Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Benzineprijzen stijgen na akkoord met 1 à 2 cent per week'

'Benzineprijzen stijgen na akkoord met 1 à 2 cent per week'

EINDHOVEN (ANP) - De benzineprijzen aan de pomp gaan in Nederland weer met een paar cent per week stijgen als de laatste olieproducerende landen hun handtekening onder een akkoord over productieverlaging hebben gezet. Dat voorziet Paul van Selms, benzine-expert bij consumentencollectief United Consumers.

"De benzineprijzen stijgen denk ik met enige vertraging ten opzichte van de olieprijzen", zegt Van Selms. "En stapsgewijs. Omdat de prijsschommelingen de afgelopen tijd al ontzettend heftig waren, raakt de markt daaraan gewend en reageert die minder sterk. De prijsstijging aan de pomp zal niet met een dubbeltje per week gaan. Denk maar eerder aan 1 à 2 cent."

Een liter Euro 95 kostte vrijdag bij een tankstation in het Noord-Brabantse Best maar 1,35 euro, de absolute bodemprijs volgens de benzine-expert. "Goedkoper kan niet duurzaam zijn. De olie wordt voor dat geld niet uit de grond gehaald, misschien wel in Saudi Arabië maar niet in de Verenigde Staten, en zeker niet uit de Noordzee. De prijs zal hoe dan ook voor alle olieproducenten omhoog moeten."

Handelsruzie

De olieprijs kelderde afgelopen maanden als gevolg van de uitbraak van het coronavirus en de daaropvolgende handelsruzie over olieprijzen tussen Saudi-Arabië en Rusland. De Saudi's wilden dat de olieproducerende landen gezamenlijk de productie zouden verlagen om de prijs op te krikken. Omdat de Russen niet in die verlaging wilden meegaan, besloot Saudi-Arabië de markt te overspoelen met olie om Rusland met lage prijzen onder druk te zetten, gevolgd door vergeldingsmaatregelen over en weer. Donderdagavond kwamen oliekartel OPEC en de andere olieproducerende landen naar buiten met een beoogd compromis.

Het conceptakkoord houdt in dat de productie de komende maanden met 10 miljoen vaten per dag wordt ingeperkt, gevolgd door minder zware beperkingen tot april 2022. Op de oliemarkten werd gehoopt op een sterkere productieverlaging, was af te leiden uit een prijsdaling als gevolg van het nieuws over het akkoord. "De olieproducerende landen hebben eieren voor hun geld gekozen", denkt Van Selms. "Alle partijen hebben ook hoog ingezet omdat zij weten dat er uiteindelijk een oplossing in de vorm van een compromis komt."

De omzetten van tankstations zijn met de helft gekelderd de afgelopen weken, becijferde Multitankcard, een aanbieder van mobiliteitspassen. De Belangenvereniging Tankstations (BETA) liet eind maart al weten 2020 te beschouwen als een verloren jaar.

Meer uit Financieel

Or van Tata Steel niet meer naar ondernemingskamer na akkoord

IJMUIDEN (ANP) - De centrale ondernemingsraad van Tata Steel Nederland en de directie zijn het eens geworden over een reorganisatie binnen de staalproducent. Daarmee gaat een zitting dinsdag bij de ondernemingskamer niet door, bevestigt voorzitter Cinta Groos van de or na berichtgeving van het Financieele Dagblad.

6 minuten geleden
Aandacht voor banken op hoger Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag hoger geopend. Naast de ontwikkelingen rond de Iranoorlog ging de aandacht van beleggers uit naar de kwartaalresultaten van de grote Amerikaanse banken JPMorgan Chase, Wells Fargo en Citigroup. JPMorgan, de grootste bank van de Verenigde Staten, presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Desondanks werd het aandeel 1,2 procent lager gezet. Topman Jamie Dimon waarschuwde voor complexe risico's voor de economie door de oorlog.

23 minuten geleden
Amazon neemt Globalstar over en jaagt concurrentie met SpaceX aan

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern Amazon neemt satellietcommunicatiebedrijf Globalstar over voor ongeveer 11,6 miljard dollar, omgerekend 10 miljard euro. Daarmee versterkt het bedrijf zijn plannen voor een eigen satellietnetwerk en zet het de concurrentie met SpaceX van Elon Musk verder op scherp.

31 minuten geleden
IMF vreest slechtste jaar voor wereldeconomie sinds begin corona

WASHINGTON (ANP) - De wereldeconomie beleeft door de Iranoorlog dit jaar waarschijnlijk zijn slechtste jaar sinds het begin van de coronacrisis. Dat vreest het Internationaal Monetair Fonds (IMF), dat dinsdag met nieuwe economische ramingen is gekomen. Vanwege de grote onzekerheid over hoelang het conflict in het Midden-Oosten aanhoudt, becijferde het IMF meerdere scenario's.

1 uur geleden
Akkoord over nieuwe EU-meerjarenbegroting lijkt ver weg

BRUSSEL (ANP) - De standpunten van de Europese Commissie en het Europees Parlement over de EU-meerjarenbegroting 2028-2034 liggen mijlenver uit elkaar. Het gaat zowel om de omvang van de begroting als de verdeling van de duizenden miljarden euro's over de verschillende beleidsterreinen zoals landbouw en sociaal beleid. De commissie Financiën van het parlement stemt woensdag over het mandaat waarmee de onderhandelaars van het parlement met de lidstaten tot een akkoord moeten komen. Dat lijkt een stevig gevecht te worden.

1 uur geleden
OM eist 1,5 jaar cel tegen Peter Gillis om vermeende fraude

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van achttien maanden geëist tegen Peter Gillis. Het OM verdenkt de vastgoedondernemer en realityster van het te laat en onvolledig indienen van vennootschapsbelasting over de jaren 2020 en 2021 voor de Oostappen Groep en andere ondernemingen van Gillis.

2 uur geleden
JPMorgan Chase-baas waarschuwt voor complexe risico's door oorlog

NEW YORK (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict zorgen voor een "toenemend complexe set aan risico's" voor de economie. Dat meldt topman Jamie Dimon van JPMorgan Chase in een toelichting op de kwartaalcijfers van de grootste bank van de Verenigde Staten. Dimon zegt wel dat de Amerikaanse economie weerbaar blijft.

2 uur geleden