Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beoogd stikstofminister Van der Wal wil samenwerken met boeren

Beoogd stikstofminister Van der Wal wil samenwerken met boeren

DEN HAAG (ANP) - Christianne van der Wal-Zeggelink, de beoogd minister voor Natuur en Stikstof, hoopt dat ze de komende periode niet tegenover de boeren zal komen te staan als het gaat om het oplossen van het stikstofprobleem. Hoe ze dat voor zich ziet, wilde ze woensdag na haar gesprek met formateur Mark Rutte nog niet zeggen.

"Ik hoop samen met de boeren te werken aan nieuw perspectief en samen met alle sectoren, maar ook met de boeren, een oplossing te vinden voor het stikstofprobleem in Nederland", zo zei ze. Van der Wal zei er "echt van overtuigd" te zijn dat het mogelijk moet zijn om tot een gezamenlijke oplossing te komen. Ze noemde haar nieuwe post "een uitdagende klus, maar ik heb er zin in".

In het coalitieakkoord van de formerende partijen staat dat er gebieden zijn waar de stikstofuitstoot teruggebracht moet worden om natuurherstel mogelijk te maken, en daar "vrijwilligheid niet langer vrijblijvendheid betekent". Of daarmee bedoeld wordt dat er grootschalig gedwongen onteigeningen komen, wilde Van der Wal niet zeggen. "Ik ga niemand geruststellen. Wat ik ga doen is maandag beginnen op [het ministerie van] LNV, ik ga me inlezen, inwerken en vooral inzetten op samenwerking. Dat is met alle sectoren, dat is ook met de boeren."

Meer uit Binnenland

Natuurorganisaties waarschuwen voor achteruitgang zoetwaternatuur

ZEIST (ANP) - Het herstel van de Nederlandse zoetwaternatuur hapert. Milieubeleid wierp jarenlang zijn vruchten af, maar op meerdere terreinen is de stijgende lijn gestopt of gaat het zelfs weer de verkeerde kant op. "Het biodiversiteitsherstel in beken en rivieren is omgeslagen in achteruitgang", waarschuwen het Wereld Natuur Fonds (WWF-NL), SoortenNL en Sovon in een dinsdag verschenen editie van het Living Planet Report.

3 uur geleden
Mogelijke brandstichting bij opvang minderjarige asielzoekers

CADIER EN KEER (ANP) - Bij een opvanglocatie voor minderjarige asielzoekers in het Limburgse Cadier en Keer is maandagavond brand uitgebroken. De politie doet onderzoek naar mogelijke brandstichting en heeft een verdachte aangehouden.

3 uur geleden
Nieuw rapport Jason Bhugwandass: gebrek aan erkenning en nazorg

DEN HAAG (ANP) - Veel jongeren die in de zwaarste vorm van gesloten jeugdzorg hebben gezeten en daar te maken hebben gehad met misstanden, wachten nog steeds op "erkenning, nazorg of financiële hulp". Dat stelt Jason Bhugwandass in een nieuw rapport. "De problemen van de jongeren hebben twee jaar langer kunnen sudderen en het gebrek aan erkenning en opvolging is een extra beschadiging geweest."

6 uur geleden
Kabinet komt met strengere eisen om zorgfraude te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Om zorgfraude tegen te gaan, scherpt het kabinet een aantal regels aan. Zorgminister Mirjam Sterk werkt aan een wet die moet helpen voorkomen dat malafide zorgaanbieders beginnen of opnieuw aan de slag gaan. Ze verwacht dat de wet in 2028 naar de Tweede Kamer gaat.

8 uur geleden
Weer protest bij concert Ye in GelreDome

ARNHEM (ANP) - Bij de Gelredome in Arnhem wordt opnieuw geprotesteerd tegen de komst van Ye naar Nederland. De Amerikaanse rapper geeft maandagavond een concert in het stadion, zijn tweede in Nederland sinds 2013. Het protest is met een handvol demonstranten een stuk kleinschaliger dan dat van zaterdag. Toen waren er enkele tientallen betogers.

9 uur geleden
Heerma roept overheden op te kijken naar eigen discriminatie

DEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma van Binnenlandse Zaken wil dat overheden kijken naar mogelijke discriminatie bij hun eigen werk. Hij roept hen op om zich te melden voor de zogeheten discriminatietoets, een middel voor overheidsorganisaties om risico's op discriminatie op te sporen.

10 uur geleden
Kabinet wil verbod commerciële klussen kinderen op sociale media

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat jonge kinderen niet meer voor commerciële klussen mogen worden ingezet op sociale media. Minister Thierry Aartsen (Werk en Participatie, VVD) wil dat kinderen van 15 jaar en jonger hier niet meer aan mogen meedoen, laat hij aan de Tweede Kamer weten.

11 uur geleden