Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beoogd minister Klever: Zwarte Piet hoort bij Nederlandse cultuur

Beoogd minister Klever: Zwarte Piet hoort bij Nederlandse cultuur

DEN HAAG (ANP) - Aanstaand minister Reinette Klever (PVV), die verscheen in het Zwarte Pietenjournaal van omroep ON!, blijft voorstander van het gebruik van de figuur. "Zwarte Piet en sinterklaasviering is een eeuwenoude traditie. Het behoort tot de cultuur van Nederland", zei ze tegenover een kritische Tweede Kamer in een hoorzitting.

In die hoorzitting vroeg GroenLinks-PvdA-Kamerlid Daniëlle Hirsch naar de toekomstige relatie tussen Klever en gesprekspartners op het Afrikaanse continent. Banden met Afrikaanse landen worden volgens de linkse politica onder meer vanwege grondstoffen in de energietransitie immers steeds belangrijker. "Hoe gaat u de partners in die landen ervan overtuigen dat de ideeën waar het Zwarte Pietenjournaal voor staat niet langer de uwe zijn", vroeg Hirsch zich af.

Klever, die als minister voor Handel en Ontwikkelingshulp waarschijnlijk veel zal reizen, maakte duidelijk dat zij dat juist niet van plan is. Ze blijft voorstander van de "eeuwenoude traditie" en stelt dat veel Nederlanders voorstander zijn van een "traditionele sinterklaasviering met de traditionele Zwarte Piet". In Nederland worden op steeds meer plekken roetveegpieten ingezet. Al jaren is er naast binnenlandse ook internationale kritiek op de figuur, onder meer vanuit de Verenigde Naties. De VN sprak zich in 2013 al uit tegen het "racistische stereotype". De verworvenheid van de figuur in Nederlandse traditie is wat de VN betreft geen rechtvaardiging van discriminatie en het gebruik van stereotypes.

De aanstaande PVV-minister maakt zich geen zorgen over de effecten van steun voor Zwarte Piet op het internationale toneel. "In de internationale wereld is het natuurlijk nog veel multicultureler. Daar zullen ongetwijfeld mensen die daar acteren ervaring hebben met verschillende culturen en verschillende tradities. Ik zal met tact en diplomatie en volle overtuiging de betrekkingen met de diverse landen waar Nederland handel mee kan drijven gaan aanhalen."

Meer uit Politiek

ChristenUnie en CDA vinden dat Ye niet moet worden toegelaten

DEN HAAG (ANP) - Net als het Verenigd Koninkrijk moet Nederland rapper Ye (ook bekend als Kanye West) de toegang weigeren, vinden ChristenUnie en CDA. Ye geeft begin juni twee concerten in Arnhem. "Wat mij betreft komt hij ons land niet binnen", zegt Mirjam Bikker (ChristenUnie). "Als dat juridisch kan, heel graag", reageert Tijs van den Brink (CDA).

5 uur geleden
Jetten hoopt op terughoudendheid VS na dreigement tegen Iran

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten hoopt op terughoudendheid van de Verenigde Staten in de oorlog tegen Iran. De Amerikaanse president Donald Trump dreigt op sociale media dat komende nacht "een hele beschaving" zal worden gedood als de blokkade van de Straat van Hormuz niet wordt opgeheven. "Dat zijn geen behulpzame teksten", vindt de premier.

5 uur geleden
Ministerie: UWV maakt te vaak fouten bij beoordelingen WW

DEN HAAG (ANP) - Het UWV maakt te vaak fouten bij het handmatig beoordelen of iemand een werkloosheidsuitkering (WW) krijgt. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) op basis van controles door het UWV. Daaruit blijkt dat bij 11 procent van de handmatig gecontroleerde dossiers fouten zijn gemaakt.

10 uur geleden
Van Meenen (D66): als AOW-plan van tafel moet, dan liefst vandaag

DEN HAAG (ANP) - Als het kabinet afscheid neemt van het plan om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen, "dan liever vandaag dan morgen", zei D66-senator Paul van Meenen in een debat over de regeringsverklaring. Hij keerde zich nog niet helemaal tegen het plan maar verdedigde het ook niet. Wel vindt hij dat iets gedaan moet worden aan de betaalbaarheid van de oudedag­svoorziening.

11 uur geleden
GL-PvdA en JA21 willen zwaardere straffen bij femicide

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA en JA21 willen dat straffen op femicide zwaarder worden. Songül Mutluer (GL-PvdA) en Ingrid Coenradie (JA21) werken aan een wet om de maximale straf van 25 jaar te verhogen naar 30 jaar of levenslang, bevestigt GroenLinks-PvdA na berichtgeving door RTL.

13 uur geleden
Na verkenning gaat Aboutaleb ook formatie in Den Haag leiden

DEN HAAG (ANP) - Na zijn taak als verkenner gaat Ahmed Aboutaleb ook de formatie leiden in Den Haag. Dat verzoek is aan de oud-burgemeester van Rotterdam gedaan en na er een nachtje over geslapen te hebben, neemt hij die opdracht aan, zei Aboutaleb zondag bij het programma WNL Op Zondag.

2 dagen geleden
Advies: De Mos en D66 zouden moeten praten over coalitie Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, zou met de Haagse D66 moeten praten over een nieuw college in die stad. Dat adviseert verkenner Ahmed Aboutaleb.

4 dagen geleden