via sociale media advies delen over beleggen en financiële producten. "Deze content kan, met of zonder opzet, leiden tot misinformatie, slechte beleggingen of zelfs oplichting", waarschuwt de toezichthouder.

6 uur geleden
Nederlandse organisaties dreigen met rechtszaak om Meta-bril

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse organisaties hebben socialemediabedrijf Meta gesommeerd om te stoppen met de verkoop van zijn AI- en camerabril. Doet Meta dit niet binnen twee weken, dan spannen ze een kort geding aan tegen het moederbedrijf van Instagram en Facebook. De bril maakt het stiekem filmen van anderen gemakkelijk en werkt daarmee privacyschendingen en online grensoverschrijdend gedrag in de hand, stellen The Firewall en Offlimits.

6 uur geleden