Benzine weer duurder, ook in België recordprijzen aan de pomp
DEN HAAG (ANP/BELGA) - De benzineprijs is zaterdag verder opgelopen. De Nederlandse adviesprijs voor Euro95 steeg zaterdag tot een nieuw recordbedrag van 2,227 euro per liter, aldus data van consumentencollectief UnitedConsumers, dat dagelijks de adviesprijzen van vijf grote oliemaatschappijen in de gaten houdt. Voor diesel geldt een adviesprijs van 1,9050 euro per liter. De adviesprijzen hoeven meestal alleen maar langs de snelweg te worden betaald. Bij diverse goedkope pompen in Nederland is het mogelijk om voor minder te tanken.
Niet alleen in Nederland lopen de prijzen voor benzine en diesel overigens hard op. Ook in buurland België moet steeds meer worden betaald voor een volle tank. Aan de pomp kost een liter maximaal 1,8690 euro per liter, zo blijkt uit data van sectororganisatie voor energie Energia. Dat is 7 cent per liter meer dan een dag eerder. Ook de maximumprijs van Euro98 (E5) blijft de hoogte in gaan. Deze brandstof werd zo'n 6 cent cent duurder tot 1,9380 euro per liter. Voor diesel moeten Belgen eveneens meer neertellen; 1,9050 euro per liter.
Evengoed zou het door de hoge benzineprijzen steeds aantrekkelijker worden om over de grens te gaan tanken. Dat is ook de vrees die uitbaters van tankstations eerder uitten, omdat de Nederlandse prijzen ook steeds meer uit de pas zouden lopen met die van buurlanden.
UnitedConsumers vergelijkt de brandstofprijzen in Nederland met die van andere Europese landen. Zo ligt de benzineprijs in België volgens het consumentencollectief in doorsnee 16 procent lager. In Duitsland ben je voor een volle tank gemiddeld 15 procent minder kwijt. Dat scheelt bij een tankbeurt van 50 liter al gauw zo'n 15 tot 16 euro. Het verschil met diesel is minder groot, waarbij in België zelfs iets meer moet worden betaald.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Dsm-firmenich ging donderdag flink omhoog op de Amsterdamse beurs na goed ontvangen resultaten van het gezondheids- en voedingsbedrijf. Het Nederlands-Zwitserse concern werd ook iets positiever over de omzetgroei in 2026. Topman Dimitri de Vreeze sprak van een goede, door volume gedreven groei in de eerste zes maanden van het jaar in alle bedrijfsonderdelen. Ook wil het bedrijf ongeveer 1000 banen schrappen om kosten te besparen. Het aandeel werd 10 procent hoger gezet.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bierconcern AB InBev heeft in het tweede kwartaal meer omzet en winst geboekt dan in dezelfde periode vorig jaar. Het bedrijf achter merken als Jupiler, Budweiser, Corona en Leffe ziet zijn goede resultaten vooral voortkomen uit hogere opbrengsten van alcoholvrije bieren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het tweede kwartaal met 0,4 procent gegroeid ten opzichte van een kwartaal eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) donderdag op basis van een eerste berekening. De groei is hoger dan in het eerste kwartaal van dit jaar.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM is ondanks de toegenomen winst nog niet tevreden. Topvrouw Marjan Rintel ziet dat de kostenbesparingen werken en wil hiermee door. Zo blijft de vacaturestop intact. Ook sluit ze nieuwe maatregelen niet uit, al worden die een voor een bekendgemaakt.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Air France-KLM gaat in de laatste maanden van dit jaar op grotere schaal vluchten schrappen door de hoge brandstofkosten. Vooral het aantal vluchten op de korte en middellange afstand gaat omlaag, maakte het concern bekend bij de resultaten over het afgelopen kwartaal. Volgens KLM komt dit vooral voor rekening van Air France.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company heeft meer omzet geboekt in de eerste zes maanden van 2026 ten opzichte van dezelfde periode in 2025. Het bedrijf profiteert van het warme weer in Europa. Vooral in Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk stegen de verkopen. "Ons belangrijke zomerseizoen is goed gestart", aldus topman Peter ter Kulve.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Gezondheids- en voedingsbedrijf dsm-firmenich is iets positiever geworden over de omzetgroei in 2026, meldt het Nederlands-Zwitserse concern. Topman Dimitri de Vreeze sprak van een goede, door volume gedreven groei in de eerste zes maanden van het jaar in alle bedrijfsonderdelen.
2 uur geleden