Beoogde Everton-trainer Benítez bedreigd met tekst op spandoek
LIVERPOOL (ANP) - De politie in Engeland stelt een onderzoek in naar een spandoek met een bedreigende tekst dat in het dorpje Caldy op het schiereiland Wirral is opgehangen in de vroege maandagochtend. "We weten waar je woont. Teken niet", viel er op een wit laken te lezen. Het spandoek hing over een tuinmuur in de buurt van de woning van de Spaanse voetbaltrainer Rafael Benítez (61).
De oud-coach van Liverpool (2004-2010) is de beoogde trainer van Everton, de club van technisch directeur Marcel Brands. De harde kern van de tweede profclub uit Liverpool is echter fel gekant tegen de komst van Benítez gezien zijn langdurige en ook succesvolle periode op Anfield. Enkele uitspraken van hem destijds over Everton ("een kleine club") worden hem eveneens nog steeds zwaar aangerekend door de aanhang.
De plaatselijke politie gaat er daarom van uit dat hooligans van Everton het gewraakte spandoek hebben opgehangen. Benítez heeft zijn Engelse huis in Caldy na zijn vertrek bij Liverpool altijd in bezit gehouden.
Eerder al werden anti-Benítez spandoeken bij het stadion van Everton in Liverpool aangetroffen.
Meer uit Voetbal
ATLANTA (ANP) - De Marokkaanse internationals moeten geloven dat ze als eerste Afrikaanse land de wereldtitel kunnen winnen. Dat zei bondscoach Mohamed Ouahbi nadat hij zich met zijn elftal voor de zestiende finales had geplaatst. Daarin is mogelijk het Nederlands elftal de tegenstander.
6 minuten geledenSEATTLE (ANP) - Gianni Infantino heeft nogmaals herhaald dat er vrijdag in Seattle geen officiële Pride Match op het WK voetbal plaatsvindt. De FIFA-voorzitter wil hiermee de verwarring wegnemen, die volgens de wereldvoetbalfederatie is ontstaan rondom de wedstrijd tussen Egypte en Iran. "Er vindt vrijdag een WK-duel plaats in Seattle en op dezelfde dag worden er door andere organisaties verschillende evenementen gehouden. De twee zijn niet met elkaar verbonden", aldus een woordvoerder van de FIFA tegen het ANP.
7 minuten geledenMIAMI (ANP) - Bondscoach Carlo Ancelotti van Brazilië heeft niet echt een voorkeur voor een tegenstander in de zestiende finales van het WK. "Nederland heeft meer ervaring dan Japan, dat de laatste jaren echter ook veel goede resultaten heeft geboekt. Zweden heeft veel potentie", zei de Italiaan na een zege op Schotland in Miami (3-0).
10 minuten geledenSEATTLE (ANP) - Bosnië-Herzegovina heeft voor het eerst de knock-outfase van het wereldkampioenschap voetbal bereikt. Het elftal van bondscoach Sergej Barbarez won woensdag met 3-1 van Qatar en eindigde met 4 punten op de derde plaats in groep B.
11 minuten geledenMIAMI (ANP) - Brazilië is op het wereldkampioenschap voetbal als eerste geëindigd in groep C. Het elftal van bondscoach Carlo Ancelotti won in Miami met 3-0 van Schotland. Aanvaller Vinícius Júnior maakte in de eerste helft twee doelpunten.
1 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Tahith Chong (26) is het zat om steeds uit te moeten leggen dat alle spelers bij Curaçao als 'broeders' van hem zijn. De aanvaller is de enige van de 26 selectiespelers die op het eiland is geboren. Verschillende internationale media hebben daar vraagtekens bij gezet. "We hebben allemaal roots uit Curaçao. We willen samen iets bijzonders bereiken. Iedereen is bij ons gelijk. Er is geen onderscheid", stelde Chong in het Philadelphia Stadium waar Curaçao op donderdag de derde groepswedstrijd tegen Ivoorkust speelt.
3 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Dick Advocaat (78) heeft vertrouwen in het elftal van Curaçao dat op donderdag de derde groepswedstrijd speelt tegen Ivoorkust. 'The Blue Wave' moet in het Philadelphia Stadium winnen om naar de zestiende finales te gaan. "We kunnen het iedere tegenstander moeilijk maken. Als we zo spelen als tegen Ecuador, dan zitten we in de goede richting. Ik heb er wel een goed gevoel bij."
3 uur geleden