Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beoogde partner VDL Nedcar Rivian verhoogt prijzen van auto's

Beoogde partner VDL Nedcar Rivian verhoogt prijzen van auto's

IRVINE (ANP/BLOOMBERG) - Producent van elektrische auto's Rivian verhoogt de prijzen voor zijn voertuigen. Het Amerikaanse bedrijf, dat mogelijk ook auto's bij VDL Nedcar in het Limburgse Born gaat produceren, ziet zich daartoe genoodzaakt door de tekorten aan halfgeleiders en hogere prijzen voor onderdelen.

De pick-uptruck R1T zal naar verwachting zo'n 17 procent duurder worden. Nu nog hangt aan de wagen een prijskaartje van 67.500 dollar (60.800 euro). Dat wordt 79.500 dollar. Voor de sportieve terreinwagen R1S SUV zal een vijfde meer moeten worden betaald. Deze auto kan dus niet voor 70.000 dollar, maar voor 84.500 dollar worden aangeschaft. Net als de meeste fabrikanten wordt Rivian geconfronteerd met inflatiedruk, stijgende kosten van onderdelen en problemen in de leveringsketen, zei topman Jiten Behl in een verklaring.

Rivian wordt gezien als een potentiële concurrent voor marktleider Tesla. Hoewel het bedrijf relatief weinig voertuigen heeft afgeleverd, 920 per 31 december, was zijn beursgang in november de op vijf na grootste in de Amerikaanse geschiedenis. Rivian wordt gesteund door grote investeerders als Amazon en T. Rowe Price.

Rivian is pas in september begonnen met de productie en leveringen van de pick-up, nadat de lancering diverse malen was uitgesteld vanwege problemen in de toeleveringsketen. De SUV ging in december in productie.

Meer uit Financieel

China verbiedt export naar wapenbedrijven door handel met Taiwan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel heeft vrijdag zeven Europese bedrijven op een zwarte lijst gezet en handelsbeperkingen opgelegd. Aanleiding is hun betrokkenheid bij wapenverkopen aan Taiwan. Het is volgens persbureau Bloomberg voor het eerst dat Europese bedrijven op deze lijst terechtkomen.

36 minuten geleden
Wedden op eigen doelpunt kan niet meer na ingrijpen autoriteit

DEN HAAG (ANP) - Twee goksites hebben de mogelijkheid om op eigen doelpunten te wedden verwijderd nadat ze daarop waren aangesproken door de Kansspelautoriteit (Ksa). Dit soort weddenschappen zijn niet toegestaan omdat ze een verhoogd risico hebben op matchfixing.

1 uur geleden
Duits bedrijfsleven even somber als tijdens coronapandemie

MÜNCHEN (ANP) - De omstandigheden voor Duitse bedrijven zijn in april aanzienlijk verslechterd, meldt onderzoeksinstituut Ifo op basis van zijn maandelijkse enquête onder ondernemers. Een graadmeter voor het ondernemersvertrouwen in Duitsland zakte tot het laagste niveau sinds de coronapandemie.

1 uur geleden
Eigenaar kunstmestfabriek Sluiskil verwacht hogere gaskosten

OSLO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Kunstmestproducent Yara, bekend van zijn grote complex in het Zeeuwse Sluiskil, verwacht dat de kosten voor aardgas in de komende maanden flink hoger liggen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Het Noorse concern denkt dat de kosten in het tweede kwartaal 150 miljoen dollar (ruim 128 miljoen euro) hoger uitvallen dan een jaar geleden.

1 uur geleden
Porsche doet belang in sportwagenmerk Bugatti van de hand

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Porsche verkoopt zijn belang in sportwagenmerk Bugatti. De Duitse autofabrikant heeft ingestemd met de verkoop aan een consortium onder leiding van HOF Capital, een fonds dat mede werd opgericht door een telg uit een Egyptische miljardairsfamilie.

1 uur geleden
EU akkoord met tijdlijn om concurrerender te worden

NICOSIA (ANP) - De EU-landen, de Europese Commissie en het Europees Parlement hebben vrijdag hun handtekening gezet onder een routekaart om de interne markt te verbeteren. De EU wil vaart maken met het vereenvoudigen van regels voor de interne markt. Daarmee hoopt Europa concurrerender te worden.

2 uur geleden
Betaalbedrijf Adyen stijgt op Damrak na Duitse overname

AMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De betalingsverwerker koopt het Duitse Talon.One voor 750 miljoen euro. Het bedrijf biedt winkelketens en grote merken een systeem aan waarmee ze op maat gemaakte promotiecampagnes voor klanten kunnen opzetten. Met de aankoop verwacht Adyen zijn activiteiten uit te breiden van het verwerken van betalingen naar marketing. Het aandeel werd ruim 3 procent hoger gezet.

4 uur geleden