Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beoogd EU-buitenlandchef wijst op belang Oekraïense overwinning

Beoogd EU-buitenlandchef wijst op belang Oekraïense overwinning

BRUSSEL (ANP) - "Als de VS zich zorgen maken over China en andere grote spelers, moeten de VS zich ook zorgen maken over onze reactie op Ruslands invasie van Oekraïne". Dat zei de beoogde EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdagochtend tijdens haar hoorzitting in het Europees Parlement.

Rusland belonen voor een invasie, zal China en landen als Iran alleen maar aanmoedigen, stelde Kallas. Zij uitte hiermee voorzichtig kritiek op de verkiezingsuitspraken van Donald Trump. Tijdens zijn campagne beloofde hij in 24 uur de oorlog in Oekraïne te stoppen. EU-landen zijn bang dat de aankomende president Trump Oekraïne zal dwingen land af te staan aan Rusland in ruil voor vrede. Trump heeft gedreigd anders de militaire steun van de VS aan Oekraïne in te trekken.

Het Nederlandse kabinet blijft Oekraïne onverminderd steunen, heeft premier Dick Schoof recent nog benadrukt. De vraag is of Nederland en Europese partners het gat dat ontstaat wanneer Amerikaanse militaire steun wegvalt, kunnen opvangen. Hoewel veel militaire steun vanuit Europa naar Oekraïne gaat, komt het grootste deel uit de VS.

Laatste hoorzittingen

Kallas was eerder premier van Estland en zat tien jaar geleden in het Europees Parlement namens de liberale fractie. De Estse regering schoof haar naar voren als kandidaat-Eurocommissaris in het nieuwe team van Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.

Dinsdag zijn de laatste hoorzittingen van de zes kandidaat-vicevoorzitters van de Europese Commissie.

Meer uit Buitenland

Deense troepen waren 'gevechtsklaar' in Groenland

NUUK (ANP/AFP) - Militairen die Denemarken naar Groenland had gestuurd, kregen de opdracht mee gevechtsklaar te zijn voor het geval de Verenigde Staten het gebied zouden aanvallen. Dat meldde de Deense publieke omroep DR vrijdag.

1 uur geleden
Onderzoekers: spoorscheur bij Adamuz zat er al vóór treinbotsing

MADRID (ANP) - Uit de voorlopige onderzoeksresultaten naar de dodelijke treinbotsing bij het Spaanse Adamuz blijkt dat een scheur in het spoor daar al zat voordat het voorval plaatsvond. Dat schrijft het instituut dat het voorval onderzoekt.

1 uur geleden
Internationale sterren bij uitvaart Valentino in Rome

ROME (ANP) - Veel internationale sterren zijn vrijdag in Rome voor de uitvaart van de Italiaanse modeontwerper Valentino Garavani. Onder anderen modejournalist Anna Wintour, actrice Anne Hathaway en modeontwerper en filmregisseur Tom Ford kwamen in de ochtend aan bij de basiliek di Santa Maria degli Angeli e dei Martiri.

1 uur geleden
Alle lichamen geborgen na vliegtuigcrash Indonesië

JAKARTA (ANP/DPA) - Zoekteams hebben het tiende en laatste slachtoffer geborgen van een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Alle inzittenden kwamen bij de crash om het leven.

1 uur geleden
Polen en EU sturen aggregaten naar door kou getroffen Oekraïne

WARSCHAU/BRUSSEL (ANP/RTR) - Polen en de EU sturen bijna duizend aggregaten naar Oekraïne om dat land te helpen de strenge winter door te komen. In Oekraïne is het de afgelopen tijd zeer koud, met uitschieters tot 20 graden onder nul.

1 uur geleden
Denemarken: onderhandelingen met VS kunnen snel beginnen

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De onderhandelingen tussen de VS en Denemarken over het versterken van de veiligheid in de Noordpoolregio kunnen "redelijk snel" beginnen. Dat heeft de Deense minister van Buitenlandse Zaken, Lars Løkke Rasmussen, gezegd tegen de Deense publieke omroep. Rasmussen zei niet publiek te zullen maken wanneer die gesprekken plaatsvinden, omdat dat een "kalm proces" in de weg staat.

3 uur geleden
Dodental door brand winkelcentrum Pakistan loopt op richting 70

KARACHI (ANP/AFP) - Het dodental door een brand in het grootste winkelcentrum van Pakistan is gestegen naar 67. Donderdag meldden lokale autoriteiten nog een dodental van 55. "Er zijn autopsies uitgevoerd op 67 lichamen", aldus de woordvoerder van de provinciale overheid, die eraan toevoegde dat DNA-onderzoek om de slachtoffers te identificeren nog gaande is.

4 uur geleden