Benzineprijs dicht bij hoogste niveau ooit
EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs voor een liter benzine is dit weekend net niet op het hoogste niveau ooit gekomen. Consumentencollectief UnitedConsumers, dat dagelijks de adviesprijzen van Shell, BP, Total, Texaco en Esso volgt, houdt er rekening mee dat binnenkort een nieuwe recordprijs wordt bereikt ondanks de accijnsverlaging van 1 april.
De gemiddelde landelijke adviesprijs is zaterdag 2,499 euro per liter Euro95 en 2,184 euro voor een liter diesel. Vrijdag waren automobilisten nog 2,497 euro per liter kwijt voor Euro95 en 2,170 euro voor een liter diesel.
De brandstofprijzen piekten hiervoor op 10 maart. Toen kostte een liter benzine 2,502 euro en een liter diesel 2,375 euro. Op de eerste dag van april ging de benzineprijs vervolgens 21 cent omlaag, diesel werd toen gemiddeld 13,5 cent goedkoper.
Accijnsverlaging
Met de accijnsverlaging wilde de overheid mensen wat tegemoet komen, aangezien de energie- en brandstofprijzen hard zijn opgelopen door onder meer de oorlog in Oekraïne. Maar op de olie- en gasmarkt blijft het de laatste tijd erg onrustig, onder meer door onzekerheid over leveringen uit Rusland en tekorten aan raffinagecapaciteit. Daardoor werden benzine en diesel de afgelopen tijd opnieuw flink duurder.
Pomphouders kunnen wel afwijken van de adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen. In de praktijk betalen automobilisten de adviesprijzen alleen langs de snelweg. Bij diverse goedkope pompen zou het nog mogelijk moeten zijn om rond de 25 cent per liter voordeliger te tanken.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald. De winst nam met meer dan een derde toe vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Boeing is dinsdag met een flink verlies geëindigd op de aandelenbeurs in New York. De Amerikaanse vliegtuigbouwer, die dinsdag met kwartaalresultaten kwam, verlaagde zijn leveringsdoelstelling voor dit jaar. Boeing zei meer tijd nodig te hebben om hogere productiesnelheden te kunnen realiseren.
8 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) heeft in het afgelopen kwartaal een recordomzet behaald als gevolg van een aanhoudende groei bij zijn AI-activiteiten. Volgens het bedrijf neemt de druk op de toeleveringsketens wel toe, waardoor het lastiger wordt om aan de groeiende vraag te voldoen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Besi was dinsdag verreweg de grootste winnaar bij de hoofdfondsen op het Damrak. Het Amerikaanse Applied Materials meldde zijn belang in de Nederlandse chiptoeleverancier uit te breiden. Applied Materials, de grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten, kocht vorig jaar een belang van 9 procent in Besi en dat wordt uitgebreid tot ongeveer 20 procent.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal vliegtuigpassagiers neemt volgend jaar naar verwachting wereldwijd toe, ondanks dat vliegtickets waarschijnlijk duur blijven. Dat staat in een rapport van ING. Zelfs als de brandstofprijzen dalen, zullen de aanhoudend sterke vraag, de beperkte beschikbaarheid van vliegtuigen en de inflatie de ticketprijzen hoog houden, voorziet de bank.
12 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen gaat ongeveer 225 banen van de 4000 arbeidsplaatsen in Nederland schrappen, maakten de vakbonden De Unie en CNV bekend. Damen heeft de reorganisatie bevestigd. Volgens het bedrijf wordt de organisatie hiermee "eenvoudiger en efficiënter".
13 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Het Duitse sportwagenmerk Porsche is niet van plan auto's te produceren in de Verenigde Staten, ondanks de importheffingen van 15 procent die het land rekent voor auto's uit de Europese Unie. Eventuele voordelen wegen niet op tegen de extra investeringen die daarvoor nodig zijn, zei financieel topman Jochen Breckner in een toelichting op kwartaalcijfers.
14 uur geleden