Benzineprijs bij veel pompen weer met meerdere centen omlaag
EINDHOVEN (ANP) - Benzine en diesel worden bij veel pompen in Nederland dit weekend iets goedkoper, na de forse prijsstijgingen van de afgelopen tijd. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers gaan de adviesprijzen van zeker drie grote oliemaatschappijen zaterdag met meerdere centen omlaag.
De literprijs voor Euro95 (E10) zou 4 cent zakken bij de partijen. Een andere aanbieder houdt zijn prijzen evenwel constant. Ook is er nog een grote oliemaatschappij waarvan nog geen nieuwe prijzen binnen zijn. Bij diesel kunnen automobilisten op basis van de voorlopige cijfers rekenen op een prijsdaling tot wel 6 cent.
Volgens marktdeskundige Paul van Selms van UnitedConsumers lijkt de paniek bij de oliemaatschappijen weer wat af te nemen. Hij heeft de indruk dat ze nu het gevoel hebben dat er voorlopig geen zwaardere sancties tegen Rusland aankomen die de olieleveringen extra in het nauw kunnen brengen.
Vrijdag gingen de prijzen ook al licht omlaag. De gemiddelde adviesprijs voor Euro95 bedraagt nu 2,478 euro per liter, terwijl donderdag nog meer dan 2,50 euro per liter moest worden betaald. Voor diesel gaat het momenteel om 2,365 euro per liter.
Van Selms waarschuwt dat de periode met hoge benzine- en dieselprijzen nog niet voorbij is. Er hoeft volgens hem ook maar iets te gebeuren en de oliemaatschappijen zouden hun tarieven weer op kunnen schroeven. Pomphouders kunnen wel afwijken van de adviesprijzen van Shell, BP, Total, Texaco en Esso, die UnitedConsumers al sinds het begin van deze eeuw bijhoudt. In de praktijk betalen automobilisten de adviesprijzen alleen langs de snelweg.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Nederland moet zich bij het verhogen van de defensie-uitgaven niet richten op tanks, maar op zaken waarin Nederland uitblinkt. Dat betogen economen van De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag na nieuw onderzoek.
10 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - Huishoudens kunnen hun energierekening verlagen met een thuisbatterij, maar het blijft onzeker hoe snel ze die kunnen terugverdienen. Dit meldt de Vereniging Eigen Huis (VEH) na een proef onder dertien huizenbezitters met verschillende typen batterijen.
35 minuten geledenPHOENIX (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Uber moet 8,5 miljoen dollar schadevergoeding betalen aan een vrouw die zegt dat ze op 19-jarige leeftijd seksueel is misbruikt door een Uber-chauffeur. Dat heeft een jury in het Amerikaanse Phoenix bepaald.
56 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond CNV is boos over arbeidsmisstanden bij hotelschoonmakers van Ibis Styles Arnhem, die aan het licht zijn gekomen door onderzoek van Nieuwsuur. Het programma bracht vrijdag naar buiten dat een groep van zo'n twintig schoonmakers onder zware druk onderbetaald werk verricht.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds grootste en bekendste digitale munt, veerde vrijdag wat op na kortstondig tot 60.000 dollar (ongeveer 50.850 euro) te zijn gezakt. De cryptomunt raakte daarmee meer dan de helft van zijn waarde kwijt ten opzichte van de piek in oktober vorig jaar. Deze week is de bitcoin al ongeveer 30 procent in waarde gedaald.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Consumenten hebben in december meer uitgegeven aan goederen en diensten dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale consumptie van huishoudens lag in die maand 0,8 procent hoger dan in december 2024. In november gaven consumenten 0,9 procent meer uit.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.
6 uur geleden