Beoogd minister Gennip 'enthousiast' over hervorming arbeidsmarkt
DEN HAAG (ANP) - De beoogde minister van Sociale Zaken Karien van Gennip voelt "enthousiasme" om de broodnodige hervorming van de arbeidsmarkt "aan te pakken". Dat zegt de aanstaande bewindsvrouw na een gesprek met formateur Mark Rutte. "Er ligt een aantal rapporten waar we mee aan de slag kunnen", aldus Van Gennip (CDA).
De auteur van het belangrijkste rapport over de arbeidsmarkt, voormalig topambtenaar Hans Borstlap, uitte kritiek op het coalitieakkoord van Rutte IV. "Ik mis urgentie op dit onderwerp." Met de aanbevelingen van Borstlap - die er in de kern op neerkomen dat vaste contracten minder vast moeten worden en flexcontracten juist minder flexibel en onzeker - zou eigenlijk het vorige kabinet al aan de slag zijn gegaan. Maar vooral wegens de coronacrisis lukte dat niet: het ministerie van Sociale Zaken had de handen vol aan de coronasteunpakketten.
Van Gennip noemt het, ook vanwege de grote uitdagingen waar Nederland voor staat "nodig" om weer terug de politiek in te gaan. De christendemocrate is geen onbekende aan het Binnenhof: tussen 2003 en 2006 was ze staatssecretaris van Economische Zaken. Daarna ging ze voor het CDA de Kamer in. "Politiek, als je er eenmaal in hebt gezeten, laat je nooit meer los. De grote maatschappelijke vragen blijven je bezig houden", zegt Van Gennip.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf achter onderwijsplatform Canvas heeft een akkoord gesloten met de hackers die de software vorige week wisten binnen te dringen. Dat houdt in dat de gestolen data aan het bedrijf Instructure is teruggegeven en alle data die de hackers wisten te ontfutselen door hen vernietigd is. Het bedrijf meldt niet of en zo ja hoeveel losgeld met het akkoord gemoeid was.
16 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.
6 uur geleden