Beoogd staatssecretaris Jansen legt taken in Flevoland direct neer
LELYSTAD (ANP) - Beoogd staatssecretaris Chris Jansen van de PVV legt per direct zijn taken neer als gedeputeerde in de provincie Flevoland. Hij doet dat om zich voor te bereiden op zijn nieuwe rol. Gedeputeerde Jan de Reus (VVD) neemt de taken van Jansen voorlopig over, meldt de provincie.
Vrijdag werd bekend dat formateur Richard van Zwol en beoogd premier Dick Schoof vanaf maandag gesprekken hebben met de personen die in het nieuwe kabinet minister of staatssecretaris worden. Chris Jansen staat op die lijst als beoogd staatssecretaris Openbaar Vervoer en Milieu. Voormalig Tweede Kamerlid Jansen heeft in Flevoland onder meer economie, onderwijs en arbeidsmarkt in zijn portefeuille.
Het bestuur van de provincie Flevoland feliciteert Jansen met zijn nieuwe functie. "We zien Chris Jansen met spijt vertrekken als bestuurder van onze provincie, maar natuurlijk zijn we ook trots dat een lid van ons college deze stap mag maken. We wensen Chris veel succes toe", aldus Arjen Gerritsen, commissaris van de Koning.
Meer uit Politiek
ROTTERDAM (ANP) - Tweede Kamerfractievoorzitters Lidewij de Vos van Forum voor Democratie en Stephan van Baarle van DENK zijn verkozen in de gemeenteraad van Rotterdam. Ze stonden als lijstduwer op de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen, maar kregen genoeg voorkeursstemmen voor een zetel. Ook oud-staatssecretaris Ingrid Coenradie (Leefbaar Rotterdam) kan op die manier in de Rotterdamse raad komen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt het nog niet nodig om mensen te stimuleren om de auto wat vaker te laten staan. Dat zeggen verschillende ministers voorafgaand aan de ministerraad. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) waarschuwde vrijdag voor een energiecrisis en adviseert om minder brandstof te gaan gebruiken. Volgens het kabinet zijn dat soort maatregelen "nog niet aan de orde".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De verklaring van Nederland en vijf bondgenoten om de scheepvaart in de Straat van Hormuz te beschermen is een "heel duidelijk signaal" aan Iran dat het moet stoppen met aanvallen op landen in de Golfregio. Dat zei minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) vrijdag voor aanvang van de ministerraad.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Regeringspartij D66 is kritisch op minister Eelco Heinen (Financiën, D66) omdat die deze week "terloops" een tegenvaller van ruim 1 miljard euro op de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA noemde in een interview. "Dat kan natuurlijk niet", zei Tweede Kamerlid Stephan Neijenhuis tijdens een begrotingsdebat in de Tweede Kamer.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) vindt de situatie rond de arbeidsongeschiktheidsuitkering (WIA) "alarmerend". Ingrijpen is hard nodig om de regeling uitvoerbaar en betaalbaar te houden, anders zijn op termijn veel hardere maatregelen nodig in de sociale zekerheid, waarschuwde hij in een Kamerdebat.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Asiel en Migratie Bart van den Brink voorziet nog geen problemen door de winst van partijen tegen asielzoekerscentra bij de gemeenteraadsverkiezingen. "Ik ga met colleges in gesprek, niet met alle losse partijen."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna alle partijen claimen een vorm van winst na de gemeenteraadsverkiezingen. Zetelwinst in individuele gemeenten, meer stemmen in totaal of de grootste worden in een bepaalde gemeente is voor partijen reden om donderdag feest te vieren.
2 dagen geleden