Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Benzineprijs dit weekend naar record door spanningen Oekraïne

Benzineprijs dit weekend naar record door spanningen Oekraïne

EINDHOVEN (ANP) - De prijs voor een liter benzine stijgt zaterdag naar een nieuwe recordhoogte. De spanningen aan de grens tussen Rusland en Oekraïne drijven de toch al hoge olieprijzen verder op. De markten houden er rekening mee dat de Russische export van olie en gas wordt geraakt door een escalatie van het conflict, bijvoorbeeld in het geval van economische sancties.

De gemiddelde landelijke adviesprijs voor een liter Euro95 stijgt dit weekend naar 2,146 euro, meldt consumentencollectief UnitedConsumers. Daarmee gaat het record van afgelopen november uit de boeken. De adviesprijs voor een liter diesel was met 1,832 euro vrijdag al historisch hoog. UnitedConsumers houdt de adviesprijzen bij van vijf grote oliemaatschappijen die in Nederland benzine verkopen.

Marktdeskundige Paul van Selms van UnitedConsumers wijst naast de geopolitieke spanningen ook op andere oorzaken van de gestegen brandstofprijzen. Zo is de dollar ten opzichte van de euro duurder geworden en olie wordt vrijwel altijd in dollars afgerekend. Daarnaast zitten olieprijzen al tijden in de lift door het vlotte economische herstel van de economie, waardoor bijvoorbeeld de industrie meer van de grondstof nodig heeft. Het kartel van olieproducerende landen OPEC verhoogt de eigen productie vooralsnog geleidelijk, maar overlegt volgende week weer over een quotum voor maart.

Meer uit Financieel

Duitse minister pleit bij topoverleg tegen economische conflicten

ASHEVILLE (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil is van plan om tijdens overleg met zijn collega's van de G20-landen te pleiten voor een einde aan economisch schadelijke conflicten, zoals handelsoorlogen en de oorlogen in Iran en Oekraïne.

13 uur geleden
Voorzitter VNO-NCW hoopt op 'langjarige stabiliteit' in Den Haag

HILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat er "langjarige stabiliteit" komt in politiek Den Haag. Dat zei de VNO-NCW-voorzitter zondag in het televisieprogramma Buitenhof.

15 uur geleden
Groot Chinees olieconcern boekt meer winst door hoge olieprijs

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De grootste olie- en gasproducent van China heeft ook flink geprofiteerd van de wereldwijde stijging van de energieprijzen. PetroChina zag de winst in de eerste helft van dit jaar met 22 procent stijgen, door toenemende inkomsten uit de winning van olie en gas.

17 uur geleden
Centrale bank VAE onderzoekt tak Egyptische bank na sancties VS

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De centrale bank van de Verenigde Arabische Emiraten gaat de grote Egyptische bank Banque Misr onderzoeken. De stap volgt op een aankondiging van het Amerikaanse ministerie van Financiën, dat de VAE-filialen van de Egyptische bank wil afsluiten van transacties in Amerikaanse dollars vanwege banden met Iran.

19 uur geleden
Rusland verlengt opnieuw verbod op export van diesel

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland verlengt opnieuw het verbod op de export van diesel om binnenlandse tekorten te voorkomen door de Oekraïense aanvallen op Russische olieraffinaderijen. Het verbod wordt nu verlengd tot eind september.

1 dag geleden
Sky News: Allianz bekijkt overname Britse autopechhulp AA

LONDEN (ANP) - De Duitse verzekeraar Allianz overweegt een overname van de Britse autopechhulpdienst AA. Dat meldt nieuwszender Sky News. Met die overname kan volgens Sky een bedrag van 5 miljard pond, omgerekend 5,8 miljard euro, gemoeid zijn.

1 dag geleden
Chinees chipbedrijf CXMT naar rechter over zwarte lijst Pentagon

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese chipbedrijf CXMT heeft in de Verenigde Staten een rechtszaak aangespannen tegen het Pentagon omdat het verwijderd wil worden van de zwarte lijst van het Amerikaanse leger. Het Pentagon stelt dat CXMT banden heeft met het Chinese leger.

1 dag geleden