Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beoogde ambassadeur VS in Israël: annexatie westoever een optie

Beoogde ambassadeur VS in Israël: annexatie westoever een optie

WASHINGTON (ANP) - De beoogde nieuwe Amerikaanse ambassadeur in Israël heeft gezegd dat de Israëlische annexatie van de Palestijnse Westelijke Jordaanoever "natuurlijk" een mogelijkheid is tijdens de komende presidentstermijn van Donald Trump, meldt The Times of Israel. Trump maakte dinsdag bekend Mike Huckabee te nomineren als ambassadeur, omdat hij een voorliefde voor Israël zou hebben.

Huckabee benadrukte woensdag in een interview met Army Radio dat hij niet over het beleid gaat. "Ik zal het beleid van de president uitvoeren, maar hij heeft al tijdens zijn eerste termijn aangetoond dat hij meer heeft gedaan voor de soevereiniteit van Israël dan ieder andere Amerikaanse president: het verplaatsen van de ambassade, het erkennen van de Golanhoogten en Jeruzalem als de hoofdstad. Niemand heeft meer gedaan dan Trump en ik ga ervan uit dat hij daarmee doorgaat."

Israël bezet de Westelijke Jordaanoever al sinds 1967 en er worden sindsdien steeds meer Israëlische nederzettingen gebouwd. De uiterst rechtse regering van Benjamin Netanyahu wil het gebied helemaal annexeren, maar dat plan stuit op veel internationale kritiek. Het gaat lijnrecht in tegen de tweestatenoplossing: het idee dat er naast een Israëlische ook een Palestijnse staat moet bestaan. De huidige Amerikaanse regering is tegen een annexatie.

Meer uit Buitenland

Bom ontploft bij vruchtbaarheidskliniek in VS

N i e u w bericht, met reactie van politie in 1e alinea

2 minuten geleden
Israël meldt onderschepping raket uit Jemen

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische leger zegt een raket te hebben onderschept die vanuit Jemen op het land werd afgeschoten. In verschillende gebieden in Israël ging het luchtalarm af, aldus het leger.

1 uur geleden
EU-kopstuk geschokt over gevolgen Israëlisch offensief in Gaza

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Raad, António Costa, is "geschokt" over de situatie in de Palestijnse Gazastrook, die het doelwit is van een uitgebreid nieuw Israëlisch offensief. Het EU-kopstuk riep de Israëlische regering op een einde te maken aan het geweld.

7 uur geleden
Honderden pro-Palestijnse betogers in Basel voor songfestival

BASEL (ANP) - In het centrum van Basel is het kort voor het begin van het Eurovisie Songfestival onrustig. In de stad demonstreren enkele honderden pro-Palestijnse activisten, melden lokale media.

7 uur geleden
Arabische landen roepen op tot financiering wederopbouw Gaza

BAGDAD (ANP/AFP) - Leiders van Arabische landen roepen andere landen en instellingen op om hun plan voor de wederopbouw van de Gazastrook te financieren. Dat staat in de slotverklaring van een top van de Arabische Liga. De landen willen bovendien dat de internationale gemeenschap meer doet om een einde te maken aan het bloedvergieten in Gaza en dat de humanitaire hulp kan worden hervat.

9 uur geleden
Trump spreekt maandag met Poetin over Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump spreekt maandag telefonisch met de Russische president Vladimir Poetin over de oorlog in Oekraïne, schrijft de Amerikaanse president op Truth Social. Vervolgens praat hij met Volodymyr Zelensky. Samen met de Oekraïense president spreekt hij daarna nog met verschillende NAVO-leden.

10 uur geleden
Lufthansa-toestel vliegt tien minuten zonder controle piloot

MADRID (ANP/DPA) - Tijdens een vlucht van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa is de copiloot flauwgevallen terwijl de gezagvoerder naar het toilet was. Het vliegtuig met 199 passagiers, op weg van Frankfurt naar Sevilla, vloog ongeveer tien minuten zonder een controlerende piloot.

10 uur geleden