Beoogde partner VDL Nedcar Rivian verhoogt prijzen van auto's
IRVINE (ANP/BLOOMBERG) - Producent van elektrische auto's Rivian verhoogt de prijzen voor zijn voertuigen. Het Amerikaanse bedrijf, dat mogelijk ook auto's bij VDL Nedcar in het Limburgse Born gaat produceren, ziet zich daartoe genoodzaakt door de tekorten aan halfgeleiders en hogere prijzen voor onderdelen.
De pick-uptruck R1T zal naar verwachting zo'n 17 procent duurder worden. Nu nog hangt aan de wagen een prijskaartje van 67.500 dollar (60.800 euro). Dat wordt 79.500 dollar. Voor de sportieve terreinwagen R1S SUV zal een vijfde meer moeten worden betaald. Deze auto kan dus niet voor 70.000 dollar, maar voor 84.500 dollar worden aangeschaft. Net als de meeste fabrikanten wordt Rivian geconfronteerd met inflatiedruk, stijgende kosten van onderdelen en problemen in de leveringsketen, zei topman Jiten Behl in een verklaring.
Rivian wordt gezien als een potentiële concurrent voor marktleider Tesla. Hoewel het bedrijf relatief weinig voertuigen heeft afgeleverd, 920 per 31 december, was zijn beursgang in november de op vijf na grootste in de Amerikaanse geschiedenis. Rivian wordt gesteund door grote investeerders als Amazon en T. Rowe Price.
Rivian is pas in september begonnen met de productie en leveringen van de pick-up, nadat de lancering diverse malen was uitgesteld vanwege problemen in de toeleveringsketen. De SUV ging in december in productie.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.
5 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst gesloten, na het verlies een dag eerder. Betalingsverwerker Adyen en chiptoeleverancier Besi waren in trek bij beleggers op het Damrak.
8 uur geledenANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau ooit door zorgen over een sterk stijgende inflatie als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van definitieve cijfers. Door de oorlog zijn de brandstofprijzen flink gestegen en dat raakt de koopkracht van huishoudens in de Verenigde Staten.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Justitie in de Verenigde Staten sluit het onderzoek naar de Federal Reserve, maakte aanklaagster Jeanine Pirro bekend via X. Formeel ging dat onderzoek over kostenoverschrijdingen bij een verbouwing van het kantoor van de centrale bank. Maar Fed-voorzitter Jerome Powell zei begin dit jaar dat de regering van president Donald Trump via een strafrechtelijk onderzoek druk wilde uitoefenen op het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.
8 uur geleden