Benzineprijs naar nieuw record door spanningen Oekraïne
EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs voor benzine staat woensdag op een nieuwe recordstand van 2,193 euro per liter. Dat meldt consumentencollectief UnitedConsumers dat dagelijks de adviesprijzen van vijf grote oliemaatschappijen in de gaten houdt. De olieprijs ging dinsdag stevig omhoog door de spanningen rond Oekraïne. Diesel kost vanaf woensdag 1,87 euro per liter, maar was vorige week al eens iets duurder.
Marktdeskundige Paul van Selms gaf eerder dinsdag al aan dat hij verwachtte dat de benzine meer dan 2,20 euro per liter gaat kosten. Hij denkt dat de brandstof per dag wel een cent duurder kan worden.
Tanken wordt al langer steeds duurder. Dat komt onder meer door de grote vraag naar brandstof die wordt veroorzaakt door het economisch herstel uit de coronacrisis. Daarbij speelt mee dat de grote olieproducerende landen van oliekartel OPEC en bondgenoot Rusland ervoor blijven passen om de oliekraan flink extra open te zetten.
De adviesprijs hoeft overigens vrijwel alleen maar langs de snelweg te worden betaald. Langs kleinere wegen geven tankstations de nodige kortingen. Bij diverse goedkope pompen is het daardoor nog mogelijk om voor minder dan 2 euro per liter te tanken.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft een boete gekregen van 1,5 miljoen euro om blikjes zonder statiegeld. Volgens het Openbaar Ministerie vulde de bierbrouwer tussen 1 en 11 april 2023 nog ruim 7,2 miljoen blikjes bier zonder statiegeld. Deze blikjes zijn vervolgens op de markt gebracht, ondanks dat statiegeld op blik toen al verplicht was.
18 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Nike ging vrijdag hard onderuit op de beurzen in New York. De sportkledingfabrikant presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, maar zag de verkopen in China voor het zesde kwartaal op rij dalen. Het bedrijf ondervindt ook de gevolgen van de hogere handelstarieven van president Donald Trump, die de marges negatief beïnvloeden. De winst viel daardoor een derde terug ten opzichte van een jaar eerder.
53 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Shein krijgt in Frankrijk een boete van 10.000 euro voor iedere keer dat de Chinese webwinkel nog een sekspop verkoopt zonder een leeftijdscheck te hebben gedaan. Dat is de uitkomst van een rechtszaak in Parijs. De Franse regering had zo'n leeftijdsverificatie geëist voordat externe verkopers hun producten weer mochten aanbieden via het platform in het land.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De energietarieven voor huishoudens zijn dit jaar gedaald door de flink lagere energieprijzen. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) in zijn Energiemonitor. Volgens de toezichthouder komt dat voor huishoudens met een gemiddeld gebruik neer op een kostendaling van ongeveer 130 euro per jaar.
2 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese tak van Nexperia heeft voldoende alternatieven gevonden voor de eerder uit Nederland afkomstige wafers om volgend jaar een belangrijk product te blijven maken. Het bedrijf vangt het gemis van het basisproduct uit Nederland op met lokale alternatieven, meldt persbureau Reuters op basis van een brief aan distributeurs.
2 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Omwonenden van Tata Steel bij IJmuiden claimen minimaal 1,4 miljard euro schadevergoeding in een massaclaim. Ze willen compensatie voor jarenlange blootstelling aan schadelijke uitstoot, overlast en onzekerheid. Claimstichting Frisse Wind.nu heeft Tata Steel nu ook gedagvaard, waarmee een belangrijke vervolgstap wordt gezet in de juridische strijd van de omwonenden.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse economie groeit volgend jaar naar verwachting met 0,6 procent, meldt de Duitse centrale bank. Daarmee zou de grootste economie van Europa en de belangrijkste handelspartner van Nederland sterker groeien dan dit jaar, want voor 2025 wordt op een minieme plus van 0,2 procent gerekend door de Bundesbank.
3 uur geleden