
Benzema redt punt voor Real in Madrileense derby tegen Atlético
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft in La Liga stadgenoot Real Madrid niet op een grotere achterstand kunnen zetten. De koploper leek in de befaamde derby op weg naar een nipte zege. Vlak voor het einde van de reguliere speeltijd zorgde Karim Benzema namens de nummer 3 alsnog voor de gelijkmaker: 1-1. Luis Suárez maakte na een kwartier het openingsdoelpunt. Het was zijn zeventiende competitietreffer.
Atlético leidt nu met 59 punten, gevolgd door Barcelona met 56 punten en Real Madrid met 54 punten. De lijstaanvoerder heeft nog een wedstrijd minder gespeeld.
Voor trainer Ronald Koeman van Barcelona vormde de gelijkmaker van Benzema een grote opluchting. Daardoor zijn de titelkansen van zijn club weer iets toegenomen. Barcelona won zaterdagavond met 2-0 bij Osasuna.
Verspeelde punten
Coach Diego Simeone van Atlético treurde na afloop over de verspeelde punten in eigen huis. "We hebben het grootste deel van de wedstrijd gecontroleerd. Verdedigend waren we dominant en aanvallend hebben we genoeg kansen afgedwongen. Helaas konden we de wedstrijd niet beslissen. Een ploeg als Real met geweldige spelers kan dan altijd nog gelijk komen."
Simeone waakte ervoor om ondanks zijn frustraties negatief over te komen. "Ik heb heel veel pluspunten gezien. Makkelijk is het nooit in La Liga. De mensen die dachten dat we wel even met 20 punten verschil kampioen zouden worden, weten nu ook wel beter. Het zal voor iedereen tot het einde van de competitie heel zwaar blijven."
Collega Zinédine Zidane van Real Madrid toonde zich eveneens strijdbaar. "Alles is nog mogelijk als we met elkaar blijven vechten tot en met de laatste wedstrijd. We kunnen ons vasthouden aan de tweede helft die we hier hebben gespeeld. Daarin waren we veel beter dan voor de rust. Daar kunnen we verder mee."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax is de Champions League begonnen met een nederlaag. Internazionale versloeg de Amsterdammers in de Johan Cruijff ArenA met 2-0. Een dag eerder verloor ook PSV, de andere Nederlandse deelnemer, de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook zijn vijfde wedstrijd in de Eredivisie dit seizoen gewonnen. De ploeg van trainer Robin van Persie versloeg in De Kuip Fortuna Sittard met 2-0 dankzij treffers van Ayase Ueda en Aymen Sliti. Het was een duel uit de derde speelronde dat nog moest worden ingehaald.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen heeft woensdag een basisplaats in de thuiswedstrijd van Ajax tegen Internazionale in de Champions League. De Noorse buitenspeler neemt de plaats in van de geblesseerde Steven Berghuis. Edvardsen krijgt de voorkeur boven Raúl Moro.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint in de competitiewedstrijd tegen Fortuna Sittard voor het eerst met Jaden Slory in de startopstelling. De 20-jarige aanvaller is de vervanger van Anis Hadj Moussa, die één duel moet toekijken na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. Slory, die al drie keer inviel, vormt de aanval met Ayase Ueda en Leo Sauer.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-coach Peter Bosz kan vier tot zes weken niet beschikken over Myron Boadu en Kiliann Sildillia. De spits en verdediger kampen allebei met een bovenbeenblessure. Boadu liep die afgelopen dinsdag op in het met 3-1-verloren duel met Union in de Champions League. Sildillia raakte afgelopen zaterdag geblesseerd in de wedstrijd tegen NEC Nijmegen.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Profvoetballer Thomas Partey (32) heeft woensdag voor een rechtbank in Londen verklaard dat beschuldigingen tegen hem van verkrachting en aanranding van drie vrouwen onterecht zijn. De Ghanese international staat terecht op verdenking van vijf verkrachtingen en een aanranding in de periode tussen april 2021 en juni 2022. Partey was destijds speler van het Londense Arsenal.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is terug in de selectie van FC Barcelona. Dat meldt zijn club op X. De 28-jarige middenvelder is na een lichte blessure weer fit genoeg om donderdag in de Champions League uit bij Newcastle United te kunnen spelen. De Jong deed afgelopen zondag nog niet mee tijdens het competitieduel met Valencia.
12 uur geleden