Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Benzema redt punt voor Real in Madrileense derby tegen Atlético

Benzema redt punt voor Real in Madrileense derby tegen Atlético

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft in La Liga stadgenoot Real Madrid niet op een grotere achterstand kunnen zetten. De koploper leek in de befaamde derby op weg naar een nipte zege. Vlak voor het einde van de reguliere speeltijd zorgde Karim Benzema namens de nummer 3 alsnog voor de gelijkmaker: 1-1. Luis Suárez maakte na een kwartier het openingsdoelpunt. Het was zijn zeventiende competitietreffer.

Atlético leidt nu met 59 punten, gevolgd door Barcelona met 56 punten en Real Madrid met 54 punten. De lijstaanvoerder heeft nog een wedstrijd minder gespeeld.

Voor trainer Ronald Koeman van Barcelona vormde de gelijkmaker van Benzema een grote opluchting. Daardoor zijn de titelkansen van zijn club weer iets toegenomen. Barcelona won zaterdagavond met 2-0 bij Osasuna.

Verspeelde punten

Coach Diego Simeone van Atlético treurde na afloop over de verspeelde punten in eigen huis. "We hebben het grootste deel van de wedstrijd gecontroleerd. Verdedigend waren we dominant en aanvallend hebben we genoeg kansen afgedwongen. Helaas konden we de wedstrijd niet beslissen. Een ploeg als Real met geweldige spelers kan dan altijd nog gelijk komen."

Simeone waakte ervoor om ondanks zijn frustraties negatief over te komen. "Ik heb heel veel pluspunten gezien. Makkelijk is het nooit in La Liga. De mensen die dachten dat we wel even met 20 punten verschil kampioen zouden worden, weten nu ook wel beter. Het zal voor iedereen tot het einde van de competitie heel zwaar blijven."

Collega Zinédine Zidane van Real Madrid toonde zich eveneens strijdbaar. "Alles is nog mogelijk als we met elkaar blijven vechten tot en met de laatste wedstrijd. We kunnen ons vasthouden aan de tweede helft die we hier hebben gespeeld. Daarin waren we veel beter dan voor de rust. Daar kunnen we verder mee."

Meer uit Voetbal

Bosz over titel PSV: we moeten hetzelfde doen als afgelopen weken

EINDHOVEN (ANP) - Het geloof in de landstitel is twee speelronden voor het einde helemaal terug bij PSV. De Eindhovenaren wonnen de vijf laatste competitiewedstrijden op rij en hebben nog maar 1 punt minder dan koploper Ajax. "We moeten hetzelfde doen wat we de afgelopen weken gedaan hebben. We kunnen er alleen maar voor gaan als wij winnen. En dan hebben we het nog niet in eigen hand. We moeten het hebben over Heracles en dat doen we dus", sprak trainer Peter Bosz een dag voor het duel met de Almeloërs op een persconferentie.

5 minuten geleden
Fortuna niet in eventuele play-offs door ontbreken UEFA-licentie

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard doet niet mee aan de play-offs voor Europees voetbal. Daar zouden de Limburgers wel recht op hebben als ze de huidige negende plek vasthouden, maar de club beschikt niet over een UEFA-licentie om ook daadwerkelijk Europees te gaan spelen. Daarom slaat Fortuna de play-offs hoe dan ook over.

3 uur geleden
Feyenoorder Read vrijgesproken na rode kaart tegen PSV

ZEIST (ANP) - Feyenoord-verdediger Givairo Read hoeft geen schorsing uit te zitten na zijn rode kaart in de verloren topper tegen PSV (2-3). De tuchtcommissie betaald voetbal is "op grond van de tv-beelden onvoldoende overtuigd dat er sprake is geweest van een door Read gemaakte overtreding", meldt de voetbalbond. "Daarom komt de tuchtcommissie niet toe aan de beoordeling of er sprake is van het ontnemen van een duidelijke scoringskans."

3 uur geleden
Atalanta zeker van plek 3 en Champions League na zege op AS Roma

BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft met een zege op AS Roma de derde plaats in de Serie A zekergesteld. De ploeg uit Bergamo met Marten de Roon won de thuiswedstrijd met 2-1.

16 uur geleden
FC Den Bosch begint promotiestrijd met zege op Cambuur

DEN BOSCH (ANP) - FC Den Bosch is de play-offs om promotie naar de Eredivisie begonnen met een zege op SC Cambuur. In Stadion De Vliert won de ploeg van coach Ulrich Landvreugd in de eerste ronde met 1-0. Beide ploegen spelen vrijdag de return in Leeuwarden.

16 uur geleden
Vinícius Júnior en Vázquez uitgeschakeld bij Real Madrid

MADRID (ANP) - Real Madrid moet op zijn minst de komende twee wedstrijden Vinícius Júnior en Lucas Vázquez missen. Beide spelers raakten zondag geblesseerd in de met 4-3 verloren 'Clásico' tegen FC Barcelona. De club lichtte op zijn website toe dat aanvaller Vinícius een verstuikte enkel heeft en dat verdediger Vázquez een spierblessure in zijn linkerbovenbeen heeft.

18 uur geleden
NAC Breda neemt afscheid van middenvelder Janosek

BREDA (ANP) - NAC Breda gaat volgend seizoen niet verder met de Tsjechische voetballer Dominik Janosek. De 26-jarige middenvelder verlaat de club na dit seizoen, aldus NAC.

20 uur geleden