Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beoogd EU-buitenlandchef wijst op belang Oekraïense overwinning

Beoogd EU-buitenlandchef wijst op belang Oekraïense overwinning

BRUSSEL (ANP) - "Als de VS zich zorgen maken over China en andere grote spelers, moeten de VS zich ook zorgen maken over onze reactie op Ruslands invasie van Oekraïne". Dat zei de beoogde EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdagochtend tijdens haar hoorzitting in het Europees Parlement.

Rusland belonen voor een invasie, zal China en landen als Iran alleen maar aanmoedigen, stelde Kallas. Zij uitte hiermee voorzichtig kritiek op de verkiezingsuitspraken van Donald Trump. Tijdens zijn campagne beloofde hij in 24 uur de oorlog in Oekraïne te stoppen. EU-landen zijn bang dat de aankomende president Trump Oekraïne zal dwingen land af te staan aan Rusland in ruil voor vrede. Trump heeft gedreigd anders de militaire steun van de VS aan Oekraïne in te trekken.

Het Nederlandse kabinet blijft Oekraïne onverminderd steunen, heeft premier Dick Schoof recent nog benadrukt. De vraag is of Nederland en Europese partners het gat dat ontstaat wanneer Amerikaanse militaire steun wegvalt, kunnen opvangen. Hoewel veel militaire steun vanuit Europa naar Oekraïne gaat, komt het grootste deel uit de VS.

Laatste hoorzittingen

Kallas was eerder premier van Estland en zat tien jaar geleden in het Europees Parlement namens de liberale fractie. De Estse regering schoof haar naar voren als kandidaat-Eurocommissaris in het nieuwe team van Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.

Dinsdag zijn de laatste hoorzittingen van de zes kandidaat-vicevoorzitters van de Europese Commissie.

Meer uit Buitenland

Israël meldt onderschepping raket uit Jemen

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische leger zegt een raket te hebben onderschept die vanuit Jemen op het land werd afgeschoten. In verschillende gebieden in Israël ging het luchtalarm af, aldus het leger.

14 minuten geleden
EU-kopstuk geschokt over gevolgen Israëlisch offensief in Gaza

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Raad, António Costa, is "geschokt" over de situatie in de Palestijnse Gazastrook, die het doelwit is van een uitgebreid nieuw Israëlisch offensief. Het EU-kopstuk riep de Israëlische regering op een einde te maken aan het geweld.

5 uur geleden
Honderden pro-Palestijnse betogers in Basel voor songfestival

BASEL (ANP) - In het centrum van Basel is het kort voor het begin van het Eurovisie Songfestival onrustig. In de stad demonstreren enkele honderden pro-Palestijnse activisten, melden lokale media.

6 uur geleden
Arabische landen roepen op tot financiering wederopbouw Gaza

BAGDAD (ANP/AFP) - Leiders van Arabische landen roepen andere landen en instellingen op om hun plan voor de wederopbouw van de Gazastrook te financieren. Dat staat in de slotverklaring van een top van de Arabische Liga. De landen willen bovendien dat de internationale gemeenschap meer doet om een einde te maken aan het bloedvergieten in Gaza en dat de humanitaire hulp kan worden hervat.

8 uur geleden
Trump spreekt maandag met Poetin over Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump spreekt maandag telefonisch met de Russische president Vladimir Poetin over de oorlog in Oekraïne, schrijft de Amerikaanse president op Truth Social. Vervolgens praat hij met Volodymyr Zelensky. Samen met de Oekraïense president spreekt hij daarna nog met verschillende NAVO-leden.

8 uur geleden
Lufthansa-toestel vliegt tien minuten zonder controle piloot

MADRID (ANP/DPA) - Tijdens een vlucht van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa is de copiloot flauwgevallen terwijl de gezagvoerder naar het toilet was. Het vliegtuig met 199 passagiers, op weg van Frankfurt naar Sevilla, vloog ongeveer tien minuten zonder een controlerende piloot.

9 uur geleden
Hamas en Israël praten in Qatar over bestand

DOHA (ANP/RTR/DPA) - Israël en Hamas onderhandelen in de Qatarese hoofdstad Doha opnieuw over een wapenstilstand in Gaza. Dat heeft de Israëlische minister van Defensie Israel Katz gezegd. Een vertegenwoordiger van Hamas heeft het bericht bevestigd.

11 uur geleden