Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beoogd premier Irak om de tafel met betogers

Beoogd premier Irak om de tafel met betogers

BAGDAD (ANP) - De aankomende Iraakse premier Mohammad Allawi heeft tientallen vertegenwoordigers ontmoet van de protestbeweging in zijn land. Daar zijn de afgelopen maanden honderden doden gevallen en tienduizenden mensen gewond geraakt bij protesten tegen de machtshebbers.

Betogers willen af van de politieke elite en staan wantrouwig tegenover de 65-jarige Allawi, die eerder minister van Communicatie was. Hij is naar voren geschoven als vervanger van premier Adel Abdel Mahdi, die twee maanden geleden zijn vertrek aankondigde na grootschalige protesten.

Een veiligheidsexpert die bijeenkomsten met demonstranten bijwoonde zegt dat Allawi sinds het begin van de week betogers uit acht provincies heeft gesproken. De politicus, wiens benoeming tot premier nog moet worden goedgekeurd door het parlement, zou de demonstranten een handreiking hebben gedaan.

Allawi zou hebben toegezegd dat Irakezen worden vrijgelaten die vastzitten omdat ze hebben meegedaan aan protestacties. Ook beloofde hij compensatie voor gezinnen van gedode demonstranten en wil hij samen met de VN aan de slag met de eisen van betogers. Die willen onder meer dat de overheid meer doet tegen corruptie.

Meer uit Buitenland

Trump: mogelijk maandag deal met Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er een "goede kans" is dat er maandag een deal gesloten wordt met Iran. Hij zei tegen Fox News dat er op dit moment onderhandeld wordt, met nog een ruime dag te gaan tot het ultimatum afloopt dat Trump eerder stelde.

13 minuten geleden
Trump: gered bemanningslid ernstig gewond

WASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.

1 uur geleden
Ophef in Verenigd Koninkrijk over festivaloptredens Ye

LONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.

1 uur geleden
Pro-Russische leider meldt dode na zinken schip in Zee van Azov

MOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.

2 uur geleden
Paus roept wereldleiders in paasboodschap op voor vrede te kiezen

VATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in zijn eerste paasboodschap wereldleiders opgeroepen om "te kiezen voor vrede". Hij sprak op een vol Sint-Pietersplein over de vele conflicten in de wereld, maar noemde geen landen en gebieden bij naam.

3 uur geleden
China bevestigt executie Fransman om drugssmokkel

PARIJS (ANP/RTR) - China bevestigt dat het een Fransman heeft geëxecuteerd vanwege drugssmokkel. Het tegengaan van drugscriminaliteit is de gezamenlijke verantwoordelijkheid van alle landen, verklaart de Chinese ambassade in Frankrijk hierover.

5 uur geleden
Libanese president pleit voor onderhandelingen met Israël

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - De Libanese president Joseph Aoun heeft zondag opnieuw opgeroepen tot onderhandelingen met Israël. Het buurland voert sinds begin maart weer grote aanvallen uit op Libanon en is ook weer bezig met een grondoffensief in het zuiden.

6 uur geleden