Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beoogd EU-buitenlandchef wijst op belang Oekraïense overwinning

Beoogd EU-buitenlandchef wijst op belang Oekraïense overwinning

BRUSSEL (ANP) - "Als de VS zich zorgen maken over China en andere grote spelers, moeten de VS zich ook zorgen maken over onze reactie op Ruslands invasie van Oekraïne". Dat zei de beoogde EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdagochtend tijdens haar hoorzitting in het Europees Parlement.

Rusland belonen voor een invasie, zal China en landen als Iran alleen maar aanmoedigen, stelde Kallas. Zij uitte hiermee voorzichtig kritiek op de verkiezingsuitspraken van Donald Trump. Tijdens zijn campagne beloofde hij in 24 uur de oorlog in Oekraïne te stoppen. EU-landen zijn bang dat de aankomende president Trump Oekraïne zal dwingen land af te staan aan Rusland in ruil voor vrede. Trump heeft gedreigd anders de militaire steun van de VS aan Oekraïne in te trekken.

Het Nederlandse kabinet blijft Oekraïne onverminderd steunen, heeft premier Dick Schoof recent nog benadrukt. De vraag is of Nederland en Europese partners het gat dat ontstaat wanneer Amerikaanse militaire steun wegvalt, kunnen opvangen. Hoewel veel militaire steun vanuit Europa naar Oekraïne gaat, komt het grootste deel uit de VS.

Laatste hoorzittingen

Kallas was eerder premier van Estland en zat tien jaar geleden in het Europees Parlement namens de liberale fractie. De Estse regering schoof haar naar voren als kandidaat-Eurocommissaris in het nieuwe team van Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.

Dinsdag zijn de laatste hoorzittingen van de zes kandidaat-vicevoorzitters van de Europese Commissie.

Meer uit Buitenland

Risico voor nieuwe reddingspoging in grot Laos nu te groot

VIENTIANE (ANP/DPA) - De vier goudzoekers die vastzitten in een overstroomde grot in Laos moeten waarschijnlijk nog langer wachten op hun redding. Vrijdag werd een persoon bevrijd, maar volgens de reddingswerkers is het risico op dit moment te groot om een nieuwe poging te ondernemen.

24 minuten geleden
Arts: Trump verkeert nog altijd in uitstekende gezondheid

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.

2 uur geleden
Trump wil Iran-deal alleen onder eigen voorwaarden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.

7 uur geleden
Trump geeft bestuur Kennedy Center op na beslissing rechter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.

7 uur geleden
Rechter beveelt verwijdering naam Trump van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.

11 uur geleden
Premier Netanyahu meldt militaire acties over de rivier de Litani

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.

17 uur geleden
Brussel zegt nieuwe Hongaarse premier 16 miljard aan EU-geld toe

BRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.

17 uur geleden