Beoogde partner VDL Nedcar Rivian verhoogt prijzen van auto's
IRVINE (ANP/BLOOMBERG) - Producent van elektrische auto's Rivian verhoogt de prijzen voor zijn voertuigen. Het Amerikaanse bedrijf, dat mogelijk ook auto's bij VDL Nedcar in het Limburgse Born gaat produceren, ziet zich daartoe genoodzaakt door de tekorten aan halfgeleiders en hogere prijzen voor onderdelen.
De pick-uptruck R1T zal naar verwachting zo'n 17 procent duurder worden. Nu nog hangt aan de wagen een prijskaartje van 67.500 dollar (60.800 euro). Dat wordt 79.500 dollar. Voor de sportieve terreinwagen R1S SUV zal een vijfde meer moeten worden betaald. Deze auto kan dus niet voor 70.000 dollar, maar voor 84.500 dollar worden aangeschaft. Net als de meeste fabrikanten wordt Rivian geconfronteerd met inflatiedruk, stijgende kosten van onderdelen en problemen in de leveringsketen, zei topman Jiten Behl in een verklaring.
Rivian wordt gezien als een potentiƫle concurrent voor marktleider Tesla. Hoewel het bedrijf relatief weinig voertuigen heeft afgeleverd, 920 per 31 december, was zijn beursgang in november de op vijf na grootste in de Amerikaanse geschiedenis. Rivian wordt gesteund door grote investeerders als Amazon en T. Rowe Price.
Rivian is pas in september begonnen met de productie en leveringen van de pick-up, nadat de lancering diverse malen was uitgesteld vanwege problemen in de toeleveringsketen. De SUV ging in december in productie.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.
6 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.
6 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.
9 uur geleden