Beoogd stikstofminister Van der Wal wil samenwerken met boeren
DEN HAAG (ANP) - Christianne van der Wal-Zeggelink, de beoogd minister voor Natuur en Stikstof, hoopt dat ze de komende periode niet tegenover de boeren zal komen te staan als het gaat om het oplossen van het stikstofprobleem. Hoe ze dat voor zich ziet, wilde ze woensdag na haar gesprek met formateur Mark Rutte nog niet zeggen.
"Ik hoop samen met de boeren te werken aan nieuw perspectief en samen met alle sectoren, maar ook met de boeren, een oplossing te vinden voor het stikstofprobleem in Nederland", zo zei ze. Van der Wal zei er "echt van overtuigd" te zijn dat het mogelijk moet zijn om tot een gezamenlijke oplossing te komen. Ze noemde haar nieuwe post "een uitdagende klus, maar ik heb er zin in".
In het coalitieakkoord van de formerende partijen staat dat er gebieden zijn waar de stikstofuitstoot teruggebracht moet worden om natuurherstel mogelijk te maken, en daar "vrijwilligheid niet langer vrijblijvendheid betekent". Of daarmee bedoeld wordt dat er grootschalig gedwongen onteigeningen komen, wilde Van der Wal niet zeggen. "Ik ga niemand geruststellen. Wat ik ga doen is maandag beginnen op [het ministerie van] LNV, ik ga me inlezen, inwerken en vooral inzetten op samenwerking. Dat is met alle sectoren, dat is ook met de boeren."
Meer uit Binnenland
WAALRE (ANP) - Ongeveer 150 asielzoekers worden tijdelijk opgevangen in het Brabantse Waalre. Ze krijgen van juli tot begin volgend jaar onderdak op een terrein waar vroeger een dierenwinkel zat.
28 minuten geledenWAALRE (ANP) - Ongeveer 150 asielzoekers worden tijdelijk opgevangen in het Brabantse Waalre. Ze krijgen van juli tot begin volgend jaar onderdak op een terrein waar vroeger een dierenwinkel zat.
34 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP vinden de nieuwste voorstellen van het kabinet voor de AOW, WW en WIA op het eerste gezicht "volstrekt onvoldoende". Volgens de vakbonden is veel rondom de plannen te onduidelijk. Het kabinet wilde door aanpassingen aan die sociale regelingen miljarden besparen, waarop de vakbonden reageerden met de dreiging van stakingen. Na een handreiking van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) geven de bonden aan eerst een verhelderend gesprek met het kabinet te willen. De vakbonden houden de geplande acties op de agenda.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland gaat de Russische ambassadeur ontbieden vanwege de meest recente aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat maakte minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen bekend na een vergadering met zijn collega's in Brussel.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielzoekers krijgen over tweeënhalve week te maken met strengere regels. Een meerderheid van de Eerste Kamer heeft namelijk dinsdagmiddag ingestemd met de Nederlandse uitwerking van het Europese migratiepact, dat op 12 juni van kracht wordt. Daardoor kunnen vluchtelingen onder andere geen onbeperkt houdbare verblijfsvergunning meer krijgen en wordt de maximale duur van een tijdelijke vergunning verkort van vijf naar drie jaar.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is dinsdag de warmste 26 mei sinds de metingen begonnen in 1901, meldt Weeronline. In De Bilt werd om 14.10 uur een temperatuur gemeten van 30,4 graden, waarmee eveneens de eerste officiële tropische dag van het jaar werd genoteerd.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. (77), die verdacht wordt van het bezit van kinderporno, zegt dat iemand hem die bestanden heeft toegestuurd. De verdachte verscheen dinsdag voor het eerst op een openbare zitting in de rechtbank in Rotterdam. Hij wordt ook verdacht van ontucht, iets wat hij ontkent.
5 uur geleden