Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beoogd Vitesse-eigenaar Franke betreurt late reactie KNVB

Beoogd Vitesse-eigenaar Franke betreurt late reactie KNVB

AMSTERDAM (ANP) - Beoogd Vitesse-eigenaar Guus Franke heeft zijn teleurstelling uitgesproken over het late verzoek van de licentiecommissie van de KNVB om meer informatie in het overnameproces. Volgens Franke heeft hij al eerder aangegeven dat hij waar nodig extra toelichting wilde geven op de ingediende stukken voor de overname.

Vitesse meldde eerder woensdag dat het alle documenten heeft ingeleverd bij de beroepscommissie van de KNVB in het beroep tegen het intrekken van de proflicentie. Daarvoor moest de club een sluitende begroting inleveren. Volgens algemeen directeur Edwin Reijntjes staat het overnameproces van Franke los van de beroepszaak die Vitesse heeft lopen over de proflicentie.

Vitesse had vorige week al aangegeven dat de club voor de benodigde begroting niet kon terugvallen op de garantstelling van Franke, omdat die pas garant wilde staan als hij aandeelhouder is. De club heeft daarom een begroting ingeleverd zonder de inbreng van Franke en verwacht daarover een positief besluit van de beroepscommissie, meldt Reijntjes. De algemeen directeur voegt eraan toe dat de club vierkant achter Franke als aandeelhouder van Vitesse staat. "De licentiecommissie zegt daarover echter dat ze nog vragen hebben en dat duurt even."

Redding

Franke laat in een verklaring weten dat hij alle benodigde informatie al bij de KNVB en de club heeft aangeleverd. "Omdat we niets hoorden van de KNVB hebben we bijna drie weken geleden al aangeboden dat de KNVB het rapport van forensisch accountantskantoor Grant Thornton verder zou uitdiepen. We hebben aangegeven dat we daaraan alle medewerking zouden geven, maar hebben daar nooit een reactie op gekregen. En nu, een dag voor de deadline, komen ze alsnog met vragen die toen al gesteld hadden kunnen worden en eenvoudig beantwoord hadden kunnen worden."

De ondernemer betreurt deze gang van zaken: "Ik ben hieraan begonnen omdat ik van mening ben dat Vitesse gered kan worden. Wij hebben hier inmiddels ook veel tijd, energie en geld in geïnvesteerd. Wij beraden ons nu op onze positie. Het is alleen jammer dat de verloren tijd straks weleens cruciaal kan blijken te zijn in een scenario waar niemand op zit te wachten."

Vitesse krijgt waarschijnlijk donderdag te horen of het gezond genoeg is om komend seizoen in de Keuken Kampioen Divisie uit te komen en daarmee kan blijven voortbestaan.

Meer uit Voetbal

FC Barcelona haalt Gabriel Jesus als vervanger van Lewandowski

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft eindelijk een opvolger voor de eind juni naar Chicago Fire vertrokken spits Robert Lewandowski. De Spaanse landskampioen neemt Gabriel Jesus over van Arsenal. De 29-jarige Braziliaan ondertekent een contract voor drie seizoenen bij FC Barcelona, dat ook lange tijd bezig was om de Argentijn Julián Álvarez van Atlético Madrid over te nemen. Die club wilde echter niet meewerken aan een overgang.

28 minuten geleden
Hartprobleem houdt Napoli-speler McTominay voorlopig aan de kant

NAPELS (ANP/RTR) - Napoli kan een maand lang niet beschikken over Scott McTominay. De 29-jarige Schotse middenvelder heeft een klein hartprobleem, waarvoor een operatie nodig is.

1 uur geleden
Zuid-Korea kiest ook voor Spanjaard als bondscoach voetballers

SEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea heeft Robert Moreno aangesteld als bondscoach. De 48-jarige Spanjaard leidt de Aziaten op interim-basis tot en met november, maakte de Zuid-Koreaanse voetbalbond KFA bekend.

6 uur geleden
Lamine Yamal en Raphinha helpen Barcelona aan ruime zege

BARCELONA (ANP) - Lamine Yamal en Raphinha hebben FC Barcelona aan een ruime zege op Rayo Vallecano geholpen. De aanvallers tekenden allebei voor twee doelpunten tijdens de 5-2-overwinning in het eigen Camp Nou.

14 uur geleden
Titelverdediger Arsenal boekt nipte zege bij Aston Villa

BIRMINGHAM (ANP) - Arsenal heeft ook zijn tweede competitiewedstrijd van het seizoen gewonnen. De regerend kampioen versloeg in Birmingham Aston Villa met 1-0.

16 uur geleden
Opnieuw hoofdrol voor Malen met 2 treffers bij winnend AS Roma

LECCE (ANP) - Donyell Malen heeft opnieuw een hoofdrol opgeëist bij AS Roma. De Oranje-international maakte de eerste twee doelpunten tijdens een 4-0-zege bij Lecce. De aanvaller tekende vorige week tijdens de gewonnen openingswedstrijd tegen Fiorentina (4-0) al voor een hattrick.

18 uur geleden
Messi kondigt afscheid van nationale ploeg Argentinië aan

MIAMI (ANP) - Lionel Messi komt niet meer voor de nationale voetbalploeg van Argentinië uit. De 39-jarige aanvaller van Inter Miami heeft via sociale media zijn afscheid als international aangekondigd. De verloren finale van het WK tegen Spanje in de Verenigde Staten was zijn laatste landenwedstrijd.

22 uur geleden