Benzine-achtige stof in riool Lelystad nog altijd niet weg
LELYSTAD (ANP) - De benzine-achtige stof in het riool in Lelystad is nog altijd niet weg. Zondagavond waren nog ongeveer 60 woningen in twee straten in de wijk Punter ontruimd vanwege de stof die daar zaterdagavond werd geroken. "Het valt ons ook tegen. We hadden gehoopt dat het nu wel weg zou zijn", zegt een gemeentewoordvoerder.
Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) is nog steeds bezig de monsters uit het riool te onderzoeken, zegt een woordvoerder van Veiligheidsregio Flevoland. "We wachten met smart op de uitslag." Sinds zaterdagavond onderzoekt het RIVM de stof. De apparatuur van de brandweer heeft gevaarlijke dampen gemeten bij het riool.
Voor bewoners die nog niet naar huis kunnen en die niet bij vrienden of familie terecht kunnen, wordt voor onderdak gezorgd voor de nacht. Omdat het "onvoorspelbaar is wat de vloeistof doet, omdat we niet weten wat het is", sluit de veiligheidsregio nieuwe ontruimingen niet uit. "Het rioolstelsel heeft aftakkingen en is bijvoorbeeld dieper dan we verwachten, wat ons soms weer verrast", zegt de woordvoerder.
Tankwagens
Er zijn zondag aan het eind van de middag tankwagens ingezet om het water af te voeren zodat het riool vervolgens weer doorgespoeld kan worden. Daar was de brandweer mee gestopt omdat het gemaal waar het vervuilde rioolwater heen gaat, dreigde te overspoelen. Daardoor zou de benzine-achtige stof op andere plekken in het riool terecht komen.
Meerdere mensen die al wel terug naar hun huis mochten, hebben geklaagd over hoofdpijn. Bij sommige mensen hangt de lucht nog in de woning. De veiligheidsregio raadt hen aan het huis goed te ventileren. "Ook is het goed om putjes door te spoelen en de wc door te trekken, zodat alles uit het riool weggespoeld wordt", zegt een woordvoerder. Als mensen dan nog steeds last houden van hoofdpijn, wordt geadviseerd een huisarts te raadplegen.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Maandagavond worden zo'n 140 mensen van Ter Apel naar de nachtopvang in congrescentrum Hanze Plaza in Groningen gebracht. Omdat de opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel vol is, brengen asielzoekers sinds vorige week de nacht door in tijdelijke locaties. Dit om te voorkomen dat zij buiten moeten slapen. In de nacht van zondag op maandag ging het om 126 mensen.
34 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het leger het bevel gegeven om de aanvallen op Libanon op te voeren. De premier zegt in oorlog te zijn met Hezbollah. Hij wil de aan Iran gelieerde terreurgroep met de aanvallen "vernietigen", zegt hij in een videobericht op Telegram.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De ruim tweehonderd teams die meededen aan het loop- en fietsevenement Roparun zijn gefinisht op de Coolsingel in Rotterdam. Het laatste team kwam rond 19.00 uur onder luid applaus binnen, aldus de organisatie. Het evenement met zo'n 5000 deelnemers ging zaterdag van start. Een deel vertrok uit de Franse plaats Castres, een andere groep begon in Enschede.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - Tussen Den Bosch en Tilburg rijden maandag tot naar verwachting 18.30 uur geen treinen. Dat komt door een aanrijding, aldus NS. Een woordvoerder zei iets na 16.00 uur dat de Nederlandse Spoorwegen bezig zijn met het regelen van vervangend busvervoer. "Wanneer dat rond is, kunnen reizigers dat zien in de reisplanner."
7 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Parkeerplaatsen aan de stranden langs de kust en bij recreatieplassen lopen maandagmiddag vol. Veel mensen zijn vrij op tweede pinksterdag.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het is "mensonterend" en "onbegrijpelijk" dat er geen vaste opvangplek voor alle asielzoekers is, vindt het Rode Kruis. De opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is vol en asielzoekers moeten sinds vorige week de nacht doorbrengen in tijdelijke locaties, om te voorkomen dat ze buiten in het gras slapen. Het Rode Kruis helpt daarbij.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ondanks de hitte en de droogte onderweg zijn er geen medische noodsituaties geweest tijdens het loop- en fietsevenement Roparun. Dat laat de organisator weten. De teams zijn inmiddels in de buurt van Rotterdam en komen in de loop van maandag over de finish op de Coolsingel in de stad.
13 uur geleden