Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beoogde ambassadeur VS in Israël: annexatie westoever een optie

Beoogde ambassadeur VS in Israël: annexatie westoever een optie

WASHINGTON (ANP) - De beoogde nieuwe Amerikaanse ambassadeur in Israël heeft gezegd dat de Israëlische annexatie van de Palestijnse Westelijke Jordaanoever "natuurlijk" een mogelijkheid is tijdens de komende presidentstermijn van Donald Trump, meldt The Times of Israel. Trump maakte dinsdag bekend Mike Huckabee te nomineren als ambassadeur, omdat hij een voorliefde voor Israël zou hebben.

Huckabee benadrukte woensdag in een interview met Army Radio dat hij niet over het beleid gaat. "Ik zal het beleid van de president uitvoeren, maar hij heeft al tijdens zijn eerste termijn aangetoond dat hij meer heeft gedaan voor de soevereiniteit van Israël dan ieder andere Amerikaanse president: het verplaatsen van de ambassade, het erkennen van de Golanhoogten en Jeruzalem als de hoofdstad. Niemand heeft meer gedaan dan Trump en ik ga ervan uit dat hij daarmee doorgaat."

Israël bezet de Westelijke Jordaanoever al sinds 1967 en er worden sindsdien steeds meer Israëlische nederzettingen gebouwd. De uiterst rechtse regering van Benjamin Netanyahu wil het gebied helemaal annexeren, maar dat plan stuit op veel internationale kritiek. Het gaat lijnrecht in tegen de tweestatenoplossing: het idee dat er naast een Israëlische ook een Palestijnse staat moet bestaan. De huidige Amerikaanse regering is tegen een annexatie.

Meer uit Buitenland

Trump: Amerikaanse vloot is op weg naar Iran

AIR FORCE ONE (ANP/RTR) - President Donald Trump zei donderdag dat de Verenigde Staten een "armada" onderweg hebben naar Iran, die hij hoopt "niet te hoeven gebruiken". Hij herhaalde zijn waarschuwingen aan Teheran om geen demonstranten te doden of het nucleaire programma te hervatten.

1 uur geleden
Von der Leyen: snel meer investeren in Arctische veiligheid

BRUSSEL (ANP) - Er moet snel meer worden geïnvesteerd in de Arctische veiligheid en het Arctische gebied, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie na afloop van de extra top van EU-regeringsleiders. "We hebben collectief te weinig geïnvesteerd. Het is dus hoog tijd om de verantwoordelijkheid te nemen."

1 uur geleden
Costa na top: EU zal lidstaten blijven verdedigen tegen dwang

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zal haar belangen en haar lidstaten blijven verdedigen tegen elke vorm van dwang, zei voorzitter van de EU-leiders António Costa na afloop van de extra top donderdag. "Zij heeft de macht en de middelen om dit te doen en zal dit doen wanneer nodig", benadrukte hij.

3 uur geleden
Trump over blauwe plekken: hand gestoten aan tafel

AIR FORCE ONE (ANP/AFP) - Foto's van blauwe plekken op de hand van Donald Trump leidden onlangs tot hernieuwde speculaties over de gezondheid van de 79-jarige Amerikaanse president. Trump wuifde die aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One weg: hij zou simpelweg zijn hand aan een tafel hebben gestoten.

4 uur geleden
Oekraïne: moeilijkste dag voor stroomvoorziening sinds eind 2022

KYIV (ANP/RTR) - De elektriciteitsvoorziening in Oekraïne kende donderdag de grootste problemen sinds de grootschalige stroomuitval in november 2022 door Russische aanvallen. De situatie blijft "uiterst moeilijk", aldus minister van Energie Denys Sjmyhal.

7 uur geleden
EU-buitenlandchef: onze betrekkingen met VS hebben klap gekregen

BRUSSEL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas hebben de betrekkingen met de VS deze week een behoorlijke klap gekregen vanwege de situatie rondom Groenland. "En die onderlinge meningsverschillen komen vooral Rusland en China ten goede", zei ze voorafgaand aan overleg met de EU-leiders.

8 uur geleden
Trump kijkt terug op 'ongelooflijke tijd' in Davos

DAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is onderweg van het World Economic Forum (WEF) naar Washington, meldt hij op zijn eigen platform Truth Social. Trump schrijft dat hij een "ongelooflijke tijd" heeft gehad in Davos, waar hij een toespraak gaf en met NAVO-chef Mark Rutte afspraken maakte over Groenland.

8 uur geleden