Beoogd premier Irak om de tafel met betogers
BAGDAD (ANP) - De aankomende Iraakse premier Mohammad Allawi heeft tientallen vertegenwoordigers ontmoet van de protestbeweging in zijn land. Daar zijn de afgelopen maanden honderden doden gevallen en tienduizenden mensen gewond geraakt bij protesten tegen de machtshebbers.
Betogers willen af van de politieke elite en staan wantrouwig tegenover de 65-jarige Allawi, die eerder minister van Communicatie was. Hij is naar voren geschoven als vervanger van premier Adel Abdel Mahdi, die twee maanden geleden zijn vertrek aankondigde na grootschalige protesten.
Een veiligheidsexpert die bijeenkomsten met demonstranten bijwoonde zegt dat Allawi sinds het begin van de week betogers uit acht provincies heeft gesproken. De politicus, wiens benoeming tot premier nog moet worden goedgekeurd door het parlement, zou de demonstranten een handreiking hebben gedaan.
Allawi zou hebben toegezegd dat Irakezen worden vrijgelaten die vastzitten omdat ze hebben meegedaan aan protestacties. Ook beloofde hij compensatie voor gezinnen van gedode demonstranten en wil hij samen met de VN aan de slag met de eisen van betogers. Die willen onder meer dat de overheid meer doet tegen corruptie.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.
31 minuten geledenLONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
5 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.
5 uur geledenASHKELON (ANP/AFP/RTR) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.
5 uur geledenMANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.
6 uur geleden