Benzineprijs tikt in Verenigde Staten nieuw record aan
WASHINGTON (ANP/RTR) - De benzineprijs is zaterdag in de Verenigde Staten gestegen naar een nieuwe recordhoogte. Gemiddeld kost een gallon (3,8 liter) voor het eerst meer dan 5 dollar (4,75 euro). Omgerekend gaat het om een prijs van zo'n 1,25 euro per liter benzine.
De stijgende brandstofprijs is een van de oorzaken van de hoge inflatie. Die bedroeg vorige maand 8,6 procent in de Verenigde Staten. De bestrijding van de inflatie is voor de regering van de Amerikaanse president Joe Biden de grootste binnenlandse prioriteit.
Biden is boos over de prijzen aan de pomp. Tijdens een evenement in de haven van Los Angeles opende hij vrijdag de aanval op olieconcern ExxonMobil. "Exxon verdiende meer geld dan God vorig jaar", aldus Biden, die het bedrijf opriep minder geld te besteden aan het opkopen van eigen aandelen en meer te investeren in het opvoeren van de olieproductie.
Een hogere olieproductie moet ervoor zorgen dat de prijs aan de pomp omlaag gaat. De VS maken daar al veel voortgang mee, stelt Biden, die een recordproductie voorspelt voor volgend jaar. De president zegt met de sector in gesprek te zijn om de productie versneld op te voeren. Tegelijkertijd moet de olie- en gassector niet proberen te profiteren van de oorlog in Oekraïne door "overdadige winsten te willen boeken en de prijzen onnodig op te voeren".
Meer uit Financieel
MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse mededingingsautoriteit AGCM onderzoekt cosmeticaverkopers Sephora en Benefit Cosmetics, beide eigendom van het Franse luxeconcern LVMH, om mogelijke oneerlijke handelspraktijken. Het onderzoek is gericht op de marketing van producten voor volwassenen aan kinderen en tieners.
11 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse marktwaakhond CMA start een onderzoek naar Just Eat, onderdeel van het concern achter het Nederlandse Thuisbezorgd, en vier andere bedrijven omdat zij mogelijk "neppe en misleidende" reviews op hun sites plaatsten. De toezichthouder onderzoekt onder meer of de bedrijven lage beoordelingen expres niet publiceerden, personeel vroegen om positieve reviews te schrijven, of kortingen aanboden in ruil voor positieve reviews.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag licht lager begonnen. Beleggers verwerkten het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran en verlopen de onderhandelingen met het land "zeer goed".
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India heeft een reeks belastingwijzigingen aangekondigd om consumenten te beschermen tegen de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. India behoort tot de landen die erg veel last hebben van de oorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz. Het land kampt met grote tekorten aan vloeibaar petroleumgas (lpg), dat wordt gebruikt voor koken, en vloeibaar aardgas (lng).
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jarenlang is er voor miljoenen per jaar gefraudeerd met de bpm-belasting bij de import van tweedehands motoren. Dat vermoedt RAI Vereniging, die berichtgeving hierover door De Telegraaf bevestigt. De branchekoepel schreef eerder over soortgelijke fraude met de import van tweedehands auto's. Volgens Tom Crooijmans, voorzitter van de sectie motoren bij RAI Vereniging, is dit probleem bij motoren "mogelijk nog groter".
2 uur geledenMECHELEN (ANP) - Het Belgisch-Nederlandse biotechnologiebedrijf Galapagos wil zijn naam veranderen in Lakefront Biotherapeutics. Dat meldt het aan de beurs in Amsterdam genoteerde bedrijf bij het publiceren van zijn jaarverslag.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese consumentenrechtenkoepel BEUC is blij dat in Brussel een akkoord is bereikt over een hervorming van de Europese douaneregels. Voortaan kunnen webshops die onveilige producten naar de Europese Unie importeren een boete krijgen. Dat moet de stroom aan pakjes uit onder meer China met spullen die niet aan Europese regels voldoen, tegengaan.
2 uur geleden