Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beoogd Vitesse-eigenaar Franke betreurt late reactie KNVB

Beoogd Vitesse-eigenaar Franke betreurt late reactie KNVB

AMSTERDAM (ANP) - Beoogd Vitesse-eigenaar Guus Franke heeft zijn teleurstelling uitgesproken over het late verzoek van de licentiecommissie van de KNVB om meer informatie in het overnameproces. Volgens Franke heeft hij al eerder aangegeven dat hij waar nodig extra toelichting wilde geven op de ingediende stukken voor de overname.

Vitesse meldde eerder woensdag dat het alle documenten heeft ingeleverd bij de beroepscommissie van de KNVB in het beroep tegen het intrekken van de proflicentie. Daarvoor moest de club een sluitende begroting inleveren. Volgens algemeen directeur Edwin Reijntjes staat het overnameproces van Franke los van de beroepszaak die Vitesse heeft lopen over de proflicentie.

Vitesse had vorige week al aangegeven dat de club voor de benodigde begroting niet kon terugvallen op de garantstelling van Franke, omdat die pas garant wilde staan als hij aandeelhouder is. De club heeft daarom een begroting ingeleverd zonder de inbreng van Franke en verwacht daarover een positief besluit van de beroepscommissie, meldt Reijntjes. De algemeen directeur voegt eraan toe dat de club vierkant achter Franke als aandeelhouder van Vitesse staat. "De licentiecommissie zegt daarover echter dat ze nog vragen hebben en dat duurt even."

Redding

Franke laat in een verklaring weten dat hij alle benodigde informatie al bij de KNVB en de club heeft aangeleverd. "Omdat we niets hoorden van de KNVB hebben we bijna drie weken geleden al aangeboden dat de KNVB het rapport van forensisch accountantskantoor Grant Thornton verder zou uitdiepen. We hebben aangegeven dat we daaraan alle medewerking zouden geven, maar hebben daar nooit een reactie op gekregen. En nu, een dag voor de deadline, komen ze alsnog met vragen die toen al gesteld hadden kunnen worden en eenvoudig beantwoord hadden kunnen worden."

De ondernemer betreurt deze gang van zaken: "Ik ben hieraan begonnen omdat ik van mening ben dat Vitesse gered kan worden. Wij hebben hier inmiddels ook veel tijd, energie en geld in geïnvesteerd. Wij beraden ons nu op onze positie. Het is alleen jammer dat de verloren tijd straks weleens cruciaal kan blijken te zijn in een scenario waar niemand op zit te wachten."

Vitesse krijgt waarschijnlijk donderdag te horen of het gezond genoeg is om komend seizoen in de Keuken Kampioen Divisie uit te komen en daarmee kan blijven voortbestaan.

Meer uit Voetbal

Klopp: Nederland ideale tegenstander voor debuut bij Duitsland

AMSTERDAM (ANP) - Nederland is voor Jürgen Klopp de ideale tegenstander bij zijn debuut als bondscoach van het Duitse nationale elftal. Dat zei de 59-jarige trainer woensdag tijdens een persconferentie in aanloop naar de Nations League-wedstrijd van donderdag.

3 uur geleden
Ronaldo mikt op duizendste doelpunt in shirt van Portugal

OEIRAS (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo wil zijn duizendste doelpunt het liefst maken in het shirt van Portugal. "Dat zou de kers op de taart zijn, een bekroning van een prachtig verhaal", zei de 41-jarige aanvoerder van Portugal op een bijeenkomst voorafgaand aan de wedstrijd tegen Wales in de Nations League.

4 uur geleden
Van Bommel: met een beetje geluk had België het WK kunnen winnen

BRUSSEL (ANP) - Bondscoach Mark van Bommel van het Belgische voetbalelftal heeft in zijn eerste toespraak tot de spelersgroep gezegd dat België "met een beetje geluk" veel verder had kunnen komen op het WK. "Met een beetje geluk hadden jullie nog kunnen winnen ook", zei de Nederlandse oud-international in een door de Belgische voetbalbond verspreide video op X. "Dat moet ook de mentaliteit worden voor de volgende toernooien: de Nations League en het EK."

9 uur geleden
Dumfries, Aké en Gakpo reserve-aanvoerders Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries, Nathan Aké en Cody Gakpo zijn achter Virgil van Dijk de reserve-aanvoerders van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández vertelde dat een dag voor de eerste wedstrijd tegen Duitsland in de Nations League.

11 uur geleden
UEFA-voorzitter Čeferin: geschonden vertrouwen niet teruggekeerd

OEIRAS (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de UEFA heeft aangegeven dat het vertrouwen nog niet is hersteld na de inmiddels ingetrokken commercialiseringsplannen van de FIFA. "Het project dat de eenheid van het wereldvoetbal verbrak mag dan geschrapt zijn, maar het geschonden vertrouwen is niet teruggekeerd; het herstellen daarvan is nu onze taak", zei Čeferin woensdag.

11 uur geleden
Geprikkelde Van Dijk voelt te weinig waardering bij Oranje

ZEIST (ANP) - Virgil van Dijk voelt te weinig waardering bij het Nederlands elftal. De aanvoerder sprak zich daarover woensdag uit tijdens een persconferentie, waar hij een wat geprikkelde indruk maakte.

11 uur geleden
Verdediger Timber inzetbaar voor Oranje tegen Duitsland

ZEIST (ANP) - Jurriën Timber maakt donderdag deel uit van de wedstrijdselectie van het Nederlands elftal voor de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League. Dat zei bondscoach Xavi Hernández woensdag op een persconferentie.

11 uur geleden