Benzema redt punt voor Real in Madrileense derby tegen Atlético
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft in La Liga stadgenoot Real Madrid niet op een grotere achterstand kunnen zetten. De koploper leek in de befaamde derby op weg naar een nipte zege. Vlak voor het einde van de reguliere speeltijd zorgde Karim Benzema namens de nummer 3 alsnog voor de gelijkmaker: 1-1. Luis Suárez maakte na een kwartier het openingsdoelpunt. Het was zijn zeventiende competitietreffer.
Atlético leidt nu met 59 punten, gevolgd door Barcelona met 56 punten en Real Madrid met 54 punten. De lijstaanvoerder heeft nog een wedstrijd minder gespeeld.
Voor trainer Ronald Koeman van Barcelona vormde de gelijkmaker van Benzema een grote opluchting. Daardoor zijn de titelkansen van zijn club weer iets toegenomen. Barcelona won zaterdagavond met 2-0 bij Osasuna.
Verspeelde punten
Coach Diego Simeone van Atlético treurde na afloop over de verspeelde punten in eigen huis. "We hebben het grootste deel van de wedstrijd gecontroleerd. Verdedigend waren we dominant en aanvallend hebben we genoeg kansen afgedwongen. Helaas konden we de wedstrijd niet beslissen. Een ploeg als Real met geweldige spelers kan dan altijd nog gelijk komen."
Simeone waakte ervoor om ondanks zijn frustraties negatief over te komen. "Ik heb heel veel pluspunten gezien. Makkelijk is het nooit in La Liga. De mensen die dachten dat we wel even met 20 punten verschil kampioen zouden worden, weten nu ook wel beter. Het zal voor iedereen tot het einde van de competitie heel zwaar blijven."
Collega Zinédine Zidane van Real Madrid toonde zich eveneens strijdbaar. "Alles is nog mogelijk als we met elkaar blijven vechten tot en met de laatste wedstrijd. We kunnen ons vasthouden aan de tweede helft die we hier hebben gespeeld. Daarin waren we veel beter dan voor de rust. Daar kunnen we verder mee."
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
35 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
55 minuten geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
56 minuten geledenANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.
57 minuten geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
4 uur geleden