Benzema redt punt voor Real in Madrileense derby tegen Atlético
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft in La Liga stadgenoot Real Madrid niet op een grotere achterstand kunnen zetten. De koploper leek in de befaamde derby op weg naar een nipte zege. Vlak voor het einde van de reguliere speeltijd zorgde Karim Benzema namens de nummer 3 alsnog voor de gelijkmaker: 1-1. Luis Suárez maakte na een kwartier het openingsdoelpunt. Het was zijn zeventiende competitietreffer.
Atlético leidt nu met 59 punten, gevolgd door Barcelona met 56 punten en Real Madrid met 54 punten. De lijstaanvoerder heeft nog een wedstrijd minder gespeeld.
Voor trainer Ronald Koeman van Barcelona vormde de gelijkmaker van Benzema een grote opluchting. Daardoor zijn de titelkansen van zijn club weer iets toegenomen. Barcelona won zaterdagavond met 2-0 bij Osasuna.
Verspeelde punten
Coach Diego Simeone van Atlético treurde na afloop over de verspeelde punten in eigen huis. "We hebben het grootste deel van de wedstrijd gecontroleerd. Verdedigend waren we dominant en aanvallend hebben we genoeg kansen afgedwongen. Helaas konden we de wedstrijd niet beslissen. Een ploeg als Real met geweldige spelers kan dan altijd nog gelijk komen."
Simeone waakte ervoor om ondanks zijn frustraties negatief over te komen. "Ik heb heel veel pluspunten gezien. Makkelijk is het nooit in La Liga. De mensen die dachten dat we wel even met 20 punten verschil kampioen zouden worden, weten nu ook wel beter. Het zal voor iedereen tot het einde van de competitie heel zwaar blijven."
Collega Zinédine Zidane van Real Madrid toonde zich eveneens strijdbaar. "Alles is nog mogelijk als we met elkaar blijven vechten tot en met de laatste wedstrijd. We kunnen ons vasthouden aan de tweede helft die we hier hebben gespeeld. Daarin waren we veel beter dan voor de rust. Daar kunnen we verder mee."
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
17 uur geleden