Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beoogde redder van wankel IT-concern Atos trekt zich terug

Beoogde redder van wankel IT-concern Atos trekt zich terug

PARIJS (ANP) - De beoogde redder van het Franse IT-concern Atos heeft zich teruggetrokken uit de overname van grote delen van het bedrijf. Onlangs presenteerde een groep bedrijven onder leiding van consultancyfirma Onepoint zich als investeerder in Atos, dat moeite heeft om zijn hoge schulden af te betalen. Maar nu laat dat consortium weten dat de "omstandigheden niet rijp waren om een overeenkomst te sluiten".

Bij het reddingsplan van Onepoint, investeerder Butler Industries en digitaal dienstverlener Econocom zouden enkele miljarden euro's aan schulden omgezet worden in aandelenkapitaal.

Atos zou ook nog eens een nieuwe financiële injectie krijgen in de vorm van 75 miljoen euro aan kapitaal en 1,5 miljard euro aan nieuw krediet. Atos rekent er nog steeds op dat dit gaat gebeuren, meldt het bedrijf zelf. Ook denkt Atos nog altijd een akkoord met schuldeisers te kunnen sluiten.

Tsjechische miljardair

Nu de groep onder leiding van Onepoint zich terugtrekt, is er een kans dat de Tsjechische miljardair Daniel Křetínský een nieuwe poging doet om Atos in te lijven. Hij heeft te kennen gegeven hier interesse in te hebben.

Een faillissement van het concern zou grote gevolgen hebben. Atos levert voor tal van grote organisaties, ook in Nederland, IT-diensten. Ook de Olympische Spelen in Parijs steunen deze zomer op diensten van het bedrijf. Onlangs werd bekend dat de Franse staat voor 700 miljoen euro onderdelen van Atos wil kopen die van strategisch belang zijn, zoals de beveiliging van supercomputers.

Meer uit Financieel

Schiphol zoekt bouwpartners voor miljardenvernieuwing luchthaven

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol zoekt bouw- en onderhoudspartners voor het onderhoud en de renovatie van de luchthaven. De komende tien jaar steekt Schiphol miljarden in vernieuwing.

1 uur geleden
Zorgverzekeraar DSW neemt branchegenoot Salland over

SCHIEDAM/DEVENTER (ANP) - Zorgverzekeraar DSW neemt zijn branchegenoot Salland over. Vanaf 1 januari 2028 worden de activiteiten van Salland onderdeel van de DSW-organisatie. Financiële details over de transactie worden niet gemeld.

1 uur geleden
ArcelorMittal kan staalfabriek in Oekraïne niet heropstarten

KRYVIH RIH (ANP) - ArcelorMittal kan zijn beschadigde staalfabriek in Oekraïne niet veilig heropstarten. De fabriek in de Oekraïense stad Kryvih Rih is de afgelopen tijd doelwit geweest van meerdere Russische raketaanvallen. Daarbij zijn doden en gewonden gevallen en werd aanzienlijke schade aangericht.

2 uur geleden
AEX-index begint met winst, olieprijs daalt na sterke opmars

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met winst begonnen, mede dankzij koersstijgingen van staalconcern ArcelorMittal en de chipbedrijven ASMI, ASML en Besi. De olieprijzen daalden na de sterke opmars een dag eerder. Volgens zakenkrant Financial Times heeft Iran de Verenigde Staten een nieuw voorstel gedaan dat binnen zeven dagen moet leiden tot een staakt-het-vuren en de heropening van de Straat van Hormuz.

2 uur geleden
Adviesprijs benzine in Nederland stijgt naar nieuw record

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine in Nederland heeft vrijdag een nieuw record bereikt. Door aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten zijn de olieprijzen de afgelopen dagen opgelopen en dat is merkbaar voor automobilisten aan de pomp.

3 uur geleden
Impact kleine aardappeloogst op supermarktprijs blijft beperkt

LELYSTAD (ANP) - De impact van de kleine aardappeloogst op de prijzen van frites en andere aardappelproducten die consumenten in de supermarkt betalen, blijft naar verwachting beperkt. Dat meldt marktbureau DCA Market Intelligence. Voor telers is de impact van de kleine oogst volgens DCA wel groot.

3 uur geleden
Toeristen geven opnieuw meer uit in Nederland, bijna 118 miljard

DEN HAAG (ANP) - Toeristen hebben vorig jaar in Nederland bijna 118 miljard euro uitgegeven, ongeveer 6 miljard meer dan in 2024. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gecorrigeerd voor inflatie stegen de toeristische uitgaven met zo'n 3 procent.

5 uur geleden