Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Benzineprijs dit weekend naar record door spanningen Oekraïne

Benzineprijs dit weekend naar record door spanningen Oekraïne

EINDHOVEN (ANP) - De prijs voor een liter benzine stijgt zaterdag naar een nieuwe recordhoogte. De spanningen aan de grens tussen Rusland en Oekraïne drijven de toch al hoge olieprijzen verder op. De markten houden er rekening mee dat de Russische export van olie en gas wordt geraakt door een escalatie van het conflict, bijvoorbeeld in het geval van economische sancties.

De gemiddelde landelijke adviesprijs voor een liter Euro95 stijgt dit weekend naar 2,146 euro, meldt consumentencollectief UnitedConsumers. Daarmee gaat het record van afgelopen november uit de boeken. De adviesprijs voor een liter diesel was met 1,832 euro vrijdag al historisch hoog. UnitedConsumers houdt de adviesprijzen bij van vijf grote oliemaatschappijen die in Nederland benzine verkopen.

Marktdeskundige Paul van Selms van UnitedConsumers wijst naast de geopolitieke spanningen ook op andere oorzaken van de gestegen brandstofprijzen. Zo is de dollar ten opzichte van de euro duurder geworden en olie wordt vrijwel altijd in dollars afgerekend. Daarnaast zitten olieprijzen al tijden in de lift door het vlotte economische herstel van de economie, waardoor bijvoorbeeld de industrie meer van de grondstof nodig heeft. Het kartel van olieproducerende landen OPEC verhoogt de eigen productie vooralsnog geleidelijk, maar overlegt volgende week weer over een quotum voor maart.

Meer uit Financieel

Rabobank beperkt mogelijkheden voor aflossingsvrije hypotheek

UTRECHT (ANP) - Rabobank beperkt de mogelijkheden voor een aflossingsvrije hypotheek. Klanten kunnen vanaf 11 mei alleen tot 30 procent van de waarde van een huis aflossingsvrij lenen, tot een maximum van 150.000 euro. Nu is het nog mogelijk om tot 50 procent van de woningwaarde met een aflossingsvrije hypotheek te financieren.

32 minuten geleden
Vertrouwen van consumenten verslechtert in januari

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in januari verslechterd ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De index voor het vertrouwen nam af tot min 23, van min 21 in december.

55 minuten geleden
Bestaande koopwoningen 8,6 procent duurder in 2025

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van bestaande koopwoningen zijn vorig jaar met gemiddeld 8,6 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster. In december stegen de prijzen met 5,8 procent ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder.

1 uur geleden
Denktank: meer stroom wind en zon dan fossiele brandstoffen EU

LONDEN (ANP/RTR) - Wind- en zonne-energie hebben in 2025 voor het eerst meer elektriciteit opgewekt in de Europese Unie dan fossiele brandstoffen, blijkt uit gegevens van energiedenktank Ember.

1 uur geleden
EIB verwacht dat dit jaar veel meer huizen worden opgeleverd

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal nieuwbouwwoningen dat wordt opgeleverd neemt de komende twee jaar flink toe, nadat de groei vorig jaar nog iets lager uitviel. Dit verwacht directeur Taco van Hoek van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB). Het aantal opgeleverde huizen zal dit jaar stijgen naar 80.000 en volgend jaar naar 84.000, verwacht hij. Mede hierdoor groeit ook de woningvoorraad.

1 uur geleden
Nibud minder optimistisch over stijging koopkracht

UTRECHT (ANP) - Voorlichtingsinstituut Nibud is minder optimistisch over de stijging van de koopkracht in Nederland. Dat komt doordat de lonen gemiddeld minder hard stijgen dan eerder verwacht, meldt de organisatie die informeert over huishoudfinanciën.

2 uur geleden
Denktank: meer stroom wind en zon dan fossiele brandstoffen EU

LONDEN (ANP/RTR) - Wind- en zonne-energie hebben in 2025 voor het eerst meer elektriciteit opgewekt in de Europese Unie dan fossiele brandstoffen, blijkt uit gegevens van energiedenktank Ember.

4 uur geleden