Beoogd minister Gennip 'enthousiast' over hervorming arbeidsmarkt
DEN HAAG (ANP) - De beoogde minister van Sociale Zaken Karien van Gennip voelt "enthousiasme" om de broodnodige hervorming van de arbeidsmarkt "aan te pakken". Dat zegt de aanstaande bewindsvrouw na een gesprek met formateur Mark Rutte. "Er ligt een aantal rapporten waar we mee aan de slag kunnen", aldus Van Gennip (CDA).
De auteur van het belangrijkste rapport over de arbeidsmarkt, voormalig topambtenaar Hans Borstlap, uitte kritiek op het coalitieakkoord van Rutte IV. "Ik mis urgentie op dit onderwerp." Met de aanbevelingen van Borstlap - die er in de kern op neerkomen dat vaste contracten minder vast moeten worden en flexcontracten juist minder flexibel en onzeker - zou eigenlijk het vorige kabinet al aan de slag zijn gegaan. Maar vooral wegens de coronacrisis lukte dat niet: het ministerie van Sociale Zaken had de handen vol aan de coronasteunpakketten.
Van Gennip noemt het, ook vanwege de grote uitdagingen waar Nederland voor staat "nodig" om weer terug de politiek in te gaan. De christendemocrate is geen onbekende aan het Binnenhof: tussen 2003 en 2006 was ze staatssecretaris van Economische Zaken. Daarna ging ze voor het CDA de Kamer in. "Politiek, als je er eenmaal in hebt gezeten, laat je nooit meer los. De grote maatschappelijke vragen blijven je bezig houden", zegt Van Gennip.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Zangeres Lenny Kuhr en columnist Martin Sommer zijn met drie anderen genomineerd voor de Pim Fortuyn Prijs. Dat heeft jurylid en JA21-voorman Joost Eerdmans woensdag bekendgemaakt op de 24e sterfdag van de naamgever van de prijs. Het is de twaalfde keer dat de prijs voor opiniemakers, bestuurders of politici die volgens de organisatie strijden voor het vrije woord, wordt uitgereikt.
30 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - Bij een demonstratie tegen een noodopvang voor asielzoekers in Apeldoorn heeft de politie dinsdagavond ingegrepen. Er werd op een gegeven moment met vuurwerk gegooid naar agenten, waarna de politie een rotonde heeft leeggeveegd waar de betogers zich hadden verzameld. Daarbij is volgens de politie geen geweld gebruikt.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima konden tijdens het 5 mei-concert in Amsterdam niet blijven stilstaan toen Rolf Sanchez aan het einde van de avond een mix van Spaanstalige muziek ten gehore bracht. De zanger sloot de jaarlijkse show af met latin-nummers als Vivir Mi Vida, Más Más Más en Danza Kuduro.
9 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Spanje zal het Nederlandse cruiseschip Hondius waarop het hantavirus is uitgebroken, ontvangen op de Canarische Eilanden. Het land doet dat "in overeenstemming met het internationaal recht en uit humanitaire overwegingen", schrijft het ministerie van Volksgezondheid op X.
9 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - De evacuatie van drie opvarenden van het cruiseschip Hondius vindt "naar alle waarschijnlijkheid" woensdag plaats. Twee speciale vliegtuigen zijn al onderweg om het drietal op te halen en naar Nederland te brengen. Dat laat cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions weten. Het gaat om twee zieke bemanningsleden en een persoon die een relatie had met een Duitse opvarende die is overleden.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn medeleven uitgesproken met landgenoten die vastzitten op het Nederlandse cruiseschip Hondius. "We werken nauw samen met internationale partners om de Britse staatsburgers aan boord te ondersteunen en we stellen plannen op voor hun veilige doorreis", schreef hij op X.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie zieke opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden van boord gehaald en naar Nederland gebracht voor medische verzorging. Onder hen is één Nederlander, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. "Alle inzet is erop gericht om dit op zo kort mogelijke termijn te laten plaatsvinden." Op het schip zijn meerdere mensen besmet geraakt met het hantavirus.
16 uur geleden