Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Benzineprijs naar nieuw record door spanningen Oekraïne

Benzineprijs naar nieuw record door spanningen Oekraïne

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs voor benzine staat woensdag op een nieuwe recordstand van 2,193 euro per liter. Dat meldt consumentencollectief UnitedConsumers dat dagelijks de adviesprijzen van vijf grote oliemaatschappijen in de gaten houdt. De olieprijs ging dinsdag stevig omhoog door de spanningen rond Oekraïne. Diesel kost vanaf woensdag 1,87 euro per liter, maar was vorige week al eens iets duurder.

Marktdeskundige Paul van Selms gaf eerder dinsdag al aan dat hij verwachtte dat de benzine meer dan 2,20 euro per liter gaat kosten. Hij denkt dat de brandstof per dag wel een cent duurder kan worden.

Tanken wordt al langer steeds duurder. Dat komt onder meer door de grote vraag naar brandstof die wordt veroorzaakt door het economisch herstel uit de coronacrisis. Daarbij speelt mee dat de grote olieproducerende landen van oliekartel OPEC en bondgenoot Rusland ervoor blijven passen om de oliekraan flink extra open te zetten.

De adviesprijs hoeft overigens vrijwel alleen maar langs de snelweg te worden betaald. Langs kleinere wegen geven tankstations de nodige kortingen. Bij diverse goedkope pompen is het daardoor nog mogelijk om voor minder dan 2 euro per liter te tanken.

Meer uit Financieel

Oxfam: vermogen miljardairs naar record van 18,3 biljoen dollar

DEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.

1 uur geleden
Macron wil dat EU antidwanginstrument gebruikt tegen heffingen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.

14 uur geleden
Italiaanse premier Meloni noemt dreigende heffingen 'een fout'

SEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.

14 uur geleden
Duitse brancheclub roept EC op maatregelen te nemen na heffing VS

BERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.

16 uur geleden
Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

23 uur geleden
Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

1 dag geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

1 dag geleden